„Švyturyje turime jaustis klaipėdiečiais, o ne svečiais“
Tai buvo galima padaryti internetu arba rašytine forma Klaipėdos miestų savivaldybėje Liepų gatvėje. Savivaldybė uostamiesčio gyventojų apklausą dėl Klaipėdos švyturio pradėjo rugpjūčio 17 d. Buvo pateiktas vienintelis klausimas „Ar pritariate, kad Klaipėdos švyturys (Burių g. 9) būtų atvertas visuomenei ištisus metus?“ Apklausa truko iki spalio 3 d.
Gerokai nustebino klaipėdiečių neaktyvumas. Interneto svetainėje į šį klausimą atsakė tik 310 žmonių. Ir tik 5 jų buvo prieš švyturio atvėrimą visuomenei ištisus metus.
Šia apklausa Savivaldybė norėjo išsiaiškinti, kokią švyturio ateitį įsivaizduoja klaipėdiečiai, nors jų balsas tik patariamojo pobūdžio. Jeigu būtų paaiškėję, kad švyturys kaip lankytinas objektas yra reikalingas ir patrauklus, tuomet miesto valdžia žadėjo dėti daug pastangų, kad jis atsirastų uostamiesčio turistinių ir lankytinų objektų sąraše.
Vadovaudamasi Vietos savivaldos įstatymo 47 straipsnio 1 dalies nuostatomis, Savivaldybės Taryba privalo svarstyti apklausai pateiktą klausimą, jeigu savo nuomonę pateiktu klausimu pareikštų ne mažiau kaip 10 procentų apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę dalyvauti apklausoje.
Klaipėdos meras V. Grubliauskas vakar „Vakarų ekspresui“ sakė, kad galutinių skaičių ir kaip pasisakė klaipėdiečiai dar neturi. „Girdėjau, kad aktyvumas buvo labai nedidelis. Tai, sakyčiau, toks dviprasmiškas ženklas mums.
Bet mano asmeninio tikėjimo, kad švyturys Klaipėdai labai svarbus ir labai reikalingas ir kad mes galime jį perimti miesto žinion ir žinosime, ką su juo daryti, nesumenkino. Aš tuo vis dar esu įsitikinęs“, - sakė meras.
Pasak V. Grubliausko, kad ir kiek klaipėdiečių pareiškė savo nuomonę, to negalima nevertinti.
Deja, praktika rodo, kad, kai būna svarstomi miestui svarbūs klausimai, žmonės neskuba išsakyti savo nuomonės, o kai jau būna priimti sprendimai ir pradeda kas nors daryti, tada jie atsibunda ir pradeda viską kritikuoti iš eilės.
Su meru pajuokavome, kad gal atsirastų tokių jaunavedžių, kurie pageidautų tuoktis Klaipėdos švyturyje. „Jeigu jauniesiems ir tuokiančiajam užtektų sveikatos užkopti į tokią aukštumą atlikti tokią misiją. Sakyčiau, neturėtų būti atmestina jokia idėja. Klaipėdiečiai švyturyje turi jaustis klaipėdiečiais, o ne svečiais. Bet kuriuo atveju švyturio klausimą svarstysime dar labai rimtai“, - kalbėjo Klaipėdos meras.
Rašyti komentarą