Šeimos gydytoja paaiškino, kaip stiprinti nusilpusį imunitetą

(2)

Netikėtai užkluptas negalavimų dažnas kaltina neveiksmingą imuninę apsaugą, tačiau retai susimąsto, kodėl organizmas nesugeba apsiginti nuo jį puolančių virusų.

Tiesa tokia, kad savo imunitetą žmogus nualina pats: gyvendamas nuolatinėje įtampoje, neskirdamas laiko poilsiui ir fiziniam aktyvumui, valgydamas nereguliariai ir nesveikai.

Gydytojai vardija ženklus, įspėjančius apie nusilpusią imuninę sistemą, ir pataria, ką turėtų daryti kiekvienas, norintis džiaugtis atsparumu ligoms visus metus.  

Pasak specialistų, jeigu dažnai sergate peršalimo ligomis, patiriate įvairių komplikacijų, esate jautresni stresui ir nuolat jaučiate nuovargį, tai reikėtų laikyti organizmo siunčiamu signalu apie nusilpusią imuninę sistemą, o kartu ir kviesti imtis veiksmų neatidėliotinai.

Imuniteto stiprinimas – nuolatinis procesas

Norint užsitikrinti atsparumą ligoms bet kuriuo metų laiku, būtina stiprinti imunitetą, įgalinant jį kovoti su puolančiais virusais, ir tai daryti nuolatos: tik tokiu būdu imuninis atsakas veiks efektyviai.

Dažnai žmonės klaidingai mano, kad imuniteto stiprinimu reikėtų susirūpinti tik pajutus negalavimus ar atėjus rudeniui, kai prasideda peršalimo ir gripo sezonas.

Tokie impulsyvūs sprendimai nesukuria norimo poveikio, nes imuniteto veiksmingumas didėja tik ilgalaikėje perspektyvoje.

Todėl rūpintis jo stiprinimu reikia nuolat – išsiugdykite tokius įpročius, kurie palaikytų gerą sveikatos būklę.

Organizmo atsparumą ligų sukėlėjams didinančios priemonės  – visavertė mityba, poilsis, atpalaiduojančios veiklos, reguliarus sportas – turėtų tapti mūsų kasdienės rutinos dalimi: pradėkite palengva, „jaukinkitės" kiekvieną dieną ir po kelių mėnesių galėsite džiaugtis susiformavusiais įpročiais.

Specialistai pataria prieš peršalimo ir gripo sezoną atlikti bendrą kraujo tyrimą, pasitikrinti vitamino D, gliukozės bei mineralų kiekį kraujyje.

Pasak jų imunitetui labai svarbūs C, D ir B grupės vitaminai, cinkas, omega-3 riebalų rūgštys, tačiau jų preparatus gerti reikėtų tik tada, kai jų trūksta, o ne savo nuožiūra, todėl geriausias sprendimas –  atlikti kraujo tyrimus, o tada pasitarti su šeimos gydytoju.

Kaip stiprinti imunitetą?

Organizmo stiprinimas ir sveika gyvensena yra pagrindiniai sveikos ir pajėgios su virusais bei bakterijomis kovoti imuninės sistemos veiksniai.

Nežinantiems nuo ko pradėti, gydytoja rekomenduoja kelis principus, kuriais pati vadovaujasi kasdieniniame gyvenime.

„Užsiimkite jums patinkančia veikla, kuri padeda atitrūkti nuo darbų ir mažina stresą.

Tokia rutina pagerins ne tik miego kokybę, bet ir sustiprins imunitetą bei sumažins tikimybę susirgti peršalimo ar kitomis ligomis.

Nepamirškite palaikyti fizinį aktyvumą ir daugiau laiko praleiskite gryname ore.

Reguliari fizinė veikla ne tik pagerina nuotaiką, bet stimuliuoja imuninės sistemos darbą ir greitina makrofagų gamybą.

Šie leukocitai atakuoja į organizmą patenkančius virusus ir bakterijas", – sako gydytojai.

Todėl labai svarbu susireguliuoti ir miego-poilsio režimą.

Reikėtų kasdien eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu: taip organizmas patirs mažiau streso.

Mokslinių tyrimų metu įrodyta, kad miego stoka silpnina imuninę sistemą ir organizmo pajėgumą susidoroti su įvairiomis infekcijomis.

Dėl nuolatinio miego nepritekliaus žmogų gali kankinti nuovargis bei irzlumas, sutrikti emocinė sveikata, ištikti persivalgymo priepuoliai ir netgi išsivystyti depresija ar ūmus nerimas.

Pasak specialistų, reikia nepamiršti pasirūpinti sveika ir subalansuota mityba: gazuotus gėrimus keiskite vandeniu, papildykite savo racioną sezoniniais vaisiais ir daržovėmis bei kitais produktais, kuriuose apstu imuninę sistemą gerinančių vitaminų, mineralų ir antioksidantų – citrusiniais vaisiais, česnakais, kopūstais, riešutais, sėklomis, žuvimi.

Svarbu nepamiršti, kad organizmo apsauga reikia rūpintis dar prieš susiduriant su sveikatos problemomis: lengviausias ir efektyviausias būdas išvengti ligų yra užsiimti prevencija, nuosekliai taikant priemones, galinčias sustiprinti imuninę apsaugą. 

miegas

GALBŪT, JŪS TAI PRALEIDOTE:

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder