Buvęs kariškis Robertas Svetlaukas apie vyrų sveikatą: „Sveikata yra svarbiausia, visa kita galima įsigyti“

Robertas Svetlauskas daug kam yra žinomas, kaip puikus šefas ir patyręs grilio meistras, tačiau retas girdėjo ir apie kitą kulinaro gyvenimo pusę. Pasirodo, jog Robertas – buvęs kariškis, jam net yra tekę dalyvauti tarptautinėje misijoje Irake.

R. Svetlauskas laidoje „Sveikas rytojus“ kalbėjo apie vyrų sveikatos ypatumus. Anot žinomo grilio meistro, vyro fizinei ir psichinei sveikatai yra labai svarbi subalansuota mityba.

„Maistas tikrai lemia sveiką gyvenseną – ką valgome, tuo ir esame. Nepamirškime, kad iš maisto mes gauname visus pagrindinius vitaminus bei energiją, kurią pasisaviname ir naudojame savo kasdieninėje veikloje“, - medicinos ir sveikatos aktualijų laidoje kalbėjo R. Svetlauskas.

Lietuvos kariuomenėje žinomas šefas tarnavo 10 metų, jam teko dalyvauti tarptautinėse misijose. Pasak Roberto, vitaminų ir papildų kariuomenėje nebuvo, tačiau maistas buvo subalansuotas taip, kad visas medžiagas, reikalingas energijai ir fizinei būklei, kariškiai gautų iš vaisių bei daržovių.

„Irake mes, būrys lietuvių, buvome viena iš danų kuopos dalių, tad visa mityba rūpinosi patys danai. Netrūko žuvies, vaisių, daržovių, net ir saldumynų. Teko lankytis ir amerikiečių bazėse, ten maistas buvo sunkesnis – picos, mėsainiai. Tačiau nuo tokio maisto labiau priklauso ne stiprybė, o emocinė būklė“, - kalbėjo R. Svetlauskas.

Buvęs kariškis pasakojo dabar aktyviai sekantis naujienas Ukrainoje. Vyras sakė negalintis nesižavėti ukrainiečių karių morale bei gebėjimu pajuokauti net ir tokioje tragiškoje situacijoje.

„Karo kontekste to iš tikrųjų reikia. Vyrams labai svarbu pagalvoti apie savo sveikatą, mitybą bei jėgas“, - kalbėjo pašnekovas.

Robertas pasakojo, jog kasdieniniame gyvenime tikrai būna ir nuovargio kupinų, sekinančių dienų, kuriose – daug važinėjimo, skambučių, elektroninių laiškų, mažai poilsio. Tada, kaip sako Robertas, ką spėją, tą valgo.

„Dažnai tenka kepti, gaminti renginiuose, tad galiu pasakyti, kad tas žmogus, kuris gamina, neragauja savo maisto ir tą dieną nieko nevalgo. Važiuodamas namo degalinėje nusiperku sumuštinį ir viskas. O dėl tokio nuolatinio judėjimo kenčia ir dėmesio stoką labiausiai jaučia šeima, nes vyro, tėčio niekada nebūna namie.

Iš darbo grįžtu pavargęs, noriu pailsėti ir vėliau vėl turiu ruoštis naujiems darbams, tačiau suprantu, jog visų pinigų neįmanoma uždirbti ir pastaruoju metu labiau kreipiu dėmesį į šeimos gerovę bei sveikatą“, - kalbėjo vyras.

Robertas pasakojo, kad dėl įtempto gyvenimo tempo pradėjo augti svoris. Vyras pajuto tiek fizinį, tiek emocinį nuovargį.

„Nusprendžiau, kad reikėtų išbandyti papildus. Vaistinėse jų yra daug ir įvairių, tad tikrai sunku išsirinkti, tačiau pasitariau su vaistininke, kuri man rekomendavo išbandyti RED3“, - sakė R. Svetlauskas ir pridūrė, jog sveikata yra svarbiausia, o visa kita galima įsigyti.

Kiekvienam vyrui itin svarbu rūpintis ir antrosios širdies – prostatos – sveikata, mat ji vaidina labai svarbų vaidmenį vyro lytinės ir šlapimo sistemų veikloje. Prostata išskiria skystį, reikalingą spermatozoidams judėti ir išgyventi moters organizme bei šalina iš spermos toksinus. Bet koks šalia šlapimtakio išsidėsčiusios prostatos pokytis gali sukelti šlapinimosi problemas.

Prostatos uždegimai vargina nuo 30 iki 60 procentų vyresnių nei 25 metų vyrus, o prostatos vėžys Lietuvoje sudaro apie 15 procentų visų vyrams nustatytų piktybinių navikų.

Visgi, tiksli prostatos vėžio priežastis nėra žinoma. Tačiau riziką juo susirgti, pasak urologo Edmundo Štarolio, skatina amžius, šeimos istorija ir mityba.

Prisimenu vieną japonų tyrimą, kurio metu buvo tiriama vienos grupės Japonijoje ir Amerikoje gyvenančių japonų kilmės populiacija. Esminis skirtumas buvo mityboje. Japonų kilmės žmonės, kurie gyvena Amerikoje, atitinkamai vartoja amerikiečiams būdingą maistą: keptą, kartais riebią mėsą, gyvulinius riebalus, baltymus. Dėka tyrimo pastebėta, kad jie žymiai dažniau serga progresuojančiu prostatos vėžiu“, - pasakojo gyd. E. Štarolis.

Mityba, kurioje dominuoja vaisiai ir daržovės slopina galimus uždegimo procesus, kurie gali išprovokuoti ir prostatos vėžį.  Taip pat prostatos sveikatą saugo maistas, kurios pagrindą sudaro gryni baltymai, nesotieji riebalai, antioksidacinėmis savybėmis pasižymintys ir fermentuoti produktai, taip pat tie, kuriuose gausu skaidulų, skatinančių greitą organizmo išsivalymą.

Pasak urologo, esant fiziškai aktyviems, geresnis ne tik kūno masės indeksas, bet ir miegas. Poilsis būna pilnavertis, sustiprėja imuninė sistema.

„Nutukimas – tai vienas prostatos vėžio rizikos veiksnių“, - laidoje „Sveikas rytojus“ sakė gyd. E. Štarolis.

Urologas pasakojo, jog kiekvienas pasaulio regionas turi savo vaistažoles vietines močiutes, kurios gydo žolelėmis – tai yra šimtmečių patirtis.

„Žmonės empiriškai pajunta, sužino, kad tam tikri vaistai ir kiti preparatai teigiamai įtakoja prostatos funkciją, todėl jokiu būdu negalima neigti, kad yra daug organizmui naudingų papildų“, - sakė E. Štarolis.

Gydytojas pabrėžė, kad imuninės sistemos stiprinimas įvairiomis priemonėmis, pavyzdžiui, ženšeniu, eleuterokoko preparatais taip yra labai svarbus.

Vaistininkė Inga Jurkonytė laidoje pasakojo, kad atsiradus nors menkiausiam nerimui dėl sumenkusios vyriškos energijos, prostatos būklės ar potencijos, verta save pastiprinti maisto papildais.

Šiuolaikinės technologijos leido sukurti natūralių medžiagų kompleksus, kurie vienu metu gali veiksmingai pagerinti fizinę, psichinę būklę, taip pat prostatos, šlapimo pūslės, šlapimo takų veiklą bei seksualinę sveikatą.

Pasak I. Jurkonytės, juodasis eleuterokokas padeda palaikyti normalią fizinę, psichinę ir seksualinę būklę, skatina organizmo gebėjimą prisitaikyti. Afrikinė slyva padeda palaikyti prostatos, šlapimo pūslės, šlapimo takų būklę, o potencijos ir seksualinės sveikatos palaikymui yra naudinga peruvinė pipirnė, kartu ji padeda normalizuoti fizinę ir psichinę būklę.

„Šių trijų augalų veiksmingumą gali sustiprinti ir kiti vaistažoliniai ekstraktai, tūkstantmečius naudojami vyrų sveikatai palaikyti ir todėl dažnai randami ne vieno panašaus produkto sudėtyje. Ypač patogūs papildai, kurių per dieną užtenka vienos kapsulės ir kad juos būtų galima vartoti be pertraukos ilgą laiką“, - laidoje sakė vaistininkė I. Jurkonytė.

Medicinos aktualijų ir sveikatos laida „Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 valandą per TV8!

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder