Nustatyti 2 nauji ankstyvieji Parkinsono ligos požymiai!

Remiantis naujais žurnale "JAMA Neurology" paskelbtais tyrimais, klausos praradimas ir epilepsija yra du nauji ankstyvieji Parkinsono ligos požymiai. Šie naujai išaiškinti požymiai - kartu su kitais simptomais, pastebėtais likus metams iki diagnozės nustatymo - gali padėti sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams atpažinti ir gydyti ligą ankstesnėse stadijose.

"Mūsų rezultatai atskleidė naujus rizikos veiksnius ir ankstyvuosius simptomus: epilepsiją ir klausos praradimą", - pranešime spaudai teigė pagrindinė tyrimo autorė, medicinos mokslų daktarė Cristina Simonet.

"Svarbu, kad pirminės sveikatos priežiūros specialistai žinotų apie šias sąsajas ir suprastų, kaip anksti gali pasireikšti Parkinsono ligos simptomai, kad pacientai galėtų laiku nustatyti diagnozę."

Pasak tyrėjų, vienas iš "reikšmingiausių" rezultatų buvo tas, kad epilepsija buvo susijusi su didesne rizika susirgti Parkinsono liga.

Nors tyrėjai teigė, kad šiuo atveju negalima atmesti vaistų sukeltos Parkinsono ligos, tai ne pirmas kartas, kai epilepsija siejama su Parkinsono liga: Atvejų ataskaitose, pateiktose 2016 m., nustatyta, kad Parkinsono liga ir epilepsija gali egzistuoti kartu - arba prieš Parkinsono ligos diagnozę, arba po jos.

Dar vienas naujas naujausio tyrimo atradimas - klausos praradimas, pasireiškiantis iki penkerių metų iki Parkinsono ligos diagnozės nustatymo. "Tai įdomus pastebėjimas, nes pirmą kartą tai pastebėta sergant Parkinsono liga", - portalui Health.com sakė Mičigano neurologinių sutrikimų instituto neurologas Aaronas L. Ellenbogenas (Aaron L. Ellenbogen, DO).

"Tolesni tyrimai tikrai labai svarbūs norint suprasti, ar tai daugiau nei tik pastebėjimas ir ar tikrai yra koks nors esminis mechanizmas, kuris iš tiesų sieja šiuos du reiškinius."

Nors tyrimo autoriai sutinka, kad reikia atlikti daugiau tyrimų dėl klausos praradimo ir jo ryšio su Parkinsono liga, jie mano, kad tai yra dalis jutimų apdorojimo sutrikimo, kuris atsiranda sergant Parkinsono liga.

Šis sutrikimas gali pasireikšti įvairiais būdais: per regą, klausą ar net uoslę, sakė tyrėjai.

"Nors daugelis mano, kad Parkinsono liga yra smegenų sutrikimas, iš tikrųjų ji veikia daugybę viso organizmo sistemų, - sakė daktaras Ellenbogenas.

"Tai ne tik motoriniai aspektai: Ji veikia virškinimo sistemą, lytinę šlapimo sistemą, miegą, pažinimą. Manau, kad žmonės dažnai to nepastebi."

Oficialaus Parkinsono ligos atrankinės patikros testo nėra, tačiau dabartinio tyrimo rezultatai teikia vilties, kad bus galima anksčiau nustatyti ir galiausiai gydyti žmones, kuriems yra didelė Parkinsono ligos rizika.

Medicinos mokslų daktaras Guy Schwartz, judesių sutrikimų neurologas, vienas iš Stony Brook Medicine Parkinsono ir judesių sutrikimų centro direktorių, sakė Health.com, kad žmonės turėtų kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą dėl Parkinsono ligos, jei jaučia simptomų derinį.

Parkinsono liga yra sudėtinga, nes jai būdingas specifinis ir nespecifinis simptomų rinkinys. Laimei, yra keletas simptomų, kurie labiau tiesiogiai susiję su Parkinsono liga.

Vienas iš būdingų ligos požymių yra judesių kontrolės sutrikimai, įskaitant:

Rankų, plaštakų, kojų, žandikaulio ar galvos drebulys.

Galūnių ar liemens sustingimas

Judesių lėtumas

Sutrikusi pusiausvyra ar koordinacija

Dr. Ellenbogen teigė, kad anksčiau pasireiškusių nejudriųjų simptomų, net ir anksčiau pasireiškusių, nustatymas, užuot laukus motorinių simptomų, taip pat gali padėti anksčiau nustatyti diagnozę, ypač todėl, kad ligos pradžioje motoriniai simptomai gali būti labai nežymūs.

"Kadangi vyresnio amžiaus žmonėms judesių lėtumas dažnai pasireiškia dažniau, taip pat susiduriame su problema, kaip atskirti, kas yra normalus senėjimas, o kas - Parkinsono liga", - pridūrė jis.

Kai kurie nejudrūs Parkinsono ligos simptomai, be kita ko, yra šie:

    Skausmas

    miego sutrikimai

    Pernelyg didelis prakaitavimas

    nuotaikos sutrikimai

    Seksualinės problemos

    Nuovargis

"Parkinsono ligos diagnozė iš tikrųjų prasideda nuo fizinių požymių atsiradimo.

Gydytojui pakanka nustatyti du iš keturių [motorinių] simptomų, kad jis galėtų diagnozuoti Parkinsono ligą", - sakė daktaras Schwartzas. "Ne visada tai būna taip paprasta, bet tai yra pagrindas".

Paprastai pirmasis Parkinsono ligos diagnozę nustato internistas arba šeimos gydytojas.

Žmonės, kuriems pasireiškia ankstyvieji Parkinsono ligos simptomai - net ir nežymūs požymiai - turėtų pradėti nuo jo, o vėliau galbūt kreiptis į judesių sutrikimų specialistą dėl tolesnių tyrimų ir gydymo.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Sidebar placeholder