Mėgstamiausių ledų sąraše jau ne vienus metus pirmauja vaniliniai ir šokoladiniai skoniai, tačiau sezono metu išauga ir vaisinių ledų pardavimai.
Be to, vis daugiau pirkėjų ieško sveikatai palankesnių ledų, kurių sudėtyje būtų mažiau pridėtinio cukraus. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė taip pat pataria rinktis mažiau cukraus turinčius ledus ir pataria atidžiai skaityti šių produktų etiketes.
Artėjant vasarai ledų pardavimai kyla į viršų
Pasak „Rimi" ledų kategorijos vadovės Lilijos Eidukaitienės, kiekvienais metais Lietuvoje parduodama vis daugiau ledų.
Šį desertą lietuviai įsigyja tiek atskiromis porcijomis vaflyje, ragelyje arba ant pagaliuko, kurias patogu valgyti iš karto, tiek didesnės talpos pakuotėmis, kurias namuose galima laikyti šaldiklyje ir valgyti su visa šeima.
Viena pagrindinių ledų rinkos savybių Lietuvoje – sezoniškumas. „Lietuvoje ledų kategorijos pardavimai labai priklauso nuo metų laiko ir orų.
Nors ledus pirkėjai įsigyja ir šaltuoju metų laiku, visgi, didžiausi jų pardavimai pastebimi vasaros laikotarpiu, – pasakoja L. Eidukaitienė.
– Galbūt dėl priimtinesnio skonio, lietuviai dažniau renkasi vietinių gamintojų siūlomus ledų desertus, tad lokalumas šioje produktų kategorijoje yra išties ryškus. Tiesa, žinomų užsienio gamintojų ledai taip pat yra perkami."
Kategorijos vadovė priduria, kad skonio prasme Lietuvoje tvirtas pozicijas vis dar išlaiko tradicinis vanilinis plombyras ir šokoladiniai ledai su įvairiais pagardais.
Vasarai artėjant pastebimas ir vaisinių ledų pardavimų augimas. Be to, pirkėjai vis dažniau nori paragauti naujų, neįprastų skonių ledų su įvairiais priedais: spragėsiais, sūria karamele ar pistacijomis.
Pirkėjai ieško desertų su mažiau cukraus
Nors klasikinių skonių ledai išlieka populiariausi, pirkėjai vis dažniau įsigyja ir sveikatai palankesnių desertų, savo sudėtyje turinčių mažiau pridėtinio cukraus. Vis daugiau parduodama ir veganiškų ledų.
„Su kiekvienu vasaros sezono atėjimu pristatome daug naujienų ir praplečiame ledų asortimentą, kad kiekvienas pirkėjas rastų savo skonį geriausiai atitinkančius ledų desertus.
Iš sveikatai palankių pasirinkimų siūlome natūralius ledus iš sutrintų uogų be dažiklių ar kitų priedų. Taip pat savo asortimente turime becukrių ir veganiškų ledų, kurie yra labai populiarūs tarp mūsų pirkėjų.
Apskritai, vasaros sezono pradžioje pirkėjai nori pabandyti naujų skonių ledus ir laukia naujienų iš gamintojų", – sako L. Eidukaitienė.
Anot „Rimi" sveikatai palankios mitybos konsultantės, gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, renkantis ledus būtina atkreipti dėmesį į jų sudėtį.
„Sveikatai palankiausia rinktis tuos ledus, kuriuose yra mažiausiai maisto priedų. Vadinasi, kuo daugiau juose įvairiausių spalvų ir maisto sudėties ženklinime išvardintų sudėtinių dalių, tuo mažiau ledai bus sveikatai palankūs.
Todėl rekomenduoju skaityti etiketes ir pasižiūrėti, kad jose būtų nurodyta kuo mažiau nežinomų cheminių pavadinimų. Tie ledai, kurie yra pagaminti iš vos kelių komponentų – sveikesni", – primena E. Gavelienė.
Primena ledais nepiknaudžiauti
E. Gavelienė primena, jog ledai yra priskiriami deserto kategorijai, todėl net ir karščiausią vasaros dieną jais nereikėtų piktnaudžiauti: „Ledai turėtų atitikti jiems skirtą vaidmenį – į juos reikėtų žiūrėti kaip į desertą, emocinį malonumą suteikiantį maisto produktą.
Tai reiškia, kad ledai neturėtų būti valgomi kasdien, o vartojimą reikėtų planuoti. Ledais patarčiau mėgautis saikingai, tam tikrą kiekį kartų per savaitę, o atsigaivinti karštomis vasaros dienomis geriau vandeniu."
Gydytoja dietologė nerekomenduoja ledais piktnaudžiauti žmonėms, sergantiems virškinimo sistemos ligomis, turintiems alergijų tam tikroms ledų sudėtinėms dalims, pavyzdžiui, pienui ar maistiniams dažams bei tiems, kuriems dėl sveikatos būklės negalima valgyti saldumynų arba reikia kontroliuoti savo kūno masę.
„Kiekvienas turėtų įvertinti savo sveikatos būklę ir ledus pasirinkti, atsižvelgiant į savo poreikius", – sako E. Gavelienė.
Rašyti komentarą