PAGALBA. Neregiams gatvėse padeda orientuotis įrengtos atskiros vedimo linijos ir įspėjamieji paviršiai. Redakcijos archyvo nuotr.

Turintiesiems regėjimo negalią Klaipėdos gatvėse iššūkių nestinga

(2)

Uostamiestyje aktyviai rekonstruojamos gatvės, siekiant ne tik pagerinti miesto įvaizdį, bet ir padaryti jį patogesnį visiems klaipėdiečiams. Artėjanti Pasaulinė baltosios lazdelės diena ragina prisiminti, kad regėjimo negalią turintiems žmonėms išėjimas į daugumą Klaipėdos gatvių tebėra iššūkis.

„Tikrai dar ne visos Klaipėdos vietos yra pritaikytos neregiams. Dauguma netgi pagrindinių miesto gatvių arba neturi garsinių šviesoforų, arba jie prastai veikia. Yra gausybė pastatų su nepažymėtais laiptais, taip pat silpnaregiams itin sudėtinga užsiregistruoti pas gydytoją. Viešasis transportas veikia chaotiškai, taigi, yra nemažai trūkumų“, - situaciją komentuoja Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Klaipėdos miesto filialo pirmininkas Mindaugas Triušys.

Pasak jo, su Savivaldybės atstovais daugybę kartų buvo kalbėta ir dėl žymėjimų, ir dėl garsinių signalų.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Andriaus Žuko, stengiamasi, kad mieste vykdomi ir jau anksčiau įgyvendinti susisiekimo komunikacijų projektai būtų pritaikyti regėjimo negalią turintiems žmonėms.

„Pėsčiųjų takuose įrengtos atskiros vedimo linijos ir įspėjamieji paviršiai ties besikeičiančia situacija (vedimo linijose specialiai montuojamos trinkelės su grioveliais, o ten, kur reikalingi įspėjamieji paviršiai, klojamos trinkelės su kauburėliais). Įspėjamieji paviršiai įrengiami ties gatvių perėjomis, ties takų pasikeitimu (į kairę ar į dešinę)“, - pasakojo A. Žukas.

Anot Savivaldybės administracijos direktoriaus, didžiųjų miesto gatvių remontas padėjo tinkamai įrengti pėsčiųjų takus bei perėjas silpnaregių ir neregių patogumui užtikrinti.

„Regėjimo negalią turintiems žmonėms Klaipėdos mieste prie pėsčiųjų perėjų taip pat yra įrengti šviesoforai su specialiu garsiniu signalu. Klaipėdoje tokie garsiniai signalai jau yra įrengti visoje Minijos g., Naujojoje Uosto g., Šilutės pl. nuo Mokyklos g. iki Baltijos pr., Taikos pr. ties “Akropoliu„ ir kitose naujai įrengtose šviesoforinėse sankryžose“, - vardijo A. Žukas.

Organizacijos pastangomis regos negalią turinčių klaipėdiečių gyvenimo ypatumai ne kartą buvo pristatomi ir plačiajai visuomenei.

Šiemet spalio 15 d., minint Pasaulinę baltosios lazdelės dieną, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga Klaipėdoje tradiciškai ruošiasi vėl rengti visuomenei pristatomąsias edukacijas.

„Mūsų neregiai mielai rodo, kaip naudojasi baltosiomis lazdelėmis. Pernai jie leido žmonėms išbandyti pasinaudoti šiuo įrankiu. Tokiais mūsų išėjimais į visuomenę, į viešas erdves parodome, kad egzistuojame šalia kitų ir kartu su visais“, - pridūrė M. Triušys.

„Sodros“ ir Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, 2022 metais Klaipėdos miesto savivaldybėje 9 605 asmenims buvo nustatytas įvairaus lygio neįgalumas. Nors kasmet statistikos rodikliai kinta, regėjimo negalią turintys asmenys sudaro 6,06 proc. bendro miesto gyventojų skaičiaus.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder