Dirbtinis intelektas gali padėti numatyti, kaip pacientai reaguoja į gydymą antidepresantais

Dirbtinis intelektas gali padėti numatyti, kaip pacientai reaguoja į gydymą antidepresantais

(1)

Antidepresantai skiriami naudojant bandymų ir klaidų metodą. Ekspertai tikisi, kad dirbtinis intelektas gali tai pakeisti.

Remiantis nauju tyrimu, dirbtinis intelektas (AI) gali padėti psichiatrams numatyti, ar antidepresantai bus veiksmingi, nes tai gali sutaupyti pacientų laiką ir pagerinti jų psichiatrinę priežiūrą.

Nors antidepresantai gali būti skiriami vidutinio sunkumo ar sunkiai depresijai gydyti, sveikatos priežiūros specialistai turi palaukti nuo šešių iki aštuonių savaičių, kad pamatytų, ar pagerėjo savijauta, ir pakeisti gydymą, jei taip nėra.

Naudodami dirbtinį intelektą, mokslininkai iš Amsterdamo universiteto medicinos centro (Amsterdamo UMC) ir Radboudo universiteto medicinos centro Nyderlanduose rado būdą, kaip sumažinti šį vėlavimą.

Jie sutelkė dėmesį į sertraliną, taip pat žinomą prekės ženklu Zoloft, kuris yra vienas iš dažniausiai skiriamų pirmosios eilės depresijos gydymo būdų.

„Pusiai jų tai veikia, pusei – ne. Tai reiškia, kad daug savaičių iššvaistoma, o su kaupimu ir išėmimais tokie ciklai, kaip mes juos vadiname, gali užtrukti iki šešis mėnesius“, – „Euronews“ sakė Amsterdamo UMC doktorantas Maartenas Poirot ir pirmasis tyrimo autorius.

Komanda surinko skirtingus duomenis, įskaitant MRT prognozes, pvz., Hipokampo tūrį ir kraujotaką, ir klinikinę informaciją, ir sukūrė tam algoritmą.

"Mes nustatėme, kad visos šios informacijos integravimas gali sukelti modelį, kuris yra kliniškai vertingas aštuonių savaičių rezultatui prognozuoti", - sakė Poirot.

„Teigiama yra tai, kad tyrimas yra labai informatyvus ir prisideda prie kritinio poreikio sukurti tikslius mašininio mokymosi (ML) metodus, kurie galėtų padėti priimti sprendimus dėl gydymo. Tai ypač aktualu pacientams, sergantiems psichikos sveikatos ligomis“, – „Euronews“ sakė Harvardo universiteto docentas, tyrime nedalyvavęs daktaras Soroushas Saghafianas.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, depresiniu sutrikimu serga apie šešis procentus ES gyventojų ir yra viena iš pagrindinių negalios priežasčių visame pasaulyje.

Tyrimas, kuriame dalyvavo 229 pacientai nuo 18 iki 65 metų amžiaus, buvo paskelbtas American Journal of Psychiatry.

"Dirbtinis intelektas yra labai svarbus, nes mūsų darbas yra radiologijos ir psichiatrijos ribose, o iki šiol visą darbą radiologijos skyriuje atliko žmonės, tiesiogine prasme žiūrintys į nuotraukas", - sakė Poirot.

„Dėl mūsų gaunamų duomenų kiekio ir gaunamų duomenų sudėtingumo tai tiesiog nebeveiktų. Be to, modeliai gali būti labai subtilūs ir labai sudėtingi“, – pridūrė jis.

Saghafiano teigimu, MRT duomenų derinimas su klinikiniais parametrais yra dar viena tyrimo stiprybė.

„Pastaraisiais metais daugelis dirbtinio intelekto ir ML algoritmų buvo mokomi naudojant daugiarūšius duomenis, nes tokie duomenys yra prieinami, ir tai leido pasiekti aukštesnį numatymo tikslumo lygį“, - sakė jis.

Pasak mokslininkų, sukurtas modelis sugebėjo nuspėti, ar gydymas suveiks jau per savaitę.

„Algoritmas rodo, kad kraujo tekėjimas priekinėje cingulinėje žievėje, smegenų srityje, dalyvaujančioje emocijų reguliavime, gali nuspėti vaisto veiksmingumą“, – pranešime teigė Radboud universiteto medicinos centro psichiatras Ericas Ruhé. .

"Ir antrojo matavimo metu, praėjus savaitei nuo pradžios, jų simptomų sunkumas pasirodė esąs papildomai nuspėjamas", - pridūrė jis.

Vienas iš tyrimo apribojimų yra tas, kad duomenys nebuvo patvirtinti išoriškai, tačiau mokslininkai tikisi atlikti klinikinį tyrimą su duomenimis, kurie nebuvo naudojami algoritmui mokyti.

„Jei taip pat galime parodyti tokį patį našumą atliekant šį išorinį patvirtinimą, tai dar labiau sustiprintų pasitikėjimą, kurį galėtume turėti tokiu algoritmu“, - sakė Puaro.

Saghafian „praneštas prognozavimo tikslumas yra palyginti mažas, todėl abejojama tinkamumu faktiniam klinikiniam įgyvendinimui“.

Kitas tyrimo apribojimas yra tas, kad pagrindinis dėmesys skiriamas vienam antidepresantui.

„Iš tikrųjų pacientams dažnai taikomas gydymo derinys, todėl norint užtikrinti tolesnį tinkamumą klinikinėje praktikoje, gali tekti sukurti AI ir ML metodus, kurie galėtų apsvarstyti gydymo derinį ir sudaryti sąlygas numatyti priešingus rezultatus“, - sako Saghafianas. sakė.

Šaltinis: www.euronews.com

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder