Saikingo alkoholio vartojimo nauda nepaneigia teigiamo fizinio aktyvumo poveikio organizmui

Didžiosios Britanijos mokslininkai apibendrino ilgus metus trukusį rimtą darbą ir visus suglumino netikėtu atradimu, - paskelbė korrespondent.one.

Pasirodo, taurė vyno pagyvenusiam žmogui yra kur kas sveikesnė nei mankšta.

Tyrimas, kodiniu pavadinimu "90+", pradėtas 2003 m. ir buvo 1981 m. pradėto trumpojo laisvalaikio pasaulio tyrimo (LWCS) tęsinys.

Mokslininkai išsamiai tyrė vyresnių nei 90 metų senjorų gyvenimą, kad išsiaiškintų, kokie veiksniai jiems leido gyventi ilgiau nei kitiems.

Tyrėjus domino ne tik ilgaamžiams būdingi įpročiai ir gyvenimo būdo ypatumai, bet ir tai, kaip jie veikia jų sveikatą.

Be pokalbių, mokslininkai taip pat atliko pagyvenusių žmonių medicininius tyrimus ir du kartus per metus atliko neurofiziologinius ir neurologinius testus.

Dėl kruopštaus projekto dalyvių darbo jiems pavyko rasti bendrų ilgaamžių gyvenimo bruožų, kurie su didele tikimybe gali būti laikomi jų ilgaamžiškumo priežastimis.

Beveik visi pagyvenę žmonės, perkopę 90 metų slenkstį, mokslininkams prisipažino, kad niekada nesigailėjo taurės gero vyno.

Tai nereiškia, kad vakarienei jie išgėrė visą butelį.

Optimali vyno dozė vyresniam nei 65 metų asmeniui yra viena taurė vyno. Jaunesniems nei 65 metų asmenims - dvi taurės vyno per dieną.

Ne tik vynas, bet ir kiti lengvi alkoholiniai gėrimai, pavyzdžiui, alus, turi teigiamą poveikį organizmui.

Sėkmės raktas - saiko jausmas, teigia ir patys pagyvenę žmonės, ir tyrimą atlikę mokslininkai.

Kokia yra alkoholio vartojimo nauda?

Visų pirma, saikingai gerdamas alkoholį žmogus gerokai sumažina išeminio insulto tikimybę.

Diabetas taip pat mažiau gresia tiems, kurie neatsisakė lengvo gėrimo malonumo. Sumažėja tikimybė mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų, todėl sumažėja ir rizika mirti nuo širdies sutrikimų.

Straipsnyje apie tyrimą, kuris buvo paskelbtas žurnale "British Journal of Sports Medicine", teigiama, kad saikingo alkoholio vartojimo nauda nepaneigia teigiamo fizinio aktyvumo poveikio organizmui.

Tyrimui vadovavęs daktaras Emmanuelis Stamatakis daugelį metų rinko duomenis apie 36 370 pagyvenusių žmonių, gyvenančių Anglijoje ir Škotijoje.

Visi šie žmonės buvo suskirstyti į grupes, kurių vienoje buvo tie, kurie vengė fizinio aktyvumo, antroje - tie, kurie buvo vidutiniškai aktyvūs, o trečioje - tie, kurie reguliariai mankštinosi.

Taip pat nustatyta, kad kuo daugiau alkoholio išgeriama per savaitę, tuo didesnė tikimybė mirti nuo vėžio.

Būtent piktybiniai navikai buvo antra pagal dažnumą vyresnio amžiaus žmonių mirties priežastis tyrimo grupėse.

Remiantis šia patikrinta informacija, galima teigti, kad aktyviai gyvenant ir vis dar mėgaujantis taure vyno galima gyventi ilgiau nei susilaikant nuo alkoholio ir sporto arba tik sportuojant, bet vengiant alkoholio.

Francisco Núñezas, seniausias žmogus žemėje, yra geras šios tiesos pavyzdys.

Redakcija už trečiųjų šalių informacijos patikimumą neatsako 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Sidebar placeholder