Šis kasdienis sveikatingumo ritualas transformuos jūsų sveikatą

Šis kasdienis sveikatingumo ritualas transformuos jūsų sveikatą

Kas yra kontrastinė terapija?

Kontrastinė terapija - tai pakaitinis karštos ir šaltos temperatūros poveikis, nesvarbu, ar tai būtų karšta vonia ir šaltas dušas, sauna ir šaltas dušas, saunos antklodė ir šaltas dušas, ar bet koks kitas karšto ir šalto derinys. Dauguma žmonių naudojasi vonia arba dušu, nes tai yra patogiausias ir prieinamiausias variantas.

Kaip ir bet kur kitur, norint pastebėti ir išlaikyti kontrastinio dušo naudą, svarbiausia yra nuoseklumas, todėl daugelis žmonių pasirenka laikytis tam tikros tvarkos ar protokolo, kad gautų kuo daugiau naudos iš poveikio.

Pasak neurologo daktaro Andrew Hubermano, pakanka 11 minučių šalčio terapijos per savaitę, o šilumos terapijai, ypač pirtyje, reikėtų siekti 5-20 minučių per seansą bent 2-3 kartus per savaitę.

Atsižvelgiant į tai, kontrastinis dušas paprastai atrodo taip - keturias dienas per savaitę po tris minutes stovėkite po šaltu dušu ir keiskite temperatūrą į karštą kas kelias minutes, o vėliau sugrįžkite prie šaltos temperatūros. Svarbu maudynes pabaigti su šaltu vandeniu.

Nauda

Raumenų atsigavimas

Staigus šiltos ir šaltos temperatūros pasikeitimas gali padėti greitai išplėsti ir susiaurinti kūno kraujagysles.

Taip sukuriamas savotiškas siurbimas, kuris, kaip manoma, padeda mažinti patinimą ir uždegimą.

Tai gali padėti sumažinti raumenų skausmą ir nuovargį, taip pat padėti atsigauti po traumų.

Yra netgi atliktas tyrimas, kuris įrodo, kad kontrastų terapija geriau sumažina ir raumenų skausmingumą, ir silpnumą nei vien pasyvus poilsis.

Taigi kitą kartą, kai skaudės raumenis po sunkios treniruotės, pasitelkite karščio ir šalčio terapiją, kuri padės atsigauti poilsio dieną.

Energija ir susitelkimas

Pasak Hubermano, veikiant šalčiui, smegenyse ir kūne išsiskiria daug adrenalino ir noradrenalino (arba noradrenalino).

Dėl šių cheminių medžiagų galime jaustis budresni, o po šalčio poveikio atsiranda tęstinis poveikis, kuris padeda padidinti energijos ir susikaupimo lygį per visą dieną, kurį galime panaudoti kitoje veikloje, pavyzdžiui, darbe ir fiziniuose pratimuose.

Metabolizmas

Hubermanas teigia, kad šalčio poveikis padidina medžiagų apykaitą, nes organizmas turi deginti kalorijas, kad padidintų pagrindinę kūno temperatūrą.

Ir nors bendras dėl šalčio poveikio sudeginamų kalorijų kiekis nėra didelis, jis gali padėti paversti baltuosius riebalus (energijos sankaupas) rudaisiais riebalais (kurie yra labai metaboliškai aktyvūs).

Panašiai šiluma gali paskatinti širdies ritmo ir kraujotakos padidėjimą, tarsi būtumėte užsiėmę kardio pratimais. Taigi, nors kontrastinis dušas nėra pagrindinė svorio metimo priemonė, jis gali padėti paskatinti tolimesnį ir tvaresnį medžiagų apykaitos pagreitėjimą.

Psichikos sveikata

Medicininiai tyrimai patvirtina, kad karščio ir šalčio terapijos naudojimas mažina mūsų streso hormonų (pavyzdžiui, kortizolio) kiekį ir padeda subalansuoti geros savijautos neuromediatorių serotoniną, kuris gali būti naudingas bendram atsipalaidavimo jausmui ir padėti sumažinti nerimo ir depresijos pojūtį.

Be to Hubermanas teigia, kad šalčio poveikis sukelia ilgalaikį dopamino išsiskyrimą, kuris yra galinga molekulė, galinti pakelti nuotaiką, sustiprinti dėmesį, susikaupimą ir į tikslą nukreiptą elgesį.

Ar yra kokių nors šalutinių poveikių ar trūkumų?

Įvertinus saugią temperatūrą, kontrastinė terapija yra saugi daugumai asmenų, tačiau prieš pradėdami bet kokias procedūras visada, visada turėtumėte pasitarti su gydytoju arba psichikos sveikatos specialistu.

Dažniausiai, jei esate nėščia, turite padidėjusį jautrumą šalčiui, sergate širdies ligomis, turite prastą kraujotaką ar net turite atvirų žaizdų, ar pažeistą odą (nes šalčio ir karščio terapija gali sulėtinti odos audinių gijimą), neturėtumėte rinktis kontrastinės terapijos.

Kaip atlikti kontrastinę terapiją namuose?

Kad galėtumėte pasinaudoti karščio ir šalčio terapijos privalumais namuose, užtenka dušo arba vonios, todėl ši terapija prieinama kiekvienam.

Karštą vonią galite kaitalioti su šaltu dušu arba, dar paprasčiau, nusiprausti po karštu dušu (jei tik nepamirštate saugios temperatūros!), o dušą užbaigti kelioms minutėms nusiprausdami šaltu dušu.

Parengta pagal: theeverygirl.com

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder