Rojus – po motinos kojomis

Kas greit ir paprastai atsakys, kur yra rojus? Vienam tai saulėtas paplūdimys, kitam tai aukštas krioklys, o trečiam gi tik odinė mašinos sėdynė. Ir retas kuris atsako, kad viskas kur kas paprasčiau, kad rojus – po motinos kojomis. 

Tie takai, kur mama dabar vaikščioja, tie keleliai, kur seniau motina vaikščiojo, ir yra tikrasis Eldoradas, tikroji rojaus vieta. Ir niekur kitur jo nerasi, nebeieškok.

Sėjamoji aviža (Avena sativa L.) mūsų kasdienė, ne itin išaukštinta, ne itin madinga, bet prisiminkim, kad visuomet vadinama žmonių ir gyvulių duona, motina maitintoja, ji mūsų tėvynainė, mūsų šventiems pilvams švelni ir įprasta.

Avižos naudojamos nuo neatmenamų, niekur neužrašytų laikų. Grūdai – šventa kultūra, iš tikrųjų galinti atnešti sėkmę ir gausą augalą sėjantiems.

Avižų grūdai siejami su vaisingumu, klestėjimu ir apsauga nuo pikta linkinčiųjų – tereikia avižų paberti į aslą ir kuo ilgiau taip palikti neišsišlavus. Galima iš grūdų ir į klausimą atsakymą rasti, tereikia daryti, kaip kad graikai daro – paberti saują ant žemės ir stipriai spitryti, koks paveikslas iš pabarstų susidarė.

Nuotaka turėtų į savo puokštelę žydinčių avižų įkaišyti, o įeinant į naujus namus jaunikiui avižomis galvą apibarstyti – sutuoktinis tuomet visą gyvenimą bus meilingas, pati vaisinga, o namai turtingi. Tuomet beliks pavasariais daržan avižų sėti, kas rytą iš grūdų pagamintos košės valgyti, ir gyvenimas klosis kaip iš pypkės.

Bet ne tik avižų grūdai naudingi, sveikatos entuziastai ne be reikalo vis dažniau prisimena avižų žolės arbatą, mat žino, kad ji tausoja nervus, mažina depresiją, stresą, pavasarinį nupiepimą, duoda sveikos energijos. Avižų žolės nuoviras yra nemenkai maistinių medžiagų turintis gėrimas, turtingas vitaminų ir mineralų.

Siekiant maksimalios naudos sveikatai, rekomenduojama išgerti nuo vieno iki keturių puodelių avižų žolės arbatos per dieną. Ir nutiks devyni pilvo malonumai! Mat tokia arbata labai naudinga žmonėms, turintiems virškinimo problemų, nes reguliuoja sveiką tuštinimąsi ir užkerta kelią vidurių užkietėjimui.

Knygose nustatyta, kad avižų žolės arbata gerina virškinimą, stiprina imunitetą, mažina visus uždegimus ir naikina tą blogąjį cholesterolį.

Be to, padeda esant gastritui ir dirgliosios žarnos sindromui. Galima šį nuovirą vadinti populiariai – detoksikuojančiu, mat padės numesti svorio, sumažins pilvo pūtimą ir padės pašalinti visokias organizmo atliekas.

Nuovirą lengva paruošti. Reikia visai nedaug – gegužę pasėti avižų saują, sulaukti, kol sužydės, nupjauti, sudžiovinti tamsoj dailiai paskleidus, susmulkinti 4 milimetrų šapeliais, įsigyti malonų arbatinuką, užvirti kitame inde vandenį, užplikyti šaukštą žolės, palaikyti pusvalandį (kelis mėnesius laukus derliaus, tas pusvalandis vieni niekai!), nukošti, įsimaišyti medaus, įsimesti svarainio gabalėlį ir užsimerkus maloniai gurkšnoti.

Avižų nuoviro vonios padės alergiškiems, niežulio kamuojamiems vaikams, maudykite jose kūdikius, rachitu sergančius, maudykite senelius, reumato ar podagros susuktus. Ir patys prauskitės avižų nuoviru, prieš laiką nesusenėsite, raukšlių taip greit neturėsite. O prisikimšę avižų žolės pagalvėn, ant jos miegodami aiškius sapnus matysite, lygiai tiek, kiek reikia, neprabusdami išmiegosit.

Tad pasiberkime į savo daržo kampą avižų saują. Jau laikas. Išdygs, smulkiais žiedeliais vasarą sužydės, nusipjaukim stiebus, sudžiovinkim, ir turėsim sau salstelėjusią, švelnią ir reikalingą kaip motinos rankos arbatą.

Giedrė BRUŽIENĖ, Gerduvėnai, tel. 8 614 16 798.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder