Pulsas - širdies susitraukimų skaičius, įvykstantis per minutę. Kiekvieno žmogaus pulsas - skirtingas. Jis taip pat keičiasi bėgant laikui.
Ramybės susitraukimų dažnis
Šis pulsas indikuoja, kiek kartų per minutę susitraukia širdis, kai nesate aktyvūs, o širdis neturi sunkiai dirbti. Tam tikri vaistai (pavyzdžiui, beta-blokatoriai) gali sumažinti ramybės širdies susitraukimų dažnis.
Normalus ramybės širdies susitraukimų dažnis
Sveikų suaugusiųjų širdies susitraukimų dažnis dažniausiai yra 60 - 100 kartų per minutę. Normalu, jei gyvenate aktyviai ir sportuojate, jog jūsų širdies susitraukimų dažnis - mažesnis.
Kaip patikrinti, koks mano pulsas?
Galite čiuopti savo pulsą riešo srityje, nykščio pusėje, kakle arba pėdos viršuje. Skaičiuokite pulsą 15 sekundžių ir padauginkite iš keturių.
Kaip galima sumažinti pulsą?
Tiesiog atsipalaiduokite - atsisėskite, išgerkite vandens, giliai kvėpuokite. Sveikas gyvenimo būdas, pavyzdžiui, sportas bent 30 minučių per dieną, sveika mityba, svorio kontrolė, alkoholio vengimas gali taip pat padėti. Stenkitės sukontroliuoti stresą - užsiimkite tai chi, joga, medituokite.
Aritmija - nereguliarūs, per greiti, per lėti širdies susitraukimai
Aritmijų būna įvairių rūšių - tachikardija (per greitas ritmas), bradikardija (per lėtas ritmas), supraventrikulinė aritmija (nereguliarus ritmas, prasidedantis virš skilvelių), ventrikulinė aritmija (nereguliarus ritmas, prasidedantis skilveliuose).
Aritmijų priežastys
Aritmijas gali nulemti daug priežasčių, pavyzdžiui, širdies arterijų aterosklerozė, aukštas kraujospūdis, vožtuvų ligos. Taip pat ir trauma, atsiradusi miokardo infarkto metu, gali tapti aritmijos priežastimi. Elektrolitų disbalansas gali taip pat lemti nereguliarų širdies ritmą.
Tachikardija
Jei jūsų pulsas yra virš 100 kartų per minutę, jūsų širdis susitraukinėja per greitai. To priežastys gali būti stresas, rūkymas, alkoholio vartojimas, kofeinas.
Bradikardija
Jei jūsų pulsas yra mažiau 60 kartų per minutę, jūsų širdis susitraukinėja per lėtai. Tai gali lemti skydliaukės ligos, kvėpavimo ligos, pavyzdžiui, obstrukcinė miego apnėja, autoimuninės ligos.
Širdies susitraukimų dažnis ir sportas
Kai sportuojate, norite, jog jūsų pulsas pakiltų, tačiau ne per daug. Kaip tai padaryti? Iš 220 atimkite savo amžių ir sužinosite savo maksimalų širdies susitraukimų dažnį. Jei tik pradedate sportuoti, siekite, jog jūsų pulsas siektų 50 procentų maksimalaus susitraukimų dažnio. Jei sportuojate reguliariai, galite priartėti ir prie 85 procentų.
Kada pasikonsultuoti su gydytoju
Kreipkitės į savo gydytoją, jei vartojami vaistai sukelia silpnumo, alpimo jausmą. Taip pat svarbu pasikonsultuoti, jei dažnai pulsas būna per dažnas arba per retas.
Šaltinis: https://www.webmd.com
Rašyti komentarą