Harvardo medicinos mokyklos ekspertai: 10 patarimų, kaip apsisaugoti nuo vėžio

Maždaug vienas iš trijų amerikiečių per savo gyvenimą suserga kokia nors piktybine liga.

Nepaisant šios niūrios statistikos, gydytojai padarė didelę pažangą suprasdami vėžinių ląstelių biologiją ir jau sugebėjo patobulinti vėžio diagnostiką ir gydymą. Gaukite paprastų Harvardo medicinos mokyklos ekspertų patarimų, kaip kovoti su uždegimu ir išlikti sveikiems.

Ar galite sumažinti riziką susirgti vėžiu? Tai skamba pernelyg gerai, kad būtų tiesa, bet taip nėra. Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos mokslininkai apskaičiavo, kad iki 75 % mirčių nuo vėžio Amerikoje galima išvengti. 10 vėžio prevencijos įsakymų yra šie:

1. Venkite visų formų tabako, įskaitant pasyvų rūkymą. Nereikia būti tarptautinio lygio mokslininku, kad suprastumėte, kaip galite apsaugoti save ir savo šeimą.

2. Tinkamai maitinkitės. Sumažinkite sočiųjų riebalų ir raudonos mėsos, kurie gali padidinti storosios žarnos vėžio ir agresyvesnės prostatos vėžio formos riziką, vartojimą. Padidinkite vaisių, daržovių ir neskaldytų grūdų vartojimą.

3. Reguliariai mankštinkitės. Fizinis aktyvumas siejamas su mažesne storosios žarnos vėžio rizika. Be to, manoma, kad fiziniai pratimai mažina krūties ir galbūt reprodukcinio vėžio riziką moterims. Fiziniai pratimai padės apsisaugoti net ir tuo atveju, jei nenumesite svorio.

4. Išlikite liesi. Nutukimas didina daugelio vėžio formų riziką. Skaičiuokite kalorijas; jei norite sulieknėti, suvartokite mažiau kalorijų ir daugiau jų sudeginkite sportuodami.

5. Jei nusprendėte gerti, apsiribokite vidutiniškai vienu gėrimu per dieną. Alkoholio perteklius didina burnos, gerklų (balso klosčių), stemplės (maisto vamzdžio), kepenų ir gaubtinės žarnos vėžio riziką; taip pat didina moters riziką susirgti krūties vėžiu. Rūkymas dar labiau padidina daugelio alkoholio sukeltų piktybinių navikų riziką.

6. Venkite nereikalingo radiacijos poveikio. Medicininius vaizdinius tyrimus atlikite tik tada, kai jų reikia. Saugokitės ultravioletinės saulės spinduliuotės, kuri didina melanomos ir kitų odos vėžio rūšių riziką.

7. Venkite pramoninių ir aplinkos toksinų, tokių kaip benzenas, aromatiniai aminai ir polichlorinti bifenilai (PCB), poveikio.

8. Venkite vėžį sukeliančių infekcijų, įskaitant hepatito virusus, ŽIV ir žmogaus papilomos virusą. Daugelis jų perduodamos lytiniu keliu arba per užkrėstas adatas.

9. Pirmenybę teikite kokybiškam miegui. Tiesa, įrodymai, siejantys miegą su vėžiu, nėra tvirti. Tačiau prastas ir nepakankamas miegas didina svorį, o tai yra vėžio rizikos veiksnys.

10. Gaukite pakankamai vitamino D. Daugelis ekspertų dabar rekomenduoja nuo 800 iki 1000 TV per dieną, o šio tikslo beveik neįmanoma pasiekti nevartojant papildų. Nors apsauga toli gražu nėra įrodyta, įrodymai rodo, kad vitaminas D gali padėti sumažinti prostatos vėžio, storosios žarnos vėžio ir kitų piktybinių navikų riziką.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder