Terapiniai šunys - mažinti skrydžio baimę

Lietuvos oro uostuose pirmą kartą išbandyta nauja praktika - keleiviams skirti trumpi terapiniai užsiėmimai su šunimis. Vilniaus oro uosto išvykimo zonoje skrydžių laukę keleiviai galėjo patirti profesionaliai parengtų terapinių gyvūnų poveikį. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad kaniterapija padeda atsipalaiduoti, nuramina ir nuteikia pozityviai.

„Idėja priimti specialistus su terapiniais šunimis į Vilniaus oro uostą kilo stebint gerąją užsienio šalių praktiką. Specialiai išmokyti šunys oro uostuose padeda atsipalaiduoti keleiviams, kurie nerimauja prieš skrydį. Italijoje Milano oro uoste, taip pat Krokuvoje neseniai sėkmingai įgyvendinti panašūs projektai, tad ir mes nusprendėme atlikti pilotinį projektą.

Į svečius pasisiūlė atvykti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Profesionalios kaniterapijos tarnybos specialistai su augintiniais. Gyvūnai sulaukė labai daug dėmesio ir šiltų žodžių - puikiai atliko savo misiją dovanodami keleiviams puikią patirtį", - sakė Beatričė Skardžė, Lietuvos oro uostų komunikacijos ir tvarumo projektų vadovė.

Į naująją iniciatyvą Vilniaus oro uoste aktyviai įsitraukė dobermanų veislės šuo Argas ir jo draugas Loja - specialius egzaminus išlaikę keturkojai. Bendrauti su keleiviais augintiniams padėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesionalios kaniterapijos tarnybos darbuotoja Miglė Zuokaitė ir LSMU profesionalios kaniterapijos asistentas Mindaugas Sėjūnas.

„Moksliniai tyrimai rodo, kad per kaniterapijos laiką žmonių organizme išsiskiria oksitocinas - vienas iš laimės hormonų. Dėl to pagerėja nuotaika, atslūgsta įtampa. Būtent toks buvo Argo ir Lojos efektas Vilniaus oro uoste. Jų apsilankymas iš pradžių pakėlė nuotaiką darbuotojams, o tada šypsenų ėmė daugėti ir keleivių veiduose.

Daug žmonių tiesė rankas, kalbino, norėjo nusifotografuoti su šunimis. Nemažai keliautojų pripažino, kad apie kaniterapiją girdi pirmą kartą, o iki šiol galvojo, jog šunys oro uostuose gali būti pasitelkti tik keleivių ir bagažo patikrai", - įspūdžiais dalijosi M.Sėjūnas.

Nerimas arba stresas prieš skrydį, kartais tampantis ir rimta baime, mokslininkams yra seniai žinomas reiškinys. Jau kone 40 metų tyrėjai bando išsiaiškinti, kodėl prieš skrydį orlaiviu pasikeičia dalies žmonių būsena ir suprastėja savijauta.

Taip pat ieškoma atsakymų, kaip padėti keleiviams suvaldyti neigiamus pojūčius ir emocijas. Nustatyta, kad suaktyvėjusį nerimą prieš kelionę gali jausti daugiau negu trečdalis asmenų, o keli procentai - 2-5 proc. - asmenų patiria baimę, kuri priskiriama klinikinei fobijai.

Pastebėjus, kad bendravimas su šunimis sumažina keleivių nerimą, mokslininkai kaniterapijos praktiką ėmė vis dažniau taikyti ir oro uostuose. Pasaulyje keleiviai pripažino teigiamą terapijos poveikį emocinei būsenai - žaidžiant su šunimi ir jį glostant atsipalaiduojama, atsikratoma neigiamų minčių, pagerėja nuotaika, sumažėja streso lygis.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder