Sveikatos mokslų universitetas rengia hatakoną padėti retomis ligos sergantiesiems
Ketvirtą kartą sveikatos srities hakatonas „Hospiton“ sukvietė informacinių technologijų profesionalus, medikus, inžinierius.
Anot LSMU pranešimo, reta liga pacientui vidutiniškai nustatoma per 4–7 metus. Tam įtakos turi ir tinkamos įrangos trūkumas.
Be to, dažnai retomis ligomis sergantys pacientai jaučiasi atstumti ar pamiršti, todėl prireikia daug laiko, kol išmokstama gyventi su liga.
„Šiandien retomis ligomis sergantys pacientai aktyviai buriasi į bendruomenes ir kartu su mokslininkais ieško minėtų problemų sprendimų būdų – veiksmingesnių ir ekonomiškesnių diagnostikos, ligos eigos stebėsenos ir gydymo metodų“, – rašoma pranešime.
Siekiant padėti tokiems žmonėms, bus ieškoma sprendimų pradedant duomenų, informacijos apdorojimu, baigiant jų kasdienybės gerinimu.
LSMU teigimu, hakatonas“ suteiks sąlygas kurti ir plėtoti naujas idėjas, užmegzti ryšius su daugiau nei 20 mentorių iš medicinos, verslo, farmacijos ir kitų sričių.
Dalyvių taip pat laukia „techtalk“, dirbtuvės ir pranešimai, padėsiantys įsigilinti ir geriau suprasti minėtų ligų inovatyvaus valdymo specifiką bei problematiką.
Šiandien pasaulyje nustatyta apie 7 tūkst. retų ligų, jomis serga per 400 mln. žmonių.
Rašyti komentarą