Jei tai darote duše, nedelsdami liaukitės

Jei tai darote duše, nedelsdami liaukitės, sako gydytojas

(1)

Nėra vieno visiems tinkančio reikalavimo, kai kalbama apie dušo rutiną. Vieni nusiprausia iš pat ryto. Kiti mieliau tai daro vakare. Ir, kaip rodo tam tikros diskusijos internete, netgi ginčijamasi, kurias kūno dalis iš tikrųjų reikėtų plauti ir kaip dažnai apskritai turėtume maudytis, - rašo bestlifeonline.com.

Tačiau, pasak gydytojo, yra bent vienas įprotis, kurio vertėtų vengti, kai ateina laikas maudytis duše.

Gali būti, kad iki tualeto - vos keli žingsniai, tačiau ne paslaptis - ir dar vienas karštų diskusijų dėl higienos klausimas - kad kai kurie žmonės jaučiasi laisvi šlapintis prausdamiesi.

Ir nors yra teigiančių, kad tai švaros klausimas, vienas gydytojas įspėja, kad duše šlapintis nereikėtų dėl galimo poveikio organizmui.

Medicinos mokslų daktarė Alicija Džefri-Tomas (Alicia Jeffrey-Thomas), sertifikuota fizioterapeutė įspėja, kad galite netyčia pratinti save šlapintis pagal komandą, girdint bėgančio vandnes garsą.

"Jei šlapinatės duše, įjungiate maišytuvą arba įjungiate dušą ir sėdate ant tualeto, o dušas veikia, smegenyse susidaro asociacija tarp tekančio vandens garso ir būtinybės pasituštinti", - sakė ji.

Moteris sulaiko šlapimą

Archyvų nuotr.

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad šlapimo pūslės kontrolės problemas sieti su šlapinimusi į dušą yra netikslu.

Tačiau vėliau duodama interviu "Buzzfeed" Džefri -Thomas paaiškino savo pastabas ir apibūdino psichologinę reakciją, vadinamą Pavlovo efektu.

"Jūsų šlapimo pūslė priklauso nuo signalų, kuriuos ji gauna tiek iš šlapimo pūslės sienelių tempimo jai pildantis, tiek nuo signalų iš smegenų, kurie leidžia jai žinoti, kada susitraukti, kad galėtų šlapintis", - sakė ji.

"Mes norime išvengti šlapimo pūslės pripratimo susieti tam tikrus signalus su noru šlapintis.

Šiuo atveju šlapinimasis duše siejasi su tekančio vandens garsu ir šlapinimusi arba panardinimu į vandenį.

Tai dažnai gali pereiti į tai, kad šlapinimąsi sukelia kiti tekančio vandens garsai (pavyzdžiui, kai paleidžiate maišytuvą plaudami rankas ar indus) arba kai esate vandens telkiniuose."

Sąlyginė reakcija gali būti problema ne visiems, tačiau ji sakė, kad kiti gali pajusti jos poveikį vienu galimai nepatogiu būdu.

"Kai kuriems tai gali būti tik nemalonus dalykas, tačiau žmonėms, turintiems bet kokią dubens dugno disfunkciją, tai gali prisidėti prie šlapimo nelaikymo (arba šlapimo nutekėjimo, kai norisi pasinaudoti tualetu)", - sakė ji portalui "Buzzfeed".

Tačiau ne tik psichologinis sąlygotumas gali kelti problemų.

Priklausomai nuo jūsų kūno tipo, leidimas sau šlapintis stovint tekančiame vandenyje gali prieštarauti jūsų kūno metodams, kaip sulaikyti šlapimą, kai to reikia.

Tačiau yra vienas būdas įveikti šią problemą, jei jums kada nors beviltiškai norėsis šlapintis maudantis.

"Gilus pritūpimas iki pat žemės duše padeda išvengti šios problemos ir leidžia dubens dugnui atsipalaiduoti." 

Archyvų nuotr.

Vyras prausiasi po dušu Shutterstock

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder