Patarimai, kurie leis pagerinti mitybą rudens gėrybėmis

Patarimai, kurie leis pagerinti mitybą rudens gėrybėmis

Atvėsus orams atsiranda naujų sezoninių ir spalvingų maisto produktų, kurie papildo mūsų mėgstamus šiltus ir sočius patiekalus. Rudenį galima rinktis iš daugybės maistingųjų medžiagų turinčių rudens produktų, nesvarbu, ar auginate patys, ar lankotės ūkininkų turguje, ar keliaujate į vietinę maisto prekių parduotuvę.

9 maistingųjų medžiagų turinčių rudens produktų, kuriais galėsite mėgautis sezono metu

1. Kiviai

Kiviai gali pasigirti maistingumu - juose yra daugiau nei 75 proc. rekomenduojamos paros normos vitamino C. Kiviuose taip pat gausu skaidulų ir vitamino K. Ar žinojote, kad galite valgyti kivių odelę?

Odelė suteikia papildomų folatų, skaidulų ir antioksidantų. Nors dauguma žmonių linkę galvoti apie tradicinį žalią kivį, yra daugybė jo rūšių ir spalvų. Kiviai gali būti puikus mėsos minkštiklis, taip pat puikiai tinka į kokteilius, vaisių salotas, avižinius dribsnius ir net naminius vaisių ledinukus.

2. Kriaušės

Kriaušės yra vienas iš daugiausiai skaidulinių medžiagų turinčių vaisių - vidutinio dydžio kriaušėje yra 5,5 g skaidulinių medžiagų, o tai sudaro apie 20-25 proc. rekomenduojamos paros normos, kurios daugelis amerikiečių nesilaiko.

Kriaušės taip pat yra vitamino K, vitamino C, vario ir folio rūgšties bei kelių antioksidantų šaltinis. Kriaušės gali būti puikus priedas prie rytinio dubenėlio avižinių dribsnių ar jogurto, saldus ar raugintas priedas prie kepinių ar salotų.

3. Granatai

Rudens mėnesiais nėra nieko geriau už sultingus granatus, tačiau gali būti nelengva atskirti saldžias ir rūgščias granatų skilteles nuo žievelės ir baltųjų vaisių kauliukų.

Kad nereikėtų išlukštenti granatų kauliukų (bet vis tiek gautumėte maistinę naudą), galite įsigyti tik granatų sėklų ir jų dėti į salotas, grūdų dubenėlius, mišraines, jogurtą, avižinius dribsnius ir kt.

Granatų sėklos yra geras skaidulinių medžiagų šaltinis - pusė puodelio granatų turi 4 g skaidulinių medžiagų, taip pat polifenolių antioksidantų - organinių junginių, kurių daugiausia randama augaluose ir kurie yra naudingi sveikatai. Be to, granatų sultys gali būti puikus rudens gėrimų mišinys ir puikus būdas suteikti maistingumo ir skonio padažui, padažui ar sirupui.

4. Obuoliai

Nesvarbu, ar mėgstate rūgščius, saldžius, ar kažką panašaus, obuoliai yra rudens karaliai. Šie vaisiai yra puikus, nešiojamas užkandis tiek vaikams, tiek suaugusiesiems ir puikiai dera su riešutais, sėklomis ir sūriu.

Įdėkite jų į salotas, kad suteiktų traškumo arba mėgaukitės keptais pyragais, avižine koše, pyragais ar trupiniais. Obuoliuose gausu vitamino C, juose yra polifenolių ir antioksidantų.

5. Saldžiosios bulvės

Saldžiosios bulvės garsėja kaip rudens mėgstamiausių patiekalų, pavyzdžiui, saldžiųjų bulvių pyrago ir apkepo, ingredientas.

Jos ne tik suteikia patiekalui spalvingumo, bet jose gausu vitaminų A ir C, kalio, skaidulinių medžiagų ir antioksidantų.

Į mėsos kukulius, blynus ar avižinę košę įmaišykite šiek tiek saldžiųjų bulvių tyrės arba kubeliais supjaustytas saldžiąsias bulves įmaišykite į burritus, grūdų dubenėlius ar bet kokį patiekalą. Norėdami greičiau išvirti saldžiąsias bulves, užuot kepę, dėkite jas į mikrobangų krosnelę 6-8 minutėms.

6. Briuselio kopūstai

½ puodelio jų porcijos suteikia daugiau nei 50 proc. rekomenduojamos dienos normos vitaminų C ir K, kurie atitinkamai padeda stiprinti imunitetą ir širdies sveikatą.

Šios kryžmažiedės daržovės turi fitocheminių medžiagų, kurios gali padėti imuninei sistemai ir mažinti uždegimus. Briuselio kopūstai puikiai tinka kepimui, tačiau juos taip pat galima skusti ir dėti į salotas, picas ir makaronų patiekalus.

7. Burokėliai

Šios žemiškos daržovės yra aprūpintos keliais antioksidantais ir mikroelementais, pavyzdžiui, folio rūgštimi, manganu, kaliu ir variu.

Burokėliai siejami su širdies sveikata dėl juose esančių maistinių nitratų, kurie virsta azoto oksidu. Azoto oksidas reguliuoja kai kurias kraujagyslių reakcijas, pavyzdžiui, kraujospūdį. Dėl padidėjusio deguonies pasisavinimo jie taip pat yra puikus maistas sportininkams. Šią šakninę daržovę dėkite į humusą, kokteilius, sumuštinius ar salotas.

8. Moliūgai

Galbūt rudens žvaigždė - moliūgai (priklausantys moliūginių šeimai) skirti ne tik skinti ir puošti. Konservuoti moliūgai puikiai tinka kepiniams, avižinei košei, sriubai, čili ir makaronams gardinti.

Viduje esančias moliūgų sėklas taip pat galima skrudinti ir dėti į salotas bei grūdų dubenėlius užkandžiams. Kalbant apie maistingumą, moliūguose gausu skaidulų, vitaminų A ir C, vario ir geležies, o moliūgų sėklose - baltymų, skaidulų, geležies, magnio ir sveikųjų riebalų.

9. Spanguolės

Spanguolės turi daugybę augalinių junginių ir antioksidantų, taip pat skaidulų, mangano, vitamino E ir vitamino C. Jos yra gausiausias proantocianidinų, kurie, kaip manoma, apsaugo nuo mikrobinių ligų sukėlėjų, šaltinis vaisiuose.

Be spanguolių padažo gaminimo, pabandykite šviežių arba šaldytų spanguolių dėti į keptus avižinius dribsnius, kokteilius, salotas ir jogurto kokteilius.

Šaltinis: www.wellandgood.com

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder