Eteriniai aliejai namų švarai ir gerai savijautai

Nuo seno eteriniai aliejai populiarūs kaip medicininė ir kosmetinė priemonė, turinti antibakterinių ir antiseptinių savybių. Dabar šie vertingi aliejai įeina į daugelio higienos priemonių sudėtį ir teigiamai veikia savijautą.

Be to, padeda palaikyti švarą namuose.

Kam naudojami?

Gryni eteriniai aliejai ar jų mišiniai gali būti naudojami labai įvairiai. Jie vertingi siekiant sumažinti stresą ir nerimą, gydyti peršalimo ligas ir gripą, išvalyti organizmą nuo šlakų ir toksinų.

Eteriniai aliejai padeda geriau susitelkti, slopina skausmą, atpalaiduoja raumenis, užtikrina ramų nakties miegą. Nenuostabu, kad juos ypač pamėgusios mamos, auginančios mažylius. Vien vanduo ir eteriniai aliejai padės turėti švarus ir gaivius namus.

Tik keli lašai

Eteriniai aliejai – itin koncentruota medžiaga, todėl jos pakanka vos kelių lašelių. Jie naudojami ne tik gryni, bet ir maišomi su didesniu augalinio aliejaus kiekiu:

Išoriškai per odą: tepant kūną, dedant kompresus, maudantis vonioje su eteriniais aliejais, įmasažuojant.

Per gleivines: skalaujant burną aliejais papildytu specialiu skalavimo skysčiu, naudojant žvakutes.

Per burną: geriant specialias eterinio aliejaus kapsules, vartojant eterinius aliejus, ištirpdytus meduje, alkoholyje ar kitoje substancijoje.

Įkvepiant garų. Įsigijus specialų garintuvą, efektyviausia garinti iki 30 min. sesijomis, kelis kartus per dieną.

Kuris variantas tinkamiausias, priklauso nuo to, koks eterinis aliejus naudojamas ir kokio rezultato tikimasi.

Paprastai išoriškai gydomos žaizdos, sumušimai, spazmai. Norint įveikti kvėpavimo takų, peršalimo ligas, tinka kvėpuoti eterinių aliejų garais.

Siekiant atsipalaiduoti, malšinti stresą, tinka maudynės kvapioje vonioje, kur kvapų terapija naudinga tiek odai, tiek uoslei.

Gerai savijautai

Namuose patartina visuomet turėti kurį nors arbatmedžių šeimos eterinį aliejų, kuris pasižymi antibakterinėmis ir antivirusinėmis savybėmis, todėl puikiai lengvina sveikatos būklę peršalus.

Aitraus kvapo arbatmedžių alternatyva – švelniau dvelkiantys rozalinų, fragonijų, mirtų eteriniai aliejai.

Rozmarinų eterinis aliejus itin tinkamas peršalus, nes lengvina kvėpavimą ir atsikosėjimą. Jis pasižymi ne tik antivirusinėmis, bet ir kraujotaką aktyvinančiomis, tonizuojančiomis savybėmis.

Šį kvapą itin naudinga paskleisti mokantis, dirbant ar tiesiog pristigus energijos. Šampūną papildžius lašeliu rozmarinų aliejaus, pagerės galvos odos mityba, sustiprės plaukų šaknys.

Levandų eterinis aliejus ramina, atpalaiduoja, padeda užmigti tiek vaikams, tiek suaugusiesiems, ypač jautresnės psichikos žmonėms. Pagelbės turint odos problemų – spuogų, pažeidimų, nudegimų.

Išoriškai čiobrelių eterinis aliejus naudojamas skausmui malšinti. Tris lašelius čiobrelių aliejaus įlašinti į du šaukštelius augalinio aliejaus ir masažuoti skaudamą sritį.

Iš stiklinės šilto vandens ir lašelio čiobrelių aliejaus pagamintas burnos skalavimo skystis nuramins burnos gleivinę, gydys žaizdeles, neleis suvešėti uždegimui.

Pušų eterinis aliejus itin naudingas sergant kvėpavimo takų ligomis: bronchitu, laringitu, gripu. Šis stiprus antiseptikas lengvina kvėpavimą, apvalo nosį, bronchus, plaučius, mažina juose vykstančius uždegiminius procesus.

Namų švarai

Plaunant grindis, į vandenį pravartu įlašinti kelis lašus pasirinkto eterinio aliejaus. Jis pasklis tiek ore, tiek ant grindų. Naudinga pasigaminti ir vandeninį purškalą paviršiams valyti.

30–50 lašų pasirinkto eterinio aliejaus lašinti į 100 ml vandens. Nepamiršti, kad eteriniai aliejai netirpūs vandenyje, todėl kaskart prieš purškiant buteliuko turinį reikėtų suplakti.

Kokie eteriniai aliejai tinkamiausi namams?

Citrinų eterinis aliejus šalina nemalonius kvapus, naikina bakterijas, virusus, grybelius. Jis taip pat gerina nuotaiką, stiprina atmintį ir imuninę sistemą.

Arbatmedžių eterinis aliejus aktyviai veikia visas tris mikrobų grupes: bakterijas, virusus ir grybelius. Jis ne tik padės išvalyti namus nuo kenksmingų mikroorganizmų, bet ir pagerins kvėpavimo takų veiklą.

Levandų eterinis pasižymi dezinfekcinėmis savybėmis, naikina visus kenksmingus ant paviršių esančius mikroorganizmus. Taip pat veiksmingai sergsti ir nuo kenkėjų. Spinteles išvalius purškalu su levandų eteriniu aliejumi, nebesugrįš nei maistinės, nei drabužinės kandys.

Citrinžolių eterinis aliejus padeda nugalėti virusus, bakterijas, grybelius. Namuose palieka neįkyrų švaros kvapą.

Pušų eterinis aliejus suteikia namams gaivumo, dezinfekuoja paviršius. Patalpoje pasklidęs pušų aromatas veikia energingai, padeda atsikratyti streso ir nuovargio.

Svarbu

Eteriniuose aliejuose veikliųjų medžiagų koncentracija beveik 100 kartų didesnė nei augale. Tad nevalia šių medžiagų tepti ant odos ar gerti, o kai kuriais atvejais net garinti, nepasikonsultavus su kvapų specialistu.

Nerekomenduojama naudoti eterinių aliejų kūdikiams ir vaikams iki 2 metukų.

Tiems, kas turi kvėpavimo, kepenų, inkstų sutrikimų, serga vėžiu, kvapų terapija taikoma tik leidus gydytojui.

Eterinių aliejų negalima tepti tiesiai ant nosies gleivinės.

Netinka katėms, paukščiams ir graužikams.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder