Pavojaus nėra: kalio jodido tablečių gerti nereikia
Specialistai ramina gyventojus, jog dėl esamų įvykių Ukrainoje kalio jodido tablečių vartoti nereikia. Radiacinės saugos centro specialistai nuolat (24/7) stebi radiacinį foną Lietuvoje, kuris yra nepakitęs, todėl gyventojams nėra jokio pagrindo nerimauti.
Apie bet kokį gresiantį pavojų, susijusį su radioaktyviųjų medžiagų pasklidimu Lietuvoje, Radiacinės saugos centras nedelsdamas informuos atsakingas institucijas ir gyventojus bei pateiks rekomendacijas dėl apsaugomųjų veiksmų taikymo.
„Gyventojams šiuo metu nėra dėl ko nerimauti. Jei kiltų pavojus, susijęs su radioaktyviųjų medžiagų pasklidimu Lietuvoje, gyventojams nedelsiant bus pranešta. Jie būtų perspėti sirenomis, trumpaisiais perspėjimo pranešimais į mobiliuosius telefonus, per Lietuvos radiją ar televiziją ar per gelbėjimo tarnybų ir savivaldybių atstovus, kur sirenos nėra girdimos“, - sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas.
Išgirdus kaukiančias sirenas, gavus perspėjimo pranešimus, būtina išklausyti informaciją per LRT radiją ar televiziją ir vadovautis pateiktomis rekomendacijomis.
Gyventojams būtina žinoti, kad jeigu esate patalpoje (pastate), ten ir reikėtų likti, nes saugiau būti patalpoje nei lauke.
Jeigu perspėjimą apie pavojų išgirdote būdami lauke, kuo greičiau eikite į artimiausią sandarų pastatą.
Būtina uždaryti visas duris, langus ir orlaides. Prireikus užsandarinti juos izoliacine juosta. Reikia išjungti vėdinimo, oro tiekimo, kondicionavimo sistemas.
Išgirdę perspėjimą apie radiacinį pavojų, naudokite vienkartinius respiratorius. Jie padės apsisaugoti, kad į organizmą per kvėpavimo takus patektų kuo mažiau radioaktyviųjų medžiagų.
Informacija
Skydliaukės apsaugai branduolinės avarijos atveju netinkami vartoti jokie kiti jodo preparatai - spiritiniai jodo tirpalai ir / ar jodo purškalai, skirti burnos gleivinei gydyti, taip pat maisto papildai su jodu, nes jie neapsaugotų skydliaukės nuo radioaktyviojo jodo žalingo poveikio.
Spiritinis jodo tirpalas yra skirtas tik išoriniam vartojimui - tepti ant odos, o burnos gleivinės purškalai su jodu skirti gerklės ligoms gydyti. Šių preparatų veiklioji medžiaga yra ne kalio jodidas, o tiesiog jodas, kuris yra stipriai oksiduojančiai ir toksiškai veikianti medžiaga, galinti sukelti cheminių audinių nudegimą ir apsinuodijimą, todėl jokiais būdais jo negalima gerti net ir skiedžiant vandeniu.
Rašyti komentarą