Kaip tradicinės ir senosios medicinos metodų jungimas gali išspręsti pasaulines žmonių sveikatos bėdas?

Žmonija per pastaruosius dvejus metus išgyveno pandemiją, kuri aiškiai parodė tam tikras esamos sveikatos apsaugos sistemos spragas. Nemažai žmonių per šį laikotarpį suabejojo, ar vien tik tradicinis medikamentinis gydymas išties gali būti veiksmingas.

VŠĮ „Holistinių terapijų mokykla“ įkūrėjas ir gegužės 6–7 dienomis Klaipėdoje vykusios mokslinės-praktinės konferencijos „Holistinė medicina sveikam gyvenimui“ organizatorius, Vytautas Gruzdys, sako, kad nemažai lektorių bei įvairių medicinos sričių atstovų pastebi didėjantį susidomėjimą netradiciniais, alternatyviais gydymo ir sveikatos palaikymo metodais.

Ar tai reiškia, kad žmonės ima vis labiau nusivilti tradicine medicina?

Tradicinė (alopatinė) ir netradicinė medicina iki šiol dažnai būdavo supriešinamos. Lygiai kaip ir skirtingų krypčių specialistai dažniau kritikuodavo vieni kitus, peikdavo.

Žinoma, esant tokiai situacijai labai lengva nusivilti. Net ir dabar dar dažnai galima stebėti, kaip alternatyviosios sveikatos priežiūros metodai nurašomi kaip neveiksmingi, nerimti.

Tačiau ką mes galime šiuo metu stebėti visame pasaulyje, tai prastėjančią žmonių sveikatą, trumpėjančią gyvenimo trukmę, problemas dėl vaisingumo, „jaunėjančias“ ligas, dažnėjančius autizmo, depresijos atvejus ir t. t. Nemažai pasaulinio lygio specialistų nuogąstauja, kad padėtis veikiausiai dar prastės, jei nieko nekeisime.

Kaip matome, tradicinė medicina, kad ir kokia moderni ji bebūtų, visiškai nebesusitvarko su padėtimi. Todėl natūralu, jog žmonės nusivilia ir ima dairytis į kitokius gydymosi bei sveikatinimosi būdus.

Kaip galima išspręsti šiuos visuotinius negalavimus?

Būtent apie sprendimo būdus ir buvo kalbama minėtos konferencijos metu. Pirmąją renginio dieną savo pranešimus skaitė 13 lektorių, du iš jų ne lietuviai. Beveik visi pranešėjai savo veikloje sėkmingai derina tiek tradicinius, tiek netradicinius gydymo būdus, gilinasi ir atlieka tyrimus tiek vienoje, tiek kitoje srityje.

Štai jums ir atsakymas: mums tiesiog nebereikia skirstyti medicinos į tinkamą ir netinkamą, modernią ir atgyvenusią. Iš tikrųjų alopatinė (tradicinė) ir alternatyvioji medicina labai puikiai gali papildyti viena kitą, užpildyti viena kitos spragas.

Šiuo metu pasaulyje yra atlikta jau pakankamai įvairių mokslinių tyrimų, kurie patvirtina, jog iki šiol atgyvenusiais laikyti metodai iš tiesų yra veiksmingi, juos taikant žmonės greičiau pasveiksta, atsigauna, jų sveikata itin sustiprėja.

Todėl mums tereikia apjungti tradicinę ir netradicinę mediciną. Konferencijos metu buvo nagrinėjamos tokios temos kaip:

  • lėtinių uždegiminių procesų priežastys ir jų šalinimas keičiant mitybą;

  • maisto kokybės įtaka sveikatai;

  • kodėl žmonėms dažnai trūksta gyvybinės energijos ir kaip ją galima atkurti;

  • kokie moksliniai tyrimai liudija teigiamą Reiki poveikį;

  • kokią įtaką visuomenės gyvenimui ir sveikatai daro dvasiniai plotmė ir kodėl jos negalima ignoruoti;

  • kaip akupunktūra gali palengvinti moterų krūties vėžio hormonoterapijos metu patiriamus nemalonius simptomus bei kiek ji gali padėti gydant vaisingumo sutrikimus;

  • koks Kuksando terapijos poveikis žmonių gyvenimo gerovei;

  • kuo senoji kinų medicina gali pasitarnauti šiuolaikinių žmonių sveikatai;

  • kaip žirgų asistuojama terapija gelbsti įvairių raidos sutrikimų turinčių vaikų neurosensorikos lavinimui;

  • kaip pasitelkus fitoterapiją galima efektyviai pagerinti savijautą ir atsparumą ligoms;

  • kokias laukines žoleles ir kodėl verta įtraukti į savo valgiaraštį;

  • kokias sveikatos problemas padeda išspręsti aromaterapija;

  • kaip Yoni kiaušinio qigong terapija padeda moterims, turinčioms ginekologinių bėdų, tokių kaip skausmingos mėnesinės.

Klausytojai gavo ne tik teorines žinias, bet daugybę praktinių patarimų (visi dalyviai vėliau gavo kokybiškus vaizdo įrašus).

Holistinis požiūris į žmogaus sveikatą – kas tai?

Remiantis holistiniu požiūriu, žmogaus fizinė, psichologinė ir dvasinė būsenos yra vientisas darinys, lemiantis ne tik jo sveikatą, bet ir gerovę kitose srityse (versle, santykiuose, saviraiškoje ir t. t.).

Todėl negalima iš tiesų išgydyti ligos, jei nebus pašalintos priežastys, kurios gali slypėti visai ne fiziologijoje (labai dažnai taip ir būna). Tradicinė medicina vis dar dažnai atvejus, kuriuos galima lengvai išspręsti, tarkim, pakeitus mitybą, gyvenimo būdą ir požiūrį, siūlo gydyti medikamentiškai.

Tai dažnai nuveda į situaciją, kai žmogus tampa priklausomas nuo kokių nors vaistų, t. y. kol juos vartoja, tol nejaučia nemalonių simptomų. Holistinės medicinos specialistas pasistengtų padėti pacientui suvokti, kas sukėlė tuos simptomus, ar galima tai pašalinti ir kokiomis priemonėmis.

Taigi gydymas holistiniu požiūriu apima ir mitybą, ir poilsio bei darbo režimą, ir mokėjimą atsipalaiduoti, ir gerų santykių su aplinkiniais palaikymą, ir t. t. Žmogui, kuris dar tik pradeda domėtis, gali atrodyti, kad visko labai daug ir viskas labai painu.

Tačiau nereikia pradėti nuo „visko“. Labai dažnai sutvarkius vien tik, pavyzdžiui, mitybą, sveikata labai stipriai pagerėja. Dr. Paul Clayton, pasaulinės reikšmės mokslininkas, klinikinis farmakologas ir farmakologinės mitybos specialistas bei vienas iš konferencijos pranešėjų, sako kad tėra 4 pagrindinės priežastys, lemiančios šiuolaikinės civilizacijos ligas ir visas jas galima ištaisyti teisingai pakoregavus mitybą.

Lietuvoje jau rengiami alternatyviosios sveikatos priežiūros specialistai

Klaipėdos universitetas yra pirmoji mokymo įstaiga mūsų šalyje, kurioje galima mokytis alternatyviosios medicinos metodų: aromaterapijos, Ajurvedos, hipoterapijos, akupunktūros. Vokietijoje, Prancūzijoje, JAV, Kanadoje oficialiai patvirtinta Reiki terapija – to siekiama ir Lietuvoje.

Medikas, sveikatos specialistas, kuris yra susipažinęs tiek su alopatine medicina, tiek su netradiciniais metodais, įgauna itin daug kompetencijos ir gali labai efektyviai padėti susirgusiam žmogui.

Holistinės medicinos konferencijoje klausytojams buvo pateikta nemažai įvairių tyrimų rezultatų, kurie akivaizdžiai parodė, jog alternatyvūs gydymo bei sveikatinimo metodai iš tiesų veikia.

Tai nėra tos priemonės, kurios gali išspręsti sveikatos bėdas staigiai, tačiau taikant jas kurį laiką dažnu atveju pasitraukia net ir tie susirgimai, kurie tradiciniams metodams neįkandami.

Kokios kliūtys neleidžia žmonėms pasinaudoti šiomis metodikomis?

Tai gali būti informacijos stoka, kai žmogus tiesiog nežino nieko apie tai. Kitu atveju – tai informacijos perteklius. Įvairių straipsnių apie netradicinius gydymo metodus, knygų, vaizdo įrašų apstu.

Dažnai skirtingi šaltiniai pateikia prieštaringas žinias, todėl natūralu, jog sunku atsirinkti, kurios teisingos ir nuo ko apskritai pradėti.

Todėl labai puiku, kad jau turime kompetentingų medicinos specialistų, kurie imasi atsakingai tyrinėti senuosius metodus, išmoksta juos teisingai taikyti bei gali tai perduoti savo pacientams.

Dar viena kliūtis ta, jog iki šiol ilgą laiką medicinos ir apskritai mokslo pasaulis labai nerimtai žiūrėjo į alternatyvias gydymo metodikas, laikė jas nepagrįstomis, alopatinės medicinos gydytojai tai transliavo žmonėms.

Mes išmokome nepasitikėti šia sritimi, laikyti ją esant vos ne liaudies prietarų lygio. Dar ir dabar žymiai daugiau žmonių mieliau pasitiki tabletėmis, o ne žolelėmis ar eteriniais aliejais.

Tačiau vienas iš konferencijos pranešėjų, profesorius, akademikas, kardiologas ir Reiki grand meistras Harpreet Singh Heera, tvirtina, kad gydo ne medikamentai. Organizmas sveiksta pats ir tereikia sudaryti gijimo procesui tinkamas sąlygas.

Vaistai skirti tik skausmų ir kitokių nemalonių pojūčių slopinimui. Tačiau alternatyviąja medicina taip pat galima nusivilti, jei naudosime jos metodus neteisingai, neatsakingai, vartosime prastos kokybės priemones.

Taigi ir vėl grįžtame prie to paties sprendimo: mums reikia apjungti modernius ir senuosius medicininius metodus, tačiau tai daryti reikia išmintingai bei atsakingai.

Taip pat būtina apie tai garsiai kalbėti, skleisti teisingą informaciją, edukuoti žmones apie tai, kas yra toji sveikata, kaip galima ją išsaugoti, o susirgus – iš tiesų pasveikti.

Todėl tokie ir panašūs renginiai, kaip minėtoji konferencija, šiuo metu yra be galo reikalingi. Matyt todėl šiais metais į renginį susirinko rekordinis skaičius žmonių, nemažai dalyvių viską stebėjo nuotoliniu būdu, o visus vaizdo įrašus taip pat bus galima peržiūrėti neribotą laiką.

Norintiems juos įsigyti, reikėtų kreiptis į VŠĮ „Holistinių terapijų mokykla“, detalesnę konferencijos programą taip pat galite pamatyti šios mokyklos interneto svetainėje.

Parengė Jurgita Barišauskienė

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder