Dantų patikra prieš mokyklą: ką reikia žinoti?

Prieš naujus mokslo metus atliekant privalomą profilaktinę vaikų sveikatos patikrą, būtina apsilankyti ne tik pas šeimos gydytoją, bet ir pas gydytoją odontologą. Kai kurie tėvai dėl to piktinasi, tačiau ligonių kasos primena, kad ši paslauga yra nemokama ir labai naudinga.

Profilaktinės patikros metu odontologas įvertina vaiko dantų ir žandikaulio funkcijas, pataria, kaip taisyklingai laikytis burnos higienos, jeigu reikia - pasiūlo gydymą bei nuolatinių krūminių dantų silantavimą.

„Reguliariai tikrinantis dantis galima išvengti rimtesnių odontologinių bėdų, be to, pastovumas ugdo vaiko įprotį rūpintis savo dantų sveikata.

Šio vizito metu odontologas gali pasiūlyti sveikus vaikų krūminius dantis padengti silantais. Tai puiki proga apsaugoti vaikų dantis nuo karieso.

Verta žinoti, kad ši profilaktinė procedūra atliekama vaikams nuo pirmojo nuolatinio krūminio danties išdygimo iki 14 metų ir yra labai naudinga",- sako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Paslaugų ir kontrolės skyriaus patarėja Nijolė Bijanskienė.

Silantai - tai dantų ėduonies profilaktikai skirtos medžiagos, mechaniškai uždengiančios dantų vageles ir įdubas, kad į jas nepatektų ėduonį sukeliančios bakterijos.

Silantavimas visiškai neskausmingas, procedūra trunka tik keliolika minučių. Dažniausiai silantavimo kartoti nereikia, bet jei ši medžiaga iškrenta, nemokama procedūra atliekama dar kartą.

Pasak N. Bijanskienės, apsilankymo pas gydytoją odontologą metu Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis gali būti atliekamas vieno danties, dviejų, trijų ar keturių nuolatinių krūminių dantų silantavimas.

Ligonių kasos primena, kad kartą per metus profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją ir gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų.

Vaikai Lietuvoje privalomuoju sveikatos draudimu yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos iš PSDF lėšų.

Ligonių kasų specialistai primena: jei apsilankoma gydymo įstaigoje, kuri turi sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK), nei už kasmetinį profilaktinį tikrinimą, nei už gydymą, nei už naudojamas priemones, nei už silantavimą mokėti nereikia, nes šios paslaugos yra apmokamos iš PSDF lėšų.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder