Pirmąkart Lietuvoje – praktiniai artroskopijos kadaveriniai mokymai ant donorinių kūnų

Rugsėjo 22–23 d. Klaipėdoje vyks kasmetinė Baltijos artroskopijos konferencija, kurią organizuoja chirurgijos centro „Northway“ Klaipėdoje Ortopedijos ir traumatologijos skyriaus vadovas, buvęs Lietuvos artroskopijos ir sporto traumatologijos asociacijos prezidentas gydytojas Markas Fiodorovas ir medicinos centrai „Northway“.

Baltijos artroskopijos konferencija kasmet rengiama jau nuo 2008 m. Jos metu aptariamos aktualios sąnarių patologijos, susipažįstama su naujausiomis artroskopijos technologijomis ir technikomis.

Šiais metais konferencija skiriama dažniausiai pažeidžiamų sąnarių – kelio ir peties – patologijoms. Jas aptars, savo patirtimi dalinsis bei naujas operacijų technikas pristatys patyrę, tarptautinį pripažinimą pelnę savo srities specialistai iš Lietuvos, Lenkijos, Graikijos, Švedijos, Rumunijos.

Didžiausia šių metų konferencijos naujovė – praktiniai peties sąnario artroskopijos mokymai ant mirusiųjų donorinių kūnų, kitaip vadinami kadaveriniai kursai.

„Ankstesnių konferencijų metu į programą įtraukdavome tiesiogines operacijų transliacijas. Jos būdavo transliuojamos iš operacinės, jų metu aktyviai bendraujama su auditorija.

Stebėdami vaizdą monitoriuje konferencijos dalyviai galėdavo užduoti rūpimus klausimus, sužinoti svarbius operacijų niuansus.

Tačiau svečiuojantis užsienyje, kur tenka skaityti pranešimus, moderuoti mokslines diskusijas bei stažuotis pasaulinio lygio mokymuose, skirtuose praktiškai tobulinti artroskopijos operacijų įgūdžius, paprastai naudojami donoriniai kūnai ar jų dalys.

O tai – jau visai kitas lygis ir nepaprastai vertinga patirtis kiekvienam specialistui. Su patyrusio profesionalo priežiūra atlikdamas tam tikrą operaciją, jis gali ne tik sužinoti, bet ir pats pajusti visus niuansus, svarbius operacijos rezultatui.

Tokie praktiniai kursai pasaulyje labiausiai vertinami. Mes, bendradarbiaudami su Klaipėdos Universitetu (KU), artroskopinius kadaverinius kursus rengiame pirmieji Lietuvoje.

Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad turėdami universiteto palaikymą galime pasaulinio lygio konferencijų praktiką pasiūlyti ir mūsų gydytojams“, – dalinosi ilgametis Baltijos artroskopijos konferencijos organizatorius Markas Fiodorovas.

Pasak jo, su KU bendradarbiaujama jau daugelį metų. Iš pradžių tai buvo labiau intelektualinis palaikymas, tačiau palaipsniui bendradarbiavimas tampa vis glaudesnis ir gilesnis. Kadaveriniams kursams reikalingos specifinės patalpos, taigi šiemet jas suteikia Klaipėdos universitetas.

Pasak Klaipėdos universiteto rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko, KU bendradarbiaudamas su įvairiomis gydymo įstaigomis, jau daugiau nei 15 metų rengia podiplomines studijas gydytojams.

„Džiaugiuosi, jog turime galimybę savo struktūra, patalpomis ir intelektualiniu potencialu prisidėti prie pirmąkart mūsų šalyje rengiamų artroskopinių kadaverinių kursų, kurių metu mokymosi ir tobulėjimo tikslu bus naudojamos donorinių kūnų dalys.

razb

Pasaulyje tokie kursai labai populiarūs, todėl tikiu, kad ir mūsų šalyje jie sulauks didelio susidomėjimo. Medicina – labai greitai kintantis dalykas, tiek mokslas, tiek, tuo pačiu, – praktika.

Sparčiai tobulėja technologijos, atsiranda vis didesnis tikslumas, tad tik kasdienės pastangos neatsilikti nuo pasaulinių tendencijų gali padėti užtikrinti aukštą mūsų specialistų kvalifikaciją ir jų pripažinimą tarptautinėje bendruomenėje “, – sakė KU vadovas prof. dr. A. Razbadauskas.

Markas Fiodorovas pasakoja, kad organizuojant mokymus ant donorinių kūnų, nepaprastai vertingas ir kolegų iš Lenkijos, turinčių didesnę tokių kursų patirtį, indėlis.

„Natūralu, jog darydamas kažką pirmą kartą nežinai visų smulkmenų, tačiau neabejoju, kad su kolegų pagalba viskas pavyks puikiai ir galėsime tokius kursus rengti nuolatos“, – entuziastingai nusiteikęs gydytojas M. Fiodorovas.

Šių metų praktinių mokymų ant donorinių kūnų tema „Peties sąnario artroskopinės operacijos, jie skirti pažengusiems specialistams. Klaipėdos Universiteto patalpose vyksiančiuose mokymuose galės dalyvauti iki 20 iš anksto užsiregistravusių ortopedų traumatologų.

Mokymus ves patyrę peties sąnario artroskopinių operacijų specialistai – Liudas Bazaras ir svečias iš Lenkijos – Maciej‘us Pawlak‘as.

Pripažinti savo srities profesionalai supažindins su naujomis technikomis, parodys, kaip atlikti tam tikras procedūras, gydant peties nestabilumo ir rotatorių manžetės raumens sausgyslių plyšimo patologijas, stebės mokymų dalyvių darbą. Kadaverinius kursus moderuos Markas Fiodorovas.

Antroji konferencijos diena bus skirta kelio ir peties sąnarių patologijoms.

Pirmąją dienos pusę dalyvių laukia aktualūs pranešimai apie kelio meniskų išsaugojimą, sąnario dilimo profilaktiką, vyks darbinė, Marko Fiodorovo ir Tomasz‘o Piontek‘o iš Lenkijos vedama sesija, kurios metu ant plastikinių sąnarių bus demonstruojama, kaip preciziškai susiūti meniskus, dalinamasi kitomis procedūrų subtilybėmis.

Po pietų bus gvildenama peties nestabilumo ir kitų patologijų tematika, aptariami šių problemų sprendimo būdai, kitos aktualijos.

Pasak Baltijos artroskopijos konferencijos organizatorių, planuojama, kad šių metų renginyje dalyvaus virš 100 Lietuvos ir užsienio šalių gydytojų ortopedų traumatologų, besispecializuojančių artroskopijos srityje. Daugiausia svečių tikimasi sulaukti iš Latvijos.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder