Įsigyti kosmetikos odai produktai neduoda rezultato: papasakojo, kaip atsirinkti priemones

Sveika ir švytinti oda – daugelio siekiamybė, tačiau ja džiaugtis pavyksta ne kiekvienam. Net išleidus daugybę pinigų, išbandžius įvairių prekių ženklų, skirtingų sudėčių produkciją odos būklė vis tiek negerėja. Kyla klausimas, ką darote ne taip?

BENU sveikos odos instituto konsultantė-kosmetologė Ramunė Uosienė atsako, kad kūno ir veido odos būklė priklauso nuo priežiūros reguliarumo ir naudojamų priemonių.

Odos tipas – pamatas renkantis produktus

Pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo internetinė prekyba – remiantis oficialiosios statistikos portalo duomenimis, 60 proc. 16–74 metų amžiaus lietuvių apsipirkinėja internetu. \

Per paskutiniuosius 2022 m. mėnesius kosmetikos, grožio ar sveikatingumo produktus internetu pirko 14,7 proc. minėto amžiaus lietuvių. Tai rodo, jog esame linkę rūpintis savo grožiu ir išvaizda, tik ne visada žinome, kokias priemones pasirinkti.

Pirmuoju žingsniu į veido ir kūno odos priežiūrą turėtų tapti odos tipo nustatymas. R. Uosienė sako, kad tai padaryti galima patiems, tačiau profesionalią konsultaciją galima gauti atvykus į BENU vaistinę, kur per kelias minutes specialistas įvertins odos drėgmės lygį, porėtumą, pigmentaciją ir kuperozės lygį.

„Atkreipkite dėmesį, ar veido oda vienoda visose srityse, ar skruostai nėra sausesni nei vadinamoji T zona: kakta, nosis ir smakras.

Jeigu pastaroji dienos eigoje ima blizgėti, atsiranda spuogelių, tačiau skruostai išlieka sausi – tikėtina, kad veido oda yra mišri.

Sausos veido odos savininkai spuogų beveik niekada neturi, ji plona, be matomų porų ir visą dieną išlieka sausa. Tuo tarpu su riebia veido oda situacija priešinga“, – pasakoja specialistė.

Sausa kūno oda, anot R. Uosienės, pleiskanoja ir niežti. Jei odos paviršius lygus, be bėrimų, dėmelių ar pleiskanojimo – oda yra normali. Retkarčiais riebumu pasižymi pečių, nugaros, krūtinės oda ir gali išsivystyti šių sričių aknė, kuriai reikalingas specialus gydymas.

Antrasis žingsnis – atrasti odos tipui ir būklei tinkamus produktus ir reguliariai juos naudoti. Odos specialistė pastebi, kad čia suklystama dažniausiai.

„Savaitę ar kartą per mėnesį naudotas produktas labiau privers abejoti veiksmingumu negu atneš teigiamų rezultatų. To, kas tinka šeimos nariui ar draugui, jūsiškė oda gali tiesiog „nepriimti“, – akcentuoja ekspertė.

Anot R. Uosienės, normaliai veido odai paprastai tinka geliniai prausikliai, lengvesnės tekstūros drėkinamieji kremai. Sausai ir į atopinį dermatitą linkusiai odai rekomenduojami aliejinio pagrindo prausikliai ar specialios sausai odos skirtos priemonės.

Kūno oda rūpinasi vangiai, atsitokėja iškilus problemoms

Atsižvelgiant į asmens odos tipą, jautrumą, amžių ir poreikius, kosmetikos priemonės asmenims turėtų būti parenkamos individualiai. Nepaisant to, BENU sveikos odos instituto specialistės teigimu, bendri kasdienės veido odos priežiūros rutinos žingsniai tinkami kone visiems.

„Jeigu dienos metu buvo naudojamos makiažo priemonės, prausimąsi reikėtų pradėti nuo micelinio vandens ir juo nuvalyti makiažą.

Tuomet naudoti veido prausiklį, toniką, serumą ar kitą koncentruotą priemonę ir kremą paakių sričiai bei veidui. Papildomai rekomenduojama naudoti drėkinamąsias ar maitinamąsias veido kaukes, kartą per savaitę – šveitiklį, o rytais nepamiršti priemonių su apsaugos filtrais nuo saulės“, – pasakoja R. Uosienė.

Specialistės nuomone, jeigu rūpinimasis veido oda jau tapęs kasdienės rutinos dalimi, kūno odos priežiūrai žmonės skiria kur kas mažiau dėmesio.

„Žinoma, pastaroji kur kas paprastesnė nei veido odos: rytais ir vakarais naudojamas prausiklis, priemonė po prausimosi tinkamam odos tipui ir retkarčiais šveitiklis.

Tačiau tai ne priežastis kūno odos priežiūrą visai nustumti į šalį“, – pataria R. Uosienė.   

Be to, ekspertė pastebi tendenciją, kad kūno odos priežiūros priemonių skubama ieškoti tik pajutus diskomfortą keliantį odos sausumą ar pleiskanojimą. Tinkama odos priežiūra, pasak jos, padeda išvengti ligos atsiradimo ar paūmėjimų: išsivysčiusio atopinio dermatito ar žvynelinės.

„Suprastėjusia odos būkle žmonės daugiausia skundžiasi šaltuoju metų periodu, kai prasideda šildymo sezonas ir oras patalpose tampa sausas.

Atsiradus pirmiesiems lėtinių odos ligų požymiams – stipriai išsausėjusiems odos plotams, raudonoms dėmelėms, niežuliui – rekomenduojame atitinkamas priemones problemoms spręsti.

Kartais situacijos būna sudėtingesnės ir prireikia medikamentinio gydymo, siekiant išvengti stipraus odos pažeidimo. Bet kuriuo atveju gydytojas patvirtina arba nustato ligos diagnozę“, – teigia konsultantė-kosmetologė.

Rekomenduoja pasitikėti specialistu

Etikečių su sudėtimis skaitymas yra nemenka užduotis kone kiekvienam parduotuvės lankytojui – ir visai nesvarbu, tai maisto produktas ar kosmetikos priemonė. Tad dalis žmonių renkasi lengvesnį kelią ir pasikliauja virtualioje erdvėje paplitusiomis nuomonėmis.

Prieš keletą metų internete pradėta plačiai dalintis patirtimis apie tai, kaip maisto produktai padeda pagerinti kūno odos būklę.

BENU sveikos odos instituto specialistė sako, kad prieš naudojant „liaudiškas“ priemones reikėtų gerai įsivertinti savo odos būklę ir taip apsaugoti ją nuo galimų alergijų ar sudirginimų.

„Maistinis aliejus padės pamaitinti ir drėkinti sausą kūno odą, bet odos ligų neišgydys.

Bet koks šveitimas suaktyvina kraujotaką ir pašalina negyvų ląstelių sluoksnį, todėl jam naudojami kavos tirščiai ar druska neturėtų pakenkti, jeigu žmogaus oda nėra jautri, sausa ir neturi matomų kapiliarų.

Tačiau jeigu tokį būdą išbandys odos problemų turintis asmuo, padariniai bus ir matomi, ir juntami“, – atkreipia dėmesį R. Uosienė.

Taip pat klaidinti gali ir užrašas ant pakuotės, kad produktas tinka ir veido, ir kūno odai. Visgi dažniausiai tai – priemonė sausai odai.

„Toks produktas šiam odos tipui iš tiesų gali būti naudingas, nes jam trūksta lipidų, ir jų trūkumas labiau pasireiškia kūno, o ne veido odoje.

Tačiau ši priemonė, naudojama ant riebos odos, gali užkimšti poras ir nulemti spuogų formavimąsi“, – kūno odai skirtų produktų naudojimą ant veido odos komentuoja ekspertė.

Galiausiai R. Uosienė pataria renkantis kūno bei veido priežiūros priemones savarankiškai pirmenybę teikti neutraliems, drėkinamiesiems kosmetikos produktams be agresyvių cheminių medžiagų ir kvapiklių.

Vis dėlto, geriausia kreiptis į konsultantus-kosmetologus ar odos gydytojus, kurie, turėdami reikiamų žinių, padės kaip įmanoma efektyviau išspręsti turimas odos problemas.

 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder