Holistinė medicina

Holistinė medicina: kaip išlikti sveikam ar greičiau pasveikti

Per pastaruosius dešimtmečius žmonės vis dažniau ieško alternatyvių sveikatinimosi būdų. Daugelis pirmiausia susipažįsta su holistine medicina, nes ji apima daugybę metodų ir gali padėti ne tik puoselėti sveikatą, bet ir greičiau atsigauti po ligos.

Kaip gali padėti holistinė medicina?

 

Holistinė medicina yra gydymo forma, kurioje atsižvelgiama į visą žmogų – kūną, protą, dvasią ir emocijas, siekiant optimalios sveikatos ir gerovės. Remiantis holistinės medicinos filosofija, gerą sveikatą – pagrindinį holistinės medicinos tikslą – galima pasiekti įvairiais būdais. Kiekvienas iš jų veda į vidinę pusiausvyrą ir natūralų organizmo atsparumą.

Holistinės medicinos specialistai mano, kad žmogų sudaro tarpusavyje susijusios dalys ir jei viena iš jų neveikia tinkamai, bus paveiktos ir visos kitos. Tokiu būdu, jei žmonių gyvenime vyrauja disbalansas (fizinis, emocinis ar dvasinis), tai gali neigiamai paveikti bendrą sveikatą. O holistinė medicina padeda šį balansą atstatyti.

Pagrindiniai holistinės medicinos principai

Kodėl žmonės tradicinius gydymo būdus papildo holistiniais? Nes daugelis vaistų skirti konkretiems organams ir ligoms gydyti, bet ne visada ryškiausias simptomas yra negalavimo priežastis. Dėl to ne visada pavyksta greitai pasveikti.

Holistinė medicina:

  • žvelgia į žmogaus organizmą, kaip į vientisą sistemą;

  • skatina nelaukti ligų ir nuolat rūpintis sveikata;

  • apima ne tik simptomų palengvinimą, bet ir pirminių priežasčių paiešką;

  • siūlo platų spektrą įvairių metodų, todėl galima pasirinkti pagal negalavimo pobūdį ir žmogaus asmenybę.

Pagrįsta moksliniais tyrimais

Vis daugiau pateikiama mokslinių argumentų apie įvairių holistinių sveikatinimo metodų teigiamą poveikį žmogaus organizmui. Apie tai bus kalbama jau ketvirtoje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Holistinė medicina sveikam gyvenimui“, kurią organizuoja Klaipėdos universiteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedra ir Holistinių terapijų mokykla. Renginys vyks 2022 metų gegužės 06 - 07 dienomis internetu ir gyvai Klaipėdoje.

Apie tai, kad maistas yra itin svarbus žmogaus sveikatai, kalbama jau labai seniai. Dar Antikinės Graikijos laikais Hipokratas yra pasakęs: „tegul maistas būna Jūsų vaistas, o vaistas – Jūsų maistas“. Mūsų amžiuje mitybos poveikį žmogaus organizmui tiria farmokologija.

Per konferenciją „Holistinė medicina sveikam gyvenimui“ klinikinis farmakologas ir farmakologinės mitybos specialistas dr. Paul Clayton (JAV) pristatys šiuolaikinės civilizacijos ligas - jų aktualijas, priežastis ir sprendimo būdus bei atskleis mitybos poveikį žmogaus sveikatai.

Dar ne taip seniai apie Reiki mažai kas žinojo, o dabar tai moksliniais tyrimais pagrįstas metodas. Per konferenciją „Holistinė medicina sveikam gyvenimui“ prof. akad., dr. Harpreet Singh Heera (Indija) pateiks mokslinius argumentus ir atskleis, kaip iš tikrųjų galima šį metodą naudoti medicininėje praktikoje. Indiškosios Reiki mokyklos įkūrėjas, įsteigęs daugiau kaip 15 mokyklų įvairiose šalyse, gyvai dalyvaus renginyje, o antrąją dieną per praktinį seminarą papasakos ir parodys, kaip Reiki gali padėti susigrąžinti gyvybingumą ir sustiprinti sveikatą.

Kokie populiariausi holistinės medicinos metodai?

Jų yra be galo daug, nes holistinė medicina apima senąsias žinias tokias, kaip ajurveda, kinų medicina ir šiuolaikinius būdus, pavyzdžiui, žirgų asistuojama terapija, įvairios masažo kryptys ir pan.

Tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Holistinė medicina sveikam gyvenimui“ bus pateikiama daug įdomių žinių apie:

  • Reiki – natūralią savigydos praktiką;

  • sveiką mitybą;

  • ajurvedą;

  • kinų mediciną;

  • fitoterapiją;

  • aromaterapiją;

  • moksaterapiją;

  • akupunktūrą;

  • Yoni kiaušinio qigong terapiją;

  • Kuksando;

  • žirgų terapiją;

  • kt.

Renginyje išgirsite: dr. Paul Clayton (JAV), prof. akad., dr. Harpreet Singh Heera (Indija), gyd. Astos Keturkienės, prof. Dalios Sekmokienės, gyd. Birutės Čijunskienės, SMK įkūrėjos Gabijos Skučaitės, vaistažolininko Mariaus Lasinsko, kun. prof. dr. Sauliaus Stumbros, Ritos Gikarienės ir Giedrės Radzevičienės, PAM magistrančių Editos Esenku Šimkutės, Ligitos Mielkaitienės, Jolantos Sarpalienės, Auksės Bakanienės, Dalios Bagdzevičienės ir kitų lektorių-specialistų pranešimus.

Konferenciją papildys sveikatingumo mugė, kurios metu bus galima ne tik sveikai ir skaniai užkąsti, bet ir išbandyti įvairias praktikas bei pasikonsultuoti su įvairiais specialistais. O pačių drąsiausių laukia iššūkis – stovėjimas ant vinių!

Holistinės medicinos konferencijos dalyvių lauks maloni ausiai ir širdžiai dovana – muzikinis estų kompozitoriaus A. Pärto kūrinys „Fratres“ (liet. broliai), kurį atliks violončelininkas Mindaugas Bačkus su kolektyvu iš Klaipėdos kamerinio orkestro.

Daugiau informacijos ir registracija į konferenciją čia: „Holistinė medicina sveikam gyvenimui“ .

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder