IŠ ANKSTO. Šeimos gydytojai tikina, jog tėvai profilaktinio vaikų sveikatos patikrinimo paskutinei minutei nebepalieka. Redakcijos archyvo nuotr.

Po sveikatos patikrinimo kas antram vaikui nustatomos stuburo problemos

Artėjant rugsėjui bei naujiems mokslo metams, poliklinikose daugėja tėvelių ir vaikų, atėjusių profilaktiškai pasitikrinti sveikatos. Nors anksčiau šis procesas sudarydavo nemažas eiles poliklinikose, šeimos gydytojai teigia, jog vis mažiau tėvų šią prievolę pasilieka paskutinei minutei.

VšĮ Klaipėdos senamiesčio PSPC vyr. gydytoja Loreta Žilinskienė pasakojo, kad nors vasaros mėnesiais yra jaučiamas tėvelių suaktyvėjimas, jie dėl vaikų profilaktinio sveikatos patikrinimo kreipiasi visus metus.

„Vasarą besikreipiančių skaičius padidėja. Kadangi tai nėra skubi paslauga, vizito šiuo metu reikia laukti 7-10 dienų“, - pasidalijo L. Žilinskienė.

Besikeičiančiais tėvų įpročiais ir nebesusidarančiomis eilėmis pasidžiaugė ir VšĮ Jūrininkų sveikatos priežiūros centro II Šeimos medicinos skyriaus vedėja, šeimos gydytoja Dalia Šalkauskienė.

„Patikrų procesas prasideda nuo kovo ir balandžio mėnesių. Tikriausiai, jog patys tėvai supranta, kad per tris vasaros mėnesius sudėtinga yra atlikti visas profilaktines patikras, dėl to procesą pradeda žymiai anksčiau“, - patirtimi dalijosi D. Šalkauskienė.

Didžiausias pikas laukia rugsėjį, kai mokyklos primins, jog reikia pasitikrinti sveikatą.

„Tačiau kalbėjau ir su kolegomis, visi vieningai kalba, kad tėveliai tikrai nebepasilieka šių patikrinimų paskutinei minutei ir viską atlieka palaipsniui, be streso. Mūsų teisės aktai yra pakoreguoti taip, jog sveikatos pažymos galioja visus metus, todėl tėveliai vaikus patikrinti sveikatos gali vesti bet kada, nebūtinai tik iki rugsėjo 15“, - priminė šeimos gydytoja.

D. Šalkauskienė teigė, jog, siekiant išvengti chaoso ir milžiniškų eilių, šeimos gydytojai taip pat derinasi prie norinčių pasitikrinti sveikatą vaikų ir jų tėvų - atostogauti rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais stengiasi mažiau.

Prastėja regėjimas ir laikysena

Pasak šeimos gydytojos, dažniausiai vaikams nustatomos regėjimo ir laikysenos problemos.

„Daugėja vaikų, kuriems nustatoma trumparegystė. Tai rodo, jog yra padidintas krūvis akims, vaikai daug laiko praleidžia žaisdami kompiuterinius žaidimus, dažnai žiūri televizorių“, - apie galimas problemų priežastis kalbėjo D. Šalkauskienė.

Pašnekovė taip pat įvardijo kitą grėsmingai augančią problemą - laikysenos sutrikimai.

Stuburo pakitimai nustatomi kas antram mokyklinio amžiaus vaikui.

"Tai lemti gali mažas vaikų judrumas. Pirmiausia rekomenduojame gyvensenos pokyčius, aktyvesnį gyvenimo būdą, bendrosios praktikos seselė rekomenduoja mankštas. Tačiau būna atvejų, kai vaikams jau reikia ir papildomų specialistų konsultacijų. Išrašomi siuntimai pas traumatologus, ortopedus, neurologus.

Nors visuomenėje vis dažniau girdima, jog prastėja vaikų emocinė ir psichologinė sveikata, šeimos gydytoja D. Šalkauskienė teigė nepastebėjusi išaugusio tėvelių noro nuvesti savo atžalas pas psichinės sveikatos specialistus.

„Dažniausiai jautresnių vaikų tėvai, kuriems Rugsėjo pirmoji sukelia stiprų stresą, darantį įtakos net jų fizinei sveikatai, jie tikrai kreipiasi į specialistus, dažniau eina pas privačiai dirbančius gydytojus. Tokių vaikų tikrai pasitaiko“, - pasakojo pašnekovė.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder