KUL operacija

Medikų bendradarbiavimas - nauda pacientams ir gydytojams

Sąnarių protezavimo operacijos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), kuri yra lyderė sąnarių endoprotezavimo srityje, sėkmingai atliekamos jau daugiau nei 30 metų. Ligoninėje sutelkta profesionalių ortopedų traumatologų komanda, bendradarbiaujanti su kolegomis iš užsienio. Šįkart ligoninėje lankėsi patyręs austrų traumatologas ortopedas Oliver Djahani, kuris kartu su KUL medikais atliko sudėtingą kelio sąnario protezo keitimo operaciją.

KUL Sąnarių implantacijos skyriaus vedėjas Tadas Stančikas pasakojo, kad buvo atlikta revizinė (pakartotinė) kelio sąnario operacija.

Sudėtingas atvejis

„Praėjus dešimčiai, keliolikai ar daugiau metų, kai kurie sąnarių implantai nusidėvi, išlaisvėja, juos reikia pakeisti. Tai visada yra iššūkis, nes dažniausiai pacientai yra vyresnio amžiaus, turi gretutinių ligų, būna kaulinių defektų.

Visada reikia kruopščiai įvertinti paciento būklę ir nuspręsti, kokį implantą parinkti, kokią metodiką taikyti.

Pacientė buvo operuota palyginti neseniai, prieš ketverius metus, bet prieš porą metų kelio sąnaryje prasidėjo infekcija. Ji ilgai laukė, dvejus metus kentėjo skausmus namuose, nes bijojo koronaviruso ir dėl to nesikreipė į gydytojus.

Galiausiai eidama namuose nukrito, lūžo šlaunikaulis, tada ir pateko pas mus. Tai labai uždelsta situacija, per dvejus metus padėtis labai pablogėjo. Deja, tokių pacientų turime vis daugiau", - teigė T. Stančikas.

Pakartotinė kelio sąnario protezavimo operacija truko tris valandas. Operacijos metu buvo keičiamas sąnario implantas bei tvirtinamas lūžęs kaulas. Padėtį gerokai apsunkino įsisenėjusi infekcija.

Kartu su KUL chirurgais operacijoje dalyvavęs O. Djahani specializuojasi kelio sąnario protezavimo ir sporto ortopedijos srityse, tad šis sudėtingas atvejis jam buvo įdomus kaip savo srities specialistui - kartu aptartos gydymo taktikos, atlikta jungtinė operacija.

Pirmą kartą KUL O. Djahani apsilankė maždaug prieš 5 metus.

"Atsimenu visus savo apsilankymus Klaipėdos universitetinėje ligoninėje ir atliktas operacijas. Kiekvieną kartą tai buvo labai sudėtingi atvejai, tačiau kartu su komanda, patyrusiais chirurgais, problemas išsprendėme labai gerai.

Šį kartą atlikta operacija taip pat buvo iššūkis dėl infekcijos ir gana ribotos judesių erdvės. Keitėme prieš kurį laiką įdėtą kelio sąnario protezą, bet taip pat buvo lūžęs šlaunikaulis, pažeistas kaulas.

Vienos operacijos metu reikėjo spręsti kelias problemas, tačiau su viskuo susitvarkėme", - pasakojo svečias iš Austrijos.

KUL Sąnarių implantacijos skyriaus vedėjas Tadas Stančikas ir chirurgas Oliver Djahani

KOMANDA. Jungtinėje operacijoje dalyvavę KUL Sąnarių implantacijos skyriaus vedėjas Tadas Stančikas ir chirurgas Oliver Djahani.

Galimybė mokytis

Austrijos klinikų bendradarbiavimas su Klaipėdos universitetine ligonine prasidėjo prieš maždaug dvidešimt metų, kai klaipėdiečiai ortopedai traumatologai pradėjo dalyvauti kursuose Štolcalpėje (Stolzalpe), Austrijoje, rengiamuose Bendrosios ir ortopedijos regioninės ligoninės.

Šioje ligoninėje yra vienas didžiausių ir stipriausių Austrijos ortopedijos traumatologijos departamentų.

„Šiuose kursuose dalyvavo daug lietuvių chirurgų ir taip užsimezgė ryšys. Bendravimas nenutrūko ir, kai leidžia aplinkybės, mielai atvykstu aptarti ir operuoti sudėtingų atvejų, kuriuos galime spręsti bendromis jėgomis, - sakė O. Djahani.

- Tokie vizitai, kai operuojame kartu, yra naudingi visoms pusėms. Kai operuojami sudėtingi atvejai, galiu konsultuoti kitus chirurgus, tai leidžia sukaupta mano patirtis ir žinios.

Kita vertus, aš taip pat mokausi iš kolegų, nes kiekvienas chirurgas turi savo požiūrį, savo darbo stilių. Taigi, galiu pamatyti tą pačią operaciją, tą patį atvejį kitokiu kampu ir tai yra išties naudinga. Galima sakyti, kad tai tikrai abipusiai naudingas bendradarbiavimas.“

Svečias iš Austrijos teigė, kad klaipėdiečių chirurgų įgūdžiai buvo išties geri ir prieš daug metų, tokie yra ir dabar, o prie kokybiškesnių operacijų ir lengvesnio pacientų sveikimo prisideda ir naudojama moderni įranga.

"Daug keliauju ir lankau įvairias ligonines bei ortopedijos traumatologijos departamentus Europoje, Viduriniuosiuose Rytuose, Rusijoje.

Manau, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje yra išties aukštas lygis, aukšti standartai, naudojama moderni įranga, o chirurgų lygis tikrai aukštas.

Žinoma, visada yra galimybių tobulėti, gerinti įgūdžius, nes medicina nestovi vietoje, nuolat žengia pirmyn, todėl ir gydytojai privalo neatsilikti. O Lietuvos ir Klaipėdos universitetinės ligoninės chirurgai noriai dalijasi savo patirtimi ir įgūdžiais su kolegomis iš užsienio", - kalbėjo O. Djahani.

T. Stančiko teigimu, medicina yra tokia sritis, kurioje visą laiką privaloma tobulėti - keičiasi technologijos, požiūris, gydymo taktikos.

„Tai yra dinamiška specialybė, visą laiką reikia sekti naujoves, kad būtų galima išlaikyti aukštą lygį. Tokie ryšiai ir bendradarbiavimas leidžia įsivertinti savo patirtį, išmokti naujų dalykų.

Tikimės, kad dar šiais metais pavyks vėl nuvykti į kursus Austrijoje. Kiekvienas toks išvykimas pasimokyti ar bendras darbas su atvykusiais kolegomis leidžia gilinti žinias ir padeda užtikrinčiau dirbti“, - įspūdžiais dalijosi gydytojas.

Sąnarių protezavimas ateityje, O. Djahani nuomone, turėtų tapti dar palankesnis pacientų sveikatai.

"Per mano darbo metus protezavimas labai keitėsi. Operacijos tapo tikslesnės, naudojamos naujos technologijos, pavyzdžiui, individualizuotas gydymas, navigacinės sistemos, robotika. Technolgijos tobulėja nuolat, tačiau lemiamas yra chirurgo profesionalumas, jo patirtis, įgūdžiai, kuriuos technologijos sustiprina.

Negalima pamiršti ir reabilitacijos, kuri yra labai svarbi. Chirurgai atlieka operaciją, tačiau galutinis jos rezultatas priklauso nuo paties paciento, kuris priima sprendimus dėl savo sveikatos.

Tai komandinis darbas, kuriame vaidmuo tenka ir pačiam pacientui, kuris po operacijos turi atlikti reabilitaciją, stiprinti organizmą po operacijos", - nuomonę išsakė specialistas iš Austrijos.

„Planuojame ir toliau palaikyti ryšį su Klaipėdos universitetinės ligoninės chirurgais, organizuoti gydytojų mainus tarp ligoninių, rengti stažuotes, kursus. Neabejotinai sugrįšiu į Klaipėdą ir pats“, - patikino O. Djahani.

Jis ragino pacientus neatidėlioti vizitų pas gydytojus, ypač kai reikalingos sąnarių protezavimo operacijos: „Dauguma pacientų, kuriems reikalingos sąnarių protezavimo operacijos, yra vyresnio amžiaus, todėl jei protezavimo jiems reikia laukti metus ar ilgiau, jie negali judėti, būti fiziškai aktyvūs, atsiranda daugiau sveikatos problemų, kurios blogina gyvenimo kokybę.

Taigi, sąnarių protezavimas turi didžiulį poveikį žmogaus sveikatai, jo socialiniam gyvenimui, taip pat ir visuomenei, į kurią po operacijos žmogus vėl gali įsilieti.“

Sąnarių protezavimas yra pats efektyviausias degeneracinių sąnario ligų gydymo būdas. Šios operacijos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kuri yra lyderė sąnarių endoprotezavimo srityje, sėkmingai atliekamos jau daugiau nei 30 metų.

Ligoninėje sutelkta profesionalių ortopedų traumatologų komanda. Praėjusiais metais KUL medikai pradėjo naudoti naujovę - mechaninio tvirtinimo dalinį kelio sąnario endoprotezą. Keičiant tik dalį sąnario sveikimas yra trumpesnis, išsaugomas sveikas kaulas, operacijai atlikti reikalingas mažesnis pjūvis, išsaugoma natūrali sąnario biomechanika.


Sąnarių protezavimas yra pats efektyviausias degeneracinių sąnario ligų gydymo būdas. Šios operacijos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kuri yra lyderė sąnarių endoprotezavimo srityje, sėkmingai atliekamos jau daugiau nei 30 metų.

Ligoninėje sutelkta profesionalių ortopedų traumatologų komanda. Praėjusiais metais KUL medikai pradėjo naudoti naujovę - mechaninio tvirtinimo dalinį kelio sąnario endoprotezą.

Keičiant tik dalį sąnario sveikimas yra trumpesnis, išsaugomas sveikas kaulas, operacijai atlikti reikalingas mažesnis pjūvis, išsaugoma natūrali sąnario biomechanika.


Vidmantas ŽEGUNIS

zegunis

Traumatologijos departamento vadovas Gydytojas Oliver Djahani yra ne vienintelis, su kuriuo reguliariai bendraujame profesiniu lygmeniu.

Tokios bendros operacijos ir pacientų aptarimai yra labai svarbūs mūsų tobulėjimui. Kalbėdamiesi mes išgirstame tai, ko nėra parašyta mokslinėse publikacijos ar negali išgirsti konferencijų ir suvažiavimų metu.

Mes, ortopedai traumatologai, esame nemaža dalimi amatininkai. Mums svarbu matyti, kaip praktiškai vieną ar kitą operacinį veiksmą atlieka kolega. Kažkas yra pasakęs, kad profesionalų medicinoje susitikimai reikalingi ne tam, kad sužinotum naujienas, o tam, kad pamatytum save kitų fone - tai galimybė naujai susikalibruoti.

Daktaras Oliver yra labai šiltas ir malonus žmogus. Bendraujant su juo gali pasisemti daug teigiamos ir pozityvios energijos. Jis daug keliauja ir turi patirties dirbdamas ne tik Europoje, bet ir Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose, Rusijoje.

Tai įspūdinga. Tikimės dar ne vienam mūsų pacientui padėti sutelkę bendras pastangas.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder