Kokį SPF pasirinkti, kad nenudegintumėte odos nuo UV spindulių: mokslininkai sugriovė mitus apie saulę

Pavyzdžiui, kai kurie žmonės mano, kad kremas nuo saulės jų odai kenkia labiau nei saulė. Tačiau kiti išlaidauja rizikingai apsaugai.

Mokslininkai paneigė tikrai pavojingus mitus apie apsaugą nuo saulės, kuriais, pasirodo, tiki net gana jauni žmonės.

"Newsweek" rašo, kad kas septintas 18-35 metų amžiaus amerikietis mano, jog kasdienis apsauginio kremo nuo saulės naudojimas yra žalingesnis už tiesioginį buvimą saulėje.

Taip teigiama nacionalinėje apklausoje, kurią atliko Orlando sveikatos vėžio instituto onkologas chirurgas Rajeshas Nairas (Rajesh Nair), kartu su savo komanda aptikęs šią pavojingą "dezinformacijos apie saulę" tendenciją JAV.

Apklausos imties duomenimis, šiuo mitu tiki 14 proc. žmonių. Nors, Amerikos vėžio draugijos duomenimis, kasmet 3 mln. žmonių diagnozuojamas odos vėžys. Tai labiausiai paplitusi onkologinė liga, pabrėžia žiniasklaida.

Tai kelia nerimą mokslininkams. Jie priminė ir žalingą ultravioletinių spindulių poveikį odai, ir vėžio riziką. Ir čia kalbame ne tik apie melanomą, bet ir apie kitas odos onkologijos atmainas, pabrėžė Nair. Jis teigė: "Tai, kas buvo padaryta, yra labai svarbu:

"Vis dažniau pastebime melanomą tarp labai jaunų žmonių, todėl paprasčiausias apsauginis kremas nuo saulės gali būti labai vertingas, jei norite išvengti gyvybei pavojingų problemų."

Be įsitikinimo, kad apsaugos nuo saulės priemonės gali pakenkti, mokslininkai pateikė ir kitų tokio absurdo pavyzdžių.

Pagrindiniai mitai apie apsauginius kremus nuo saulės:

Nuo saulės galima apsisaugoti geriant vandenį. "Nėra jokių tai patvirtinančių mokslinių įrodymų", - sakė Nair. Mokslininkai nustatė, kad kas ketvirtas jaunesnis nei 35 metų amerikietis mano kitaip.

Kremas nuo saulės kenkia odai. Mokslininkai pažymi, kad daugelis žmonių ignoruoja šią apsaugą dėl jos riebumo. Tai ypač aktualu tokio tipo odą turintiems žmonėms ir tiems, kurie kenčia nuo spuogų.

Be to, kai kurie žmonės nerimauja dėl apsauginių kremų nuo saulės "chemijos". "Tačiau svarbiausia yra tai, kad apsaugos nuo saulės priemonių nauda gerokai viršija jų trūkumus", - sako Nair.

Tokiame kreme yra pavojingų medžiagų. Dažniausiai pasitaikančios apsauginių kremų nuo saulės sudedamosios dalys yra cinko oksidas ir titano oksidas - ir abi šios medžiagos mokslo oficialiai pripažintos saugiomis ir veiksmingomis, teigia mokslininkai.

Tiesa, tuo pat metu tokie ingredientai kaip avobenzonas, oksibenzonas ir homosalatas - "saugumo" statuso negavo dėl "nepakankamų duomenų, kurie tai patvirtintų".

Tačiau tai nereiškia, kad jie būtinai kenkia odai, sakoma straipsnyje. Mokslininkai tikina: jei kremo "chemija" jus labai trikdo, tiesiog rinkitės mineralinio pagrindo produktą - be minėtų priemaišų.

Egzistuoja 2 apsaugos nuo saulės priemonių rūšys - kuri iš jų veiksmingesnė

Mokslininkai išaiškino, kad yra du pagrindiniai apsaugos nuo saulės kremų tipai: barjeriniai ir cheminiai apsaugos nuo saulės kremai. Pirmieji tepami ant odos paviršiaus ir atspindi UV spindulius nuo odos, sako Nair.

Kita vertus, cheminės apsaugos nuo saulės priemonės įsigeria į odą kaip nepaliekamas kremas - taigi jos UV spindulius paverčia šiluma, kuri vėliau išsisklaido. Kalbant apie tai, kuris kremas geriausiai tinka odai, mokslininkai pataria rinktis cheminę apsaugą.

Paprastai tokie kremai yra patvaresni ir atsparesni prakaitui bei buvimui vandenyje. Kartu, jei turite odos problemų, turėtumėte rinktis barjerinę apsaugą, tačiau dažniau ją tepti.

Kaip tinkamai tepti veidą apsauginiu kremu nuo saulės

Svarbu pasitepti apsauginiu kremu nuo saulės gerokai prieš planuojant eiti į lauką, bent 15 minučių prieš tai, sako Nair. Per tą laiką jūsų oda visiškai įsisavins apsaugą. Taip pat svarbu nepamiršti kas 2 valandas atnaujinti ant odos esančio kremo, ir tai reikėtų pakartoti kaskart, kai maudotės vandenyje, prakaituojate ir pan.

Kokį SPF lygį pasirinkti

Nair rekomenduoja naudoti apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF lygis yra 30 arba didesnis. Turėtumėte rinktis vandeniui atsparų produktą, kuris apsaugotų jus nuo UVA ir UVB spindulių.

Mokslininkai taip pat pataria kiek įmanoma sumažinti riziką odai: turėtumėte vengti soliariumų, kuo nors prisidengti pečius, jei lauke agresyvi saulė, dėvėti skrybėlę ir pan.

"Nenorime atkalbėti žmonių nuo veiklos lauke, nes tai labai sveika, tačiau taip pat svarbu žinoti, kad apsauga nuo saulės gali išgelbėti gyvybę, o vienintelis veiksmingas būdas apsisaugoti - apriboti UV spinduliuotės poveikį odai", - apibendrino A. Nair.

Galimi odos vėžio požymiai

Odos ir plaukų gydymo ir priežiūros klinikos "Este Medical Group" įkūrėja ir vadovė sakė, kad yra keli odos vėžio požymiai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį. Jis paragino žmoniją stengtis vengti saulės.

Jis patarė naudoti apsauginį kremą ne tik vasarą, bet ir nepriklausomai nuo metų laiko. Tai yra, visus metus. Tarp ligos požymių jis paminėjo apgamų tekstūros pokyčius.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder