Miško terapija gali būti raktas į geresnę savijautą - ir tai galite daryti net darbe

Jūs lėtai einate per mišką, aplink jus švelniai čiulba paukščiai. Vėjas slenka pro medžius, o jūs pasilenkiate, kad prisirinktumėte šiek tiek žemės, ir užuodžiate jos aromatą. Ar jau atsipalaidavote?

Pasak Kirsten McEwan, Derbio universiteto (Jungtinė Karalystė) docentės ir psichologės tyrėjos, maždaug 20 tyrimų įrodyta, kad ši praktika gerina psichinę ir fizinę sveikatą, o Japonijoje ji tapo receptiniu gydymo būdu nuo streso sukeltų būklių.

Bet koks laiko praleidimas gamtoje yra puikus būdas pagerinti psichinę sveikatą, o idealus laiko tarpas - apie 120 minučių per savaitę, sakė Vienos universiteto vyresnysis mokslininkas, sveikatos ir aplinkos psichologas Mathew White'as White'as.

Tai gali skambėti kaip daug, tačiau nebūtina tai daryti iš karto.

"Tiesiog tos mikro gyvenimo gamtoje akimirkos, nesvarbu, ar tai būtų tik 5, ar 10 minučių per dieną, bet vis tiek jos turi didžiulę naudą", - teigė McEwan.

Buvimas miške gali dar labiau pagerinti jūsų savijautą, ir nors tai gali atrodyti šiek tiek nepasiekiama, ekspertai sako, kad kiekvienas gali įtraukti jas į savo gyvenimą.

Kaip tai padaryti

Miško terapija nebūtinai turi vykti miške.

"Miško terapija iš esmės yra lėtas, sąmoningas pasivaikščiojimas gamtoje, kai labai atidžiai stebite aplinką ir naudojate visus savo pojūčius", - sakė McEwan.

"Tai tik tam, kad išjungtumėte smegenis ir šiek tiek pailsėtumėte nuo darbų sąrašo."

Tačiau nebūtina daug vaikščioti, kad gautumėte naudos.

"Gamta dažnai yra po mūsų nosimi, jei tik skiriame laiko sąmoningam ryšiui su ja užmegzti", - sakė Niujorko terapeutė Chloe Carmichael.

Pasak jos, net tie, kurie gyvena gamtos grožio apsuptose vietovėse, gali pradėti ją atstumti.

Nesvarbu, ar gyvenate šurmuliuojančiame mieste, ar didelėje kaimo vietovėje, pasak Carmichael ir McEwan, visiems gali būti naudinga pabūti gamtoje, o geriausias būdas įtraukti laiką gamtoje į savo kasdienybę - įtraukti jį į tai, ką jau darote.

Važiuodami į darbą

Ėjimas pėsčiomis puikiai tinka miško terapijai, net jei važiuojate į darbą ar mokyklą.

Galbūt išeikite šiek tiek anksčiau ir eikite lėčiau, pasirinkite maršrutą, kuriame yra daugiau žalumos, - sakė McEwan. Galbūt atkreipsite daugiau dėmesio į pro cemento įtrūkimus prasiskverbiančias gėles ar gatvėje augančius medžius, pridūrė ji.

"Tai tarsi gamta, susigrąžinanti miestą", - sakė McEwan.

Valgio metu

Jei save laikote namų šefu ir reguliariai gaminate vakarienę sau ir artimiesiems, galbūt atėjo laikas virtuvėje auginti žoleles, sakė Carmichael, kuri taip pat yra knygos "Nervų energija: išnaudokite savo nerimo galią" autorė.

Ji pridūrė, kad tai paprastas būdas į savo kasdienybę įnešti ką nors natūralaus ir kvapnaus, nereikalaujantis daug darbo.

Kai vakarienė bus paruošta, apsvarstykite galimybę, esant švelniam orui, valgyti lauke.

Jei galite sutelkti dėmesį į aplinką ir stebėti aplink vykstančius įvykius, valgymas kieme ar terasoje yra puikus būdas praleisti kelias minutes gamtoje, sakė McEwan.

Biure

Miško terapija biure gali būti naudingos ir jums, ir jūsų darbui, sakė Carmichael.

Ji pridūrė, kad tai gali reikšti, jog kas savaitę per pietus einate pasivaikščioti su bendradarbiu, darote pertraukėlę ir žiūrite pro langą ar net atsinešate augalą į biurą.

Jei susitikimus organizuojate mažose grupėse, galite pasiūlyti susitikimą surengti vaikštant ar sėdint lauke, sakė McEwan.

"Būdami lauke esame labiau atsipalaidavę ir kūrybiškesni", - sakė ji.

Kai negalite pajudėti

Judėjimas ne visada prieinamas visiems, ir nors judėjimas lauke yra optimalus, yra kitų būdų gauti naudos, sakė McEwan.

Ji sakė, kad internete galima žiūrėti gamtos pasaulio nuotraukas ir vaizdo įrašus su pasakojimu, nukreipiančiu jūsų dėmesį.

Taip pat gali padėti eterinių aliejų difuzorius su pušų ar visžalių medžių kvapais, nes daug naudos miško maudynės teikia kvėpuojant medžių skleidžiamais organiniais junginiais, sakė McEwan.

Svarbiausia, jauskitės patogiai

Kad ir kaip nuspręstumėte būti miške ir leisti laiką gamtoje, svarbiausia rasti tai, kas jums tinka, sakė McEwan.

Ji pasiūlė rasti tokį garso signalą, kuris padėtų jums jaustis gerai ir nebūtų pernelyg įsakmus, kaip bendrauti su gamtos pasauliu. Ir jei apkabinti medį ar užuosti purvo kvapą jums atrodo nenatūralu ir nejauku, raskite kitą būdą.

"Norėdami gauti maksimalią naudą iš buvimo gamtoje, turite jaustis patogiai", - sakė ji.

Madeline Holcombe, CNN

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder