nemiga

Kaip miegas veikia širdį: kardiologai įvardijo blogiausius naktinius įpročius

(1)

Įvairūs tyrimai parodė, kad yra daug pavojingų naktinių įpročių - pavyzdžiui, taurė vyno prieš miegą kenkia sveikatai, teigia mokslininkai. Tačiau tai nėra blogiausia, kas mums gali nutikti. Pasak kardiologų, yra dar vienas naktinis įprotis, kurio reikėtų vengti.

Neseniai atlikto tyrimo duomenimis, nuoseklus miego režimas gali sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų ir insulto riziką - net jei pacientas turi genetinį polinkį į jas. Tačiau nepastovus miego režimas sutrikdo cirkadinį ritmą - vidinį organizmo laikrodį, todėl kokybiškas miegas tampa dar sunkiau pasiekiamas, rašo „Parade“.

Konkrečiai miego režimo ir jo poveikio organizmui tyrimo autorius medicinos mokslų daktaras Xiaomingas Zhangas ir jo komanda stebėjo daugiau nei 15 000 Kinijos pensininkų, kurių vidutinis amžius - 66 metai. Pranešama, kad nė vienas iš jų nesirgo nei vėžiu, nei širdies ligomis.

Po penkerių metų pacientai, kurie nuolat teigė gerai išsimiegantys, turėjo 16 proc. mažesnę koronarinės širdies ligos riziką ir 34 proc. mažesnę insulto riziką. Ši nauda buvo dar didesnė tiems, kurie neturėjo genetinio polinkio sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis: Tokiems pacientams koronarinės širdies ligos rizika buvo 35 proc. mažesnė, o insulto - 52 proc. mažesnė.

Tyrimo metu nustatyta, kad nereguliarus miego režimas didina riziką susirgti širdies ligomis ar joms paūmėti dėl miego poveikio įvairiems širdies ir kraujagyslių sistemos komponentams.

„Nepakankamas miegas arba nereguliarus miego grafikas sutrikdo organizmo cirkadinį ritmą, todėl padidėja streso hormonų kiekis, kraujospūdis ir širdies ritmas ramybės būsenoje, o tai apkrauna širdies ir kraujagyslių sistemą, - aiškina Amerikos chirurgų koledžo narys ir Beverli Hilso širdies ir kraujagyslių klinikinės kardiologijos skyriaus direktorius Samas Setarehas.

Laikui bėgant šis įprotis gali padidinti hipertenzijos ir uždegimo riziką, todėl širdis dirba sunkiau ir gali būti ilgalaikės žalos priežastimi. Jis taip pat gali prisidėti prie gliukozės reguliavimo sutrikimų ir ritmo sutrikimų. Jis taip pat didina prieširdžių virpėjimo riziką, o tai gali padidinti insulto ir širdies nepakankamumo riziką.

Pasak daktaro Setareh, taip pat yra ryšys tarp obstrukcinės miego apnėjos - paplitusio kvėpavimo sutrikimo, kai žmonės miegodami nuolat sustoja ir pradeda kvėpuoti - ir poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai.

Kaip geriau miegoti ir pagerinti širdies sveikatą

Gydytojai teigia, kad svarbiausia yra sureguliuoti savo miego grafiką - nusistatyti konkretų kėlimosi ir miego laiką. Be to, likus valandai iki miego išsimaudykite šiltoje vonioje arba po dušu, atsisakykite „ekrano“, kofeino prieš miegą ir atvėsinkite kambarį.

Šaltinis: unian.net

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder