Kvapų galia: su šiais aromatais pasiekite fizinę ir psichinę gerovę

Kvepėkite rožėmis! Kvepėkite kava! Kad ir kas jus džiugintų! Šią žinomos puertorikiečių aktorės, šokėjos ir dainininkės Ritos Moreno citatą patvirtina naujausi tyrimai.

Gamtoje sutinkami kvapai gali padėti mums jaustis ramiems, laimingiems ir sveikiems, teigia Kento universiteto Durrello apsaugos ir ekologijos instituto (Durrell Institute of Conservation and Ecology, DICE) mokslininkai.

Buvimas gamtoje labai svarbus bendrai gerai savijautai, o kvapas čia atlieka lemiamą vaidmenį. Gamtos kvapai padeda pagerinti fizinę ir psichologinę savijautą, suteikia ramybės ir atsipalaidavimo.

COVID-19 pandemija dar kartą patvirtino gamtos svarbą stiprinant žmonių sveikatą ir gerovę. Ankstesniuose tyrimuose tik iš dalies buvo nagrinėjama, kaip ir kodėl tam tikri gamtos aspektai (pvz., garsai, spalvos ir kvapai) veikia sveikatą.

Atlikus šį DICE universiteto tyrimą tapo aišku, kad kvapai atlieka svarbų vaidmenį teikiant sveikatai naudingą sąlyčio su gamta poveikį. Ši nauda yra glaudžiai susijusi su pačių žmonių prisiminimais ir tam tikromis ekologinėmis savybėmis bei procesais (pvz., žiemą pūvančiais nukritusiais lapais).

Šiame tyrime nagrinėjama, kaip kvepalai veikia savijautą gamtoje. Tyrėjai nustatė, kad kvapai turi įtakos keliems žmogaus sveikatos aspektams. Didžiausias dėmesys skirtas fizinei gerovei, ypač kalbant apie komfortą, atsipalaidavimą ir atsinaujinimą.

Taip pat manyta, kad kvapo nebuvimas gerina fizinę savijautą ir skatina atsipalaidavimą, nes sukuria švarią atmosferą be nemalonių kvapų ir teršalų. Šios išvados svarbios visuomenės sveikatos specialistams, nes atsipalaidavimas mažina kortizolio kiekį, kuris yra susijęs su įvairiais sutrikimais.

Tyrimo, atlikto miško aplinkoje visais keturiais metų laikais, metu nustatyta, kad tam tikri kvapai sukelia prisiminimus apie žaidimus su vaikais. Keletas dalyvių su tam tikrais kvapais susiejo ne mišką, o prasmingas asociacijas ir susiejo juos su įsimintina patirtimi. Jie padarė išvadą, kad emocinės reakcijos į prisiminimus teigiamai paveikė bendrą savijautą.

DICE doktorantūros stažuotoja, daktarė Jessica Fisher, sakė: "Gamta yra daugiamodalinė patirtis. Mūsų tyrimas rodo, kad kvapas gali būti reikšmingas sveikatingumui".

Tyrimo rezultatai gali būti naudingi skatinant geros savijautos rezultatus per gamtą. Jais gali vadovautis sveikatos priežiūros specialistai, visuomenės sveikatos ekspertai, politikos formuotojai ir kraštovaizdžio dizaineriai. Nedidelės iniciatyvos gali turėti teigiamą poveikį visuomenės sveikatai.

Kaip matome, kvapas gali atlikti svarbų vaidmenį mūsų bendrai savijautai, štai trys būdai, kaip aromaterapiją įtraukti į kasdienį gyvenimą:

Į vonios vandenį įlašinkite kelis lašus mėgstamo eterinio aliejaus ir pasimėgaukite aromatinga vonia.

Pasidarykite sau veido masažą su eteriniais aliejais.

Naudokite aliejų difuzorių arba užsidekite eterinių aliejų pagrindu pagamintą žvakę ir leiskite namams kvepėti mėgstamu aromatu.

Taip pat apžvelkime dažniausiai naudojamus eterinius aliejus.

Eukaliptų aliejus: Tai puiki atsikosėjimą lengvinanti ir atsikosėjimą mažinanti priemonė. Jis naudingas peršalimo ir gripo sezono metu. Jis taip pat padeda išvalyti ir suteikti energijos protui.

Levandų aliejus: Jis ramina ir padeda sumažinti nerimą.

Citrinžolių aliejus: Jis puikiai valo organizmą ir puikiai atbaido vabzdžius. Jis yra antivirusinis ir antimikrobinis.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder