Sultys – ne tik iš vaisių: įvardijo, kodėl į savo racioną reikėtų įtraukti raugintų daržovių sulčių
(1)Šiltuoju sezonu pirkėjai renkasi daugiau šviežio, lengvo maisto.
Pastebime, kad į kasdienį krepšelį patenka sveikatai palankesni produktai: vaisiai, daržovės, natūralios sultys.
Metams bėgant, ir sulčių asortimentas parduotuvėse gerokai prasiplėtė: lentynose galima rasti ir raugintų kopūstų, burokėlių, pomidorų sulčių, taip pat ir įvairiausių natūralių sulčių kokteilių.
Pavyzdžiui, aštrių pomidorų sulčių ar pagamintų iš įvairiausių daržovių.
Rinkdamiesi sultis, pastaruoju metu, žmonės dėmesį atkreipia ir į jų sudėtį. O natūraliai raugintos daržovių sultys – ne tik pikantiškesnis, sotesnis, bet ir sveikesnis pasirinkimas.
Gausios vitaminais ir antioksidantais
Raugti įvairius produktus žmonės pradėjo prieš tūkstančius metų – jau tuomet buvo pastebėta šių produktų nauda sveikatai.
Raugintų daržovių sultys gaminamos iš natūraliai fermentuotų produktų. Dėl fermentacijos proceso raugintose sultyse yra daug natūralios pieno rūgšties, kuri slopina nepageidaujamų žarnyno bakterijų augimą ir skatina gerųjų bakterijų dauginimąsi.
Todėl šis produktas yra labai palankus virškinimui, be to, jose yra labai daug organizmui naudingų probiotikų.
Raugintų daržovių sultyse yra gausu organizmui taip reikalingo vitamino C bei antioksidantų. Pavyzdžiui, viename puodelyje raugintų kopūstų sulčių yra net 34,7 miligramo vitamino C. Be to, raugintų daržovių sultys gausios ir geležies.
Šis elementas yra labai svarbus norint organizmą aprūpinti deguonimi: jeigu organizme nepakanka geležies, ląstelės gauna nepakankamą deguonies kiekį, todėl atsiranda nuovargis ir susilpnėja imuninė sistema. Į racioną įtraukus raugintų sulčių rečiau puola peršalimo ligos, mažiau genda dantys, gražėja oda.
Mėgstamiausios – raugintų kopūstų, burokėlių ir įvairių daržovių sultys
Rauginto tipo sultys – tai rauginto produkto sunka, kurioje koncentruota visa, kas yra geriausia. Tokių sulčių gamybos proceso pagrindas – natūrali daržovių fermentacija ir šaltas spaudimas, o vienintelis sulčių gamyboje naudojamas papildomas ingredientas – druska.
Sultims gaminti naudojamos tik natūralioje dirvoje užaugintos daržovės. Nededami jokie sintetiniai priedai, kvapniosios medžiagos ar konservantai.
Žinoma, raugintų daržovių sultys yra pasterizuotos, nes tai būtina priemonė fermentacijos procesui sustabdyti.
Kadangi sultis gaminamos mažomis partijomis, išlaikoma maksimaliai natūrali daržovių sulčių sudėtis, nors jų spalva ar skonis gali šiek tiek skirtis.
Vis daugiau žmonių atranda raugintas sultis ir šis produktas jau turi ir ištikimų pirkėjų ratą: tarp jų labiausiai mėgstamos natūralių raugintų burokėlių, kopūstų ir įvairių daržovių sultys.
Raugintų burokėlių sultis yra itin pamėgę sportininkai: jos padeda greičiau atgauti jėgas ir net pasiekti geresnių rezultatų.
Raugintų kopūstų sultys ne tik mažina cholesterolį, padeda lieknėti, bet ir puikiai išvalo organizmą.
Raugintų kopūstų sultys, be kita ko, naudojamos kaip sveikatinamoji priemonė garinėse pirtyse, kosmetologijoje – veido, rankų ir plaukų priežiūrai.
Kadangi jose daug vitaminų, mineralų ir aminorūgščių, jos itin rekomenduojamos veganams, nes gali jų organizmus papildyti medžiagomis, kurių trūksta nevartojant gyvūninių produktų – mėsos, pieno, žuvies.
Raugintų kopūstų sultys net vadinamos švelniai vyro organizmą veikiančiu afrodiziaku.
Be to, raugintų burokėlių sultys labai naudingos nėščiosioms, taip pat mažina pūlinių tikimybę ir kraujospūdį, nuovargį, gerina protinę veiklą.
Rekomenduojamos po operacijų, prieš chemoterapiją ir po jos.
Raugintų morkų sultys ypač patartinos sergant mažakraujyste, širdies ligomis, bronchitu, susižeidus ir po operacijų.
Rašyti komentarą