"Paslėpti insulto draugai": gydytojas išvardijo riziką didinančius produktus

Ji pažymėjo, kad yra devyni neakivaizdūs maisto produktai, kuriuos rizikos grupei priklausantys žmonės turi išbraukti iš savo raciono.

Tai, ką žmogus valgo, gali labai padidinti arba sumažinti tam tikrų sveikatos sutrikimų ir ligų riziką.

Tai apima insultą - gyvybei pavojingą kritinę būklę, kuri pasireiškia, kai nutrūksta smegenų dalies aprūpinimas krauju.

Pasak gerbiamos gydytojos ir sveikatos ekspertės Saros Jarvis, norint išvengti tokių problemų, iš mitybos raciono reikėtų pašalinti maisto produktus, kurie didina kraujospūdį, ypač jei gresia insultas, rašo Express.co.uk.

"Aukštas kraujospūdis ir didelis cholesterolio kiekis kraujyje yra du didžiausi insulto ir infarkto rizikos veiksniai. Ypač svarbus yra druskos kiekis maiste", - pažymėjo ji.

Gydytojas paaiškino, kad druska didina kraujospūdį, nes organizmas sulaiko daugiau vandens ir spaudžia kraujagyslių sieneles.

"Skysčių perteklius spaudžia arterijų, kuriomis kraujas iš širdies teka po visą kūną, sieneles ir dėl to didėja kraujospūdis.

Dėl to gali užsikimšti arterijos, kuriomis kraujas tiekiamas į smegenis, kitaip tariant, ištikti insultas", - aiškino ekspertas.

Dr. Jarvis rekomendavo vengti maisto produktų, kuriuose yra daug druskos.

"Perdirbtuose ir rūkytuose maisto produktuose, tokiuose kaip saliamis, rūkyta žuvis, delikatesai ir dešros, yra labai daug druskos, taip pat sūriuose užkandžiuose, tokiuose kaip traškučiai ir riešutai", - priminė ji.

Tačiau specialistė įspėjo apie "mažiau akivaizdžius" maisto produktus, kuriuose yra daug druskos, įskaitant konservuotas sriubas ir kečupus.

"Daugiausia druskos gauname iš mažiau akivaizdžių šaltinių: konservuotų sriubų ir troškinių, padažų, sojų padažo, kečupų, prieskonių ir marinuotų agurkų, picų, paruoštų patiekalų ir net duonos", - pažymėjo ji ir pridūrė, kad svarbu rinktis mažai druskos turinčius maisto produktus, norint sumažinti insulto riziką.

Leidinyje primenama, kad per parą suvartojamos druskos kiekis yra tik 6 g.

Norint sumažinti insulto riziką, daktaras Jarvisas taip pat pataria reguliariai mankštintis ir palaikyti normalų svorį. Taip pat svarbu mesti rūkyti.

Aiškūs insulto požymiai

Insultą patyrusio asmens veidas gali būti nukrypęs į vieną pusę, jis gali nesugebėti šypsotis, jo burna ar akys gali būti nusileidusios.

Asmuo, kuriam įtariamas insultas, gali negalėti pakelti abiejų rankų ir laikyti jų tokioje padėtyje dėl vienos rankos silpnumo ar tirpimo.

Kalba gali būti nerišli arba iškraipyta, arba asmuo gali visai nekalbėti, nors atrodo, kad yra budrus. Taip pat gali būti sunku suprasti, ką jam sakote.

Jei pastebėjote šiuos požymius, verta nedelsiant kviesti greitąją medicinos pagalbą, nes laiko gaišimas gali būti pražūtingas pacientui.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder