Farmacijos milžinė pripažino, kad jos vakcina nuo COVID turi siaubingą šalutinį poveikį

(99)

Jungtinėje Karalystėje registruota Didžiosios Britanijos ir Švedijos farmacijos bendrovė „AstraZeneca“ teismo dokumentuose pirmą kartą oficialiai pripažino, kad jos sukurta vakcina nuo koronaviruso sukelia kraujo krešulius, kurie gali sukelti sunkias traumas ir net mirtį. Apie tai praneša britų „Daily Telegraph“ laikraštis..

Pasak laikraščio, kompanijai pateiktas kolektyvinis ieškinys – 51 skundo autoriai reikalauja atlyginti iki 125 mln. dolerių žalą. Ieškovų advokatai teigia, kad vakcina „Astra-Zeneca-Oxford“ yra „defektyvi“, o jos veiksmingumas „smarkiai perdėtas“.

Pareiškėjai taip pat teigia, kad kartu su Oksfordo universitetu sukurta vakcina sukėlė rimtų sveikatos sutrikimų ir mirčių. Ieškovams atstovaujantys advokatai teigia, kad vakcinos šalutinis poveikis „pražūtingas“ ištisoms šeimoms.

Pirmąjį skundą pateikė Džeimio Skoto, dviejų vaikų tėvo, kuriam po 2021 m. vakcinacijos išsivystė kraujo trombas, vėliau sukėlęs kraujavimą į smegenis, artimieji.

Vyras patyrė negrįžtamą traumą, dėl kurios nebegalėjo dirbti. Jo žmona Kate sakė, kad medikai jai skambino tris kartus, kad įspėtų apie neišvengiamos Skoto mirties pavojų – tokia sunki buvo jo būklė.

„Norime atsiprašymo ir teisingos kompensacijos mūsų šeimai ir kitoms nukentėjusioms šeimoms. Tiesa yra mūsų pusėje ir mes neketiname nusileisti”, – sakė Kate Scott.

Farmacijos kompanija ginčija tokių atvejų ryšį su skiepijimu jos preparatu, tačiau teisiniame dokumente, kurį „Astra-Zeneca“ 2024 m. vasarį pateikė Aukščiausiajam teismui, teigiama, kad „labai retais atvejais vakcina gali sukelti TTS“ – trombozę su trombocitopenijos sindromu.

Trombocitopenija – tai liga, kai trombocitų kiekis periferinėje kraujotakoje sumažėja žemiau 150 000 vienetų viename mikrolitre ir smulkios kraujagyslės tampa trapios, todėl bet koks kraujavimas ilgai užtrunka.

Tačiau tame pačiame dokumente „AstraZeneca“ nurodo, kad TTS gali pasireikšti ir nesiskiepijus arba paskiepijus bet kuria kita vakcina.

Pripažindama, kad kraujo krešuliai gali būti šalutinis jos vakcinos poveikis „labai retais atvejais“, bendrovė pabrėžia, kad „priežastinis mechanizmas“ tarp vakcinos ir TTS nežinomas.

„Priežasties ir pasekmės ryšys kiekvienu atskiru atveju bus vertinamas ekspertų“, – pridūrė kompanija.

Dar 2021 m. kovą mokslininkai pirmą kartą nustatė vakcinos ir naujos ligos – vakcinos sukeltos imuninės trombocitopenijos ir trombozės (VITT) – ryšį. Ieškovų advokatai teigia, kad VITT yra TTS atmaina, tačiau „AstraZeneca“ šio termino, matyt, apskritai nepripažįsta.

2021 m. balandį oficiali informacija apie vakciną buvo atnaujinta, gavus JK reguliavimo institucijos leidimą, įtraukiant „galimybę, kad ‚Astra-Zeneca-Oxford‘ labai retais atvejais gali būti TTS sukėlėjas“.

Šių metų vasarį atlikę didelės apimties tyrimą mokslininkai nustatė, kad žmonėms, kuriems buvo sušvirkšta gamintojo „AstraZeneca“ vakcina „Vaxzevria“, dažniau buvo diagnozuotas Guillain-Barré sindromas – neurologinis sutrikimas, kai imuninė sistema klaidingai atakuoja periferinę nervų sistemą.

Mokslininkai nustatė 190 šios patologijos atvejų. Atsižvelgiant į vidutinį statistinį ligos dažnį, tokių atvejų turėjo būti 66. Pažymėtina, kad tokio patvirtinimo nėra nė viename kitame tyrime.

Koronaviruso pandemijos įkarštyje Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) teigė, kad ši vakcina „AstraZeneca“ yra „saugi ir veiksminga visiems 18 metų ir vyresniems žmonėms“, o šalutinis poveikis buvo „labai retas". 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder