Pasyvus rūkymas labai pavojingas vaikams

Pilna burna toksiškų metalų: mokslininkai atskleidė pasyvaus rūkymo pavojų vaikams

Tabako dūmai jau seniai pripažinti svarbiu patalpų oro taršos šaltiniu ir laikomi itin pavojingais žmonių sveikatai. Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, vien Jungtinėse Amerikos Valstijose dėl pasyvaus rūkymo poveikio kasmet miršta daugiau kaip 41 000 nerūkančių suaugusiųjų, rašoma tyrimo išvadose.

Naujas Pensilvanijos universiteto mokslininkų tyrimas nušviečia naują, vis dar nepakankamai ištirtą problemą.

Mokslininkai nustatė, kad tabako dūmų poveikis didina sunkiųjų metalų kiekį vaikų seilėse - tai kelia didelį potencialų pavojų sveikatai.

Tabako dūmuose yra tūkstančiai cheminių junginių ir dauguma jų yra kenksmingi žmogui, teigia pagrindinė tyrimo autorė, Žmogaus raidos ir šeimos studijų profesorė Lisa Gatzke-Kopp.

Mokslininkai pažymi, kad griežtesnė nerūkymo politika ir informuotumas apie tabako dūmų keliamą pavojų padėjo sumažinti žalingą įprotį, tačiau kai kurie vaikai vis dar patiria itin didelį tabako dūmų kiekį.

Tyrimo metu mokslininkai nustatė reikšmingą ryšį tarp kotinino (nikotino metabolito) kiekio vaikų seilėse ir vario bei cinko ir švino kiekio.

Be to, mokslininkai nustatė, kad vaikų, kurių seilėse buvo didesnis kotinino kiekis, seilėse taip pat buvo didesnis sunkiųjų metalų kiekis.

Tyrėjai mano, kad jų išvados rodo itin didelę riziką vaikų sveikatai, susijusią su tabako dūmų ir sunkiųjų metalų poveikiu.

Atkreipkite dėmesį, kad tyrimas buvo atliktas kaip Šeimos gyvenimo projekto dalis.

Tai ilgalaikis tyrimas, kurio metu daugiausia dėmesio skiriama vaikų vystymuisi kaimo vietovėse. Tyrėjai tyrimui atrinko apie 1 300 šeimų, gyvenančių Pensilvanijoje ir Šiaurės Karolinoje.

Tyrimo metu mokslininkai analizavo 238 vaikų iki 7,5 metų amžiaus grupę: matavo katinino ir metalų kiekį vaikų seilėse, o tai leido suprasti ryšį tarp rūkymo poveikio ir toksinių metalų buvimo.

Nors garinimas reklamuojamas kaip saugesnė alternatyva tradiciniam rūkymui, rezultatai taip pat kelia susirūpinimą dėl galimo pavojingų metalų buvimo elektroninių cigarečių aerozoliuose, sakė Gatzke-Kopp.

Tyrėjai pažymi, kad rezultatai rodo, jog aerozolių garuose kartu su nikotinu buvo rasta ir metalų.

Tai reiškia, kad iš tiesų jie gali būti perduodami tiek per pasyvų, tiek per tretinį rūkymą. Mokslininkai taip pat mano, kad seilių tyrimai gali pasitarnauti kaip neinvazinis metodas mikroelementų poveikiui tiek aplinkoje, tiek patalpose įvertinti.

Gatzke-Kopp pažymi, kad seilių testai gali būti lengvai naudojami kaip seilėmis pagrįstos stebėsenos rodiklis - apskritai šis metodas yra labai vertingas mokslo bendruomenei.

Tyrimo autoriai taip pat pažymi, kad problema išlieka tai, jog nėra nustatytų rekomendacijų dėl metalų, aptinkamų žmogaus seilėse. Gatzke-Kopp, pažymi, kad mokslininkai turi atlikti papildomus tyrimus, kad galiausiai galėtų parengti gaires, kuriose metalai seilėse būtų lyginami su įvairiais klinikiniais rodikliais, įskaitant elgesio ir kognityvinius vertinimus.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder