Vilties bažnyčia auksu klijuoja sudužusius gyvenimus

Šį penktadienį Klaipėdos Šv. Pranciškaus bažnyčia kviečia į šventines pamaldas kartu pasidžiaugti pirmuoju bažnyčios dešimtmečiu. Per dešimt metų pranciškonai ir klaipėdiečiai sukūrė vietą kenčiantiems, ieškantiems paguodos ir sielos ramybės.

Pasak Sigito Jurčio, pranciškonų brolio Benedikto, malonę statyti bažnytėlę broliai pranciškonai gavo Kretingos vienuolyne prieš 20 metų. Po 10 metų bendrų vienuolių ir visuomenės pastangų iškilo bažnyčia.

Brolio Benedikto teigimu, galima teigti, kad tai buvo visų klaipėdiečių bendras projektas, daugybė žmonių prisidėjo prie bažnyčios statybų pirkdami simbolines plytas.

"Toks yra mažesniųjų brolių liudijimas: esame dėl kitų išlikimo. Klaipėdiečiai buvo vieni iš pirmųjų, kurie patikėjo mūsų nešama žinia.

Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius šią pranciškonų svajonę priėmė labai kūrybingai. Jo dėka šiandien mes didžiuojamės galėdami sakyti, kad „Vilties miestas“ iš tiesų yra visų klaipėdiečių bendras projektas", - sakė brolis Benediktas.

Per dešimtmetį įgyvendinta daug įvairių idėjų, kaip pagelbėti likimo smūgius kenčiantiems žmonėms.

"Šiandien, kaip ir prieš dešimtmetį, dauguma žmonių ieško autentiškos dvasinės ir psichologinės pagalbos.

Įsivaizduokite save, kaip jūs elgsitės ištikus šokui po vėžio diagnozės paskelbimo, kenčiant sunkų gydymą, netekus artimojo?

To neišmoksi iš vadovėlių, nesvarbu, kokio autoriaus būtų parašyti. Reikalingas santykis su gyvenimą mylinčiu žmogumi, broliu pranciškonu.

Galvoju, kad mes tokie ir esame, mokame auksu suklijuoti sudužusius žmonių gyvenimus, neišmesdami nė mažiausio indo.

Man tikrai miela, kad klaipėdiečiai savo bičiulius, kuriems reikalinga skubi dvasinė ar psichologinė pagalba, nukreipia pas mus", - mintimis dalijosi vienuolis.

Dvasinio gydymo tikslui per dešimtmetį „Vilties mieste“, išaugusiame iš bažnyčios, sukurtos įvairios terapinės erdvės.

Grožėtis kviečia vienuolyno rožynai ir sodai, bažnyčia su unikaliais konkrečiai jai pagamintais pasaulyje garsios austrų kompanijos „Rieger“ vargonais, visai neseniai atidarytu Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos atminimui dedikuotu sensoriniu sodu.

Rudenį planuojama atidaryti unikalią japonų meno galeriją.

Vis dėlto, brolio Benedikto teigimu, svarbiausia pagalba yra asmeninis santykis su vienuoliais bet kuriuo žmogų ištikusios stigmos metu.

„Broliai Astijus, Leopoldas ir aš - visada su jumis“, - patikino pašnekovas.

Tikslingai dirbant „Vilties miesto“ bendruomenė tapo svarbia dvasinės ir psichinės onkologinių ligonių sveikatos, sergančiųjų ir jų šeimos narių gyvenimo kokybės gerinimo vieta.

"Mums rūpi ir visą savo laiką pašvenčiame sergančiųjų ir jų artimųjų sveikatinimui, socialinių paslaugų ir savanoriškos veiklos plėtrai, visuomenės švietimui.

Nuolat vyksta vėžio stigmos mažinimas per įvairius „Vilties“ renginius, ypač šv. Magdalenos nakties bėgimą, jau nekalbant apie „Vilties bėgimą“...

Toliau tęsiame sveikatos, švietimo ir socialinės infrastruktūros plėtrą.

Galų gale, tai yra didžiulė ekonominė nauda Lietuvai.

Vis dėlto būkime „biedni“, bet teisingi: krikščionis ir pats įgauna prasmę tik būdamas santykyje su kitu, kaip druska - maistui ar raugas - tešlai", - atsigręžti į kitus kvietė brolis Benediktas.

Šventinės Mišios Klaipėdos Šv. Pranciškaus bažnyčioje (Savanorių g. 4) vyks liepos 22 d. 12 val. Jas laikys apaštalinis nuncijus arkivyskupas dr. Petar Antun Rajič ir Telšių vyskupas ordinaras dr. Algirdas Jurevičius.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder