Įsiminkite: kam priklauso nemokamas dantų protezavimas ir kur kreiptis

(4)

Dantų protezavimo paslauga norintys pasinaudoti gyventojai pastaruoju metu kreipiasi į Klaipėdos teritorinę ligonių kasą (TLK) teiraudamiesi, kurioms žmonių grupėms priklauso Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuojamas dantų protezavimas bei ko reikia norint gauti minėtą paslaugą.

Ligonių kasos atkreipia dėmesį, kad nuo 2021 m. sausio 1 d. nebelikus dantų protezavimo eilių, apdraustasis privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) dėl dantų protezavimo pagrįstumo įvertinimo turi kreiptis į pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros gydymo įstaigos, prie kurios yra prisirašęs, gydytoją odontologą.

Gydytojas odontologas, nustatęs dantų protezavimo pagrįstumą, išrašys elektroninį siuntimą ir pats jį užregistruos.

„Asmuo, apsilankęs pas gydytoją odontologą, iš karto informuojamas apie teisę gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas“, – sako Klaipėdos TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Sonata Leščinskienė.

Ką svarbu žinoti apie dantų protezavimą?

Pasak jos, jei asmuo turi teisę gauti dantų protezavimo paslaugas, įstaiga, į kurią buvo kreiptasi, konsultacijos metu privalo išduoti tai patvirtinantį informacinį pranešimą.

Gavęs pranešimą, asmuo galės kreiptis į pasirinktą gydymo įstaigą dėl dantų protezavimo paslaugų.

„Vykstant į gydymo įstaigą būtina atkreipti dėmesį, ar ji yra sudariusi sutartį su TLK dėl šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo.

Antraip už suteiktas paslaugas reikės mokėti įstaigos nustatytomis kainomis“, – primena S. Leščinskienė.

Teisę į PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamą dantų protezavimą turi asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius, vaikai iki 18 metų, asmenys, pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais, asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Ligonių kasos primena, kad šiuo metu senatvės pensijos amžiaus sukakusiems asmenims, neįgaliesiems ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, iš PSDF kompensuojama iki 561,35 euro, vaikams – iki 286,49 euro.

Retesniais atvejais, kai reikalingas sudėtingesnis ir brangesnis gydymas (sprendimą priima gydytojų odontologų konsiliumas), kompensuojama suma gali siekti iki 1727,20 euro.

Tuo atveju, jeigu išlaidos viršija nustatytą kompensuojamos iš PSDF sumos dydį, pacientui teks primokėti.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder