Persirgusiems COVID-19 liga gali būti skiriama reabilitacija

(1)

Asmenys, persirgę COVID-19 liga, su gydytojo siuntimu gali gauti stacionarinės arba ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugas. Pirmojo etapo medicininės reabilitacijos paslaugos teikiamos ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje, ligoninės A korpuse, 5 aukšte.

Medicininė reabilitacija - tai kompleksinis medicininių reabilitacijos priemonių taikymas siekiant maksimaliai atkurti ir sugrąžinti pacientams sutrikusias funkcijas. Tad medicininė reabilitacija yra taikoma asmenims po sunkių operacijų ir traumų ar sergantiesiems lėtinėmis ligomis. Tai itin svarbus gydymo etapas, leidžiantis pacientams greičiau išgyti, grįžti į darbo rinką, integruotis į visuomenę bei atkurti biosocialinius gebėjimus.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja Anna Aluzene pasakojo, jog skyriuje padedama ligoniams sveikti po įvairių ligų, operacijų, judėjimo ir atramos aparato traumų ar nervų sistemos susirgimų.

"Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje procedūros atliekamos ligoninės skyriuose besigydantiems pacientams ir ambulatoriniams pacientams, pakonsultavus gydytojui reabilitologui. Čia skiriamos ir atliekamos kineziterapijos, mechanoterapijos, fizioterapijos, ergoterapijos procedūros bei masažas.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės stacionare nuo COVID-19 gydomiems pacientams taip pat taikomos pirmojo reabilitacijos etapo paslaugos.

Šiame skyriuje nuolat dirba kineziterapeutas, kuris, paskyrus gydytojui, silpniems, iš Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus grįžusiems pacientams taiko pasyviąją ir aktyviąją kineziterapiją, sveikstantiems veda kvėpavimo mankštas, pamoko mankštintis savarankiškai ir taip sutrumpina hospitalizacijos laiką. Jei reikia, skiriame ir papildomų procedūrų, pavyzdžiui, aparatinę fizioterapiją", - tikino A. Aluzene.

Anna Aluzene. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

VEDĖJA. Respublikinės Klaipėdos ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja Anna Aluzene. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Pasak vedėjos, skyriuje dirba profesionalūs savo srities specialistai: 3 fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojos, 4 masažuotojos, 5 kineziterapeutai, kineziterapeuto padėjėja bei 4 fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytojos. Čia dirbantys specialistai kasdien priima pacientus: teikia planines ambulatorines konsultacijas, atlieka įvairius tyrimus bei procedūras. Net ir intensyviai dirbdami nepamiršta saugotis patys bei saugoti pacientus, skyriuje reguliuojami stacionaro ir ambulatoriniai pacientų srautai.

„Nors mūsų skyrius nedidelis, tačiau tai mums leidžia teikti itin kokybiškas paslaugas, stebėti paciento reabilitacijos dinamiką, prireikus keisti reabilitacijos programą. Mūsų skyriuje skiriamas labai daug dėmesio kiekvienam pacientui ir jo individualiems reabilitacijos rezultatams. Pacientas, lankydamas reabilitacijos procedūras, bet kada gali užeiti į gydytojų kabinetą ir aptarti iškilusius klausimus ar pasidžiaugti gydymo rezultatais. Skyriuje laikomės principo “svarbu kokybė, o ne kiekybė", - pasakojo A. Aluzene.

DARSONVALIZACIJA - gydymas kintamąja impulsine aukšto dažnio ir įtampos elektros srove. Procedūros taikomos esant periferinės nervų sistemos ligoms, neurastetiniams galvos skausmams, įvairaus pobūdžio trofikos pažeidimams, plaukų problemoms gydyti. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

DARSONVALIZACIJA - gydymas kintamąja impulsine aukšto dažnio ir įtampos elektros srove. Procedūros taikomos esant periferinės nervų sistemos ligoms, neurastetiniams galvos skausmams, įvairaus pobūdžio trofikos pažeidimams, plaukų problemoms gydyti. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje pacientams gydyti naudojama ir moderni aparatūra bei sistemos, kurios užtikrina itin kokybiškai atliekamas procedūras.

„Medicininės aparatūros turime pakankamai, žinoma, dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos turėjome šiek tiek pristabdyti veiklą, tad šiuo metu laukiame atvykstančio naujo žemo intensyvumo lazerio terapijos aparato. Žinoma, norėtųsi turėti ir daugiau aparatūros, nes viskas jau yra kompiuterizuota, siūloma daug naujų aparatų ir sistemų, tad tikimės, jog aparatūra ir toliau vis modernės“, - apie įrangą pasakojo skyriaus vedėja A. Aluzene.

MAGNETOTERAPIJA - gydymo metodas, taikant pastovių, kintamų, impulsinių magnetinių laukų veikimą ties pažeista ar skaudama kūno vieta. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

MAGNETOTERAPIJA - gydymo metodas, taikant pastovių, kintamų, impulsinių magnetinių laukų veikimą ties pažeista ar skaudama kūno vieta. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Reabilitacija po COVID-19 ligos

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje taip pat yra teikiamos medicininės reabilitacijos paslaugos pacientams, kurie persirgo COVID-19 liga. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, visapusiškai įvertinęs paciento sveikatos būklę, gali skirti atitinkamą medicininį reabilitacinį gydymą.

„Pagal LR sveikatos apsaugos ministro įsakymą, medicininės reabilitacijos paslaugos persirgusiems COVID-19 liga yra skiriamos atsižvelgiant ne tik į paciento diagnozę, bet ir į biosocialinių funkcijų - elgesio kontrolės, orientacijos, judėjimo sutrikimų laipsnį. Dažniausiai reabilitacijai būna nukreipiami žmonės po stacionaro, ambulatorinei reabilitacijai pacientus nukreipia šeimos gydytojai. Iš stacionaro išrašytas žmogus turi kreiptis po ligos praėjus ne mažiau nei 3 mėnesiams, nes jei kreipsis vėliau, tada procedūras paskiriame tik ambulatoriškai, pagal ministro įsakymą į stacionarą išsiųsti jau negalime“, - apie reabilitacijos paslaugas pasakojo A. Aluzene.

Asmenys, kurių būklė neatitinka ministro įsakymu nustatytų kriterijų dėl medicininės reabilitacijos skyrimo, tačiau jaučia koronaviruso infekcijos pasekmes, gali gauti pirmojo medicininės reabilitacijos etapo paslaugas didesne apimtimi - masažą, kineziterapiją, ergoterapiją ir fizioterapiją.

Pasak Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėjos A. Aluzene, dažniausiai pacientai, persirgę COVID-19 liga, skundžiasi bendro pobūdžio negalavimais.

„Dažniausiai pacientai skundžiasi dėl išliekančio nuovargio, silpnumo, sumažėjusio fizinio krūvio toleravimo, dusulio, dirglumo, depresijos, būna, kad skundžiasi sąnarių skausmais, uoslės, skonio praradimu, miego sutrikimais ar plaukų slinkimu. Skiriamos individualios reabilitacijos procedūros: mankštos, masažai, aparatinė fizioterapija. Kineziterapeutai ypač daug dėmesio skiria kvėpavimo pratimams, po kurių dauguma pacientų pažymi, jog sumažėja dusulys, krūtinės spaudimo jausmas, pagerėja fizinio krūvio toleravimas. Paslaugos gali būti skiriamos iš karto, kai tik tai leidžia paciento sveikatos būklė“, - sakė A. Aluzene.

LIMFODRENAŽINIS masažas suaktyvina kraujotaką, padeda organizmui greičiau pašalinti susikaupusius toksinus, mažinti svorį, greičiau regeneruojasi oda, pagerėja emocinė būsena, atsiranda daugiau energijos ir sumažėja patinimų. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

LIMFODRENAŽINIS masažas suaktyvina kraujotaką, padeda organizmui greičiau pašalinti susikaupusius toksinus, mažinti svorį, greičiau regeneruojasi oda, pagerėja emocinė būsena, atsiranda daugiau energijos ir sumažėja patinimų. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Pasak jos, jaunesnio amžiaus pacientų sveikata po procedūrų pagerėja gana greitai, o vyresniesiems dažnai rekomenduojama ir stacionarinė reabilitacija.

„Jei pacientai reabilitacijai ateina ambulatoriškai, iš poliklinikos, tada išrašome jiems procedūras. Perėjusiems pirmąjį etapą rekomenduojame kreiptis į šeimos gydytoją ir tęsti reabilitaciją ambulatoriškai 14 dienų. Labai nusilpusiem, vyresnio amžiaus žmonėms, kurie mažai juda, rekomenduojame stacionarinę reabilitaciją“, - pasakojo Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja.

Informacija

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje kiekvienam pacientui gali būti atliekama: Kineziterapija: • kvėpavimo gimnastika; • aktyvūs pratimai reabilituojant po įvairių ligų; • grupiniai organizmą stiprinantys kineziterapijos užsiėmimai; • pasyvūs pratimai reabilituojant sunkius ligonius; • stuburo tempimas ir mankšta salėje; • gydymas padėtimi. Mechanoterapija: • smulkiųjų raumenų ir sąnarių treniravimas specialiomis priemonėmis; • vidutiniųjų raumenų ir sąnarių treniravimas specialiomis priemonėmis; • stambiųjų raumenų ir sąnarių treniravimas specialiais įrenginiais; • raumenyno stiprinimas treniruokliais; * šeimos nariai mokomi, kaip elgtis su nevaikštančiais pacientais. Gydomasis masažas: • klasikinis; • refleksinis; • taškinis; • segmentinis. Fizioterapija: • limfodrenažinis masažas; • magnetoterapija; • darsonvalizacijos procedūros; • vakuuminės pulsacijos terapija; • elektromagnetinė terapija; • ultragarso terapija; • raumenų elektrostimuliacija; • infraraudonųjų spindulių ir vibracijos terapija.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder