Botulino toksinas, hialuronas ir PRP (trombocitais praturtinta plazma) – sukuria ne tik grožį, bet ir sprendžia sveikatos problemas

(1)

Alternatyvą plastinėms operacijoms sukuriančios nechirurginės procedūros skirtos ne tik veido bruožų ir kūno linijų dailinimui, bet ir ilgalaikėms sveikatos problemoms spręsti.

Šiaulių „Kardiolitos klinikų“ Estetinės ir lazerinės dermatologijos centro gydytoja dermatovenerologė Daiva Raudonaitienė pasakoja, kad nuo tada, kai 1977 metais pirmąjį kartą botulinas buvo panaudotas gydant žvairumą, jis kiekvieną dieną keičia daugybės žmonių gyvenimus.

„Raumenis ir žmogaus psichologinę būklę sieja stiprus ryšys, todėl atpalaidavus juos botulino toksino injekcijomis, atsipalaiduoja ir pats žmogus. Klinikiniai tyrimai ir praktika įrodė, kad po botulino toksino injekcijų sumažėja patiriami galvos skausmai ir migrenos simptomai.

Kai injekcijomis atpalaiduojamas spazmuojantis akies raumuo, pagerėja regėjimas, gydomas žvairumas ir trumparegystė“, – pasakoja D. Raudonaitienė.

A tipo botulino toksino injekcijos – raukšlėms lyginti ir prakaitavimo problemoms spręsti

Šiaulių „Kardiolitos klinikų“ gydytoja sako, kad A tipo botulino toksino injekcijomis galima išlyginti mimikos, vadinamąsias „pykčio, įtampos“, apatinio veido trečdalio ir kaklo raukšles bei sumažinti senstant išryškėjusias gilias raukšles.

„Atliekant procedūrą labai mažos ir tiksliai apskaičiuotos botulino toksino dozės suleidžiamos į tam tikrus veido raumenų taškus. Praėjus kelioms dienoms po procedūros dėl botulino toksino sukelto nervinio impulso blokavimo žmogus nebegali susiraukti arba susiraukia gerokai mažiau.

Dėl to raukšlės laikui bėgant atsipalaiduoja: daugelis iš jų visiškai išsilygina, o senstant išryškėjusios gilios raukšlės gerokai sumažėja. Šios procedūros veiksmingumas dažniausiai jaučiamas 3-6 mėnesius.

Priklausomai nuo to, kiek aktyvi yra žmogaus mimika ir nuo jo individualių organizmo savybių, poveikis gali trukti ir ilgiau: iki 8-12 mėnesių. Pasibaigus poveikiui, procedūrą galima kartoti“, – sako „Kardiolitos klinikų“, kuriose dirba vieni geriausių gydytojų Lietuvoje, gydytoja dermatovenerologė.

D. Raudonaitienės teigimu, procedūras, kuriomis lyginamos raukšlės, rekomenduojama atlikti asmenims nuo 18 iki 70 metų. Pradėtos naudoti jaunesniame amžiuje ar jaučiant daug įtampos ir dažnai vaikštant susiraukus, šios procedūros veikia profilaktiškai, blokuoja nevalingą mimiką, dėl to laikui bėgant raukšlės atsiranda rečiau ir ne tokios žymios.

Procedūros, atliekamos vyresnio amžiaus žmogui, padeda koreguoti jau susidariusias raukšles, jas išlyginti ar sumažinti. Žmonėms, sulaukusiems daugiau nei 70 metų, tokios procedūros yra mažai efektyvios, jeigu jos atliekamos pirmą kartą ir susiformavusios gilios raukšlės.

„Botulino toksino injekcijomis galima spręsti ne tik raukšlių, bet ir padidėjusio prakaitavimo (hiperhidrozės) problemas. Gydant padidėjusį prakaitavimą injekcijos atliekamos į bet kurią probleminę kūno vietą, pavyzdžiui, viršugalvį, kaktą, dekoltė zoną, pilvą, pažastis, delnus, padus.

Itin plona adata suleistas botulino toksinas ženkliai susilpnina prakaito liaukų veiklą, o po atliktų injekcijų prakaitavimas sumažėja arba visai išnyksta“, – pasakoja gydytoja dermatovenerologė.

Hialurono užpildai: veidui patobulinti ir ginekologinėms problemoms spręsti

D. Raudonaitienė teigia, kad ilgalaikių hialurono rūgšties užpildų injekcijomis galima ne tik lyginti raukšles, bet tobulinti veido bruožus, išspręsti kai kurias ginekologines problemas ir pagerinti lytinio gyvenimo kokybę.

„Jeigu žmogus nenori botulino toksino ar nori pakoreguoti tai, kas buvo atlikta su botulinu, veido raukšles galima sumažinti ir su hialurono rūgšties užpildais. Hialuronas pakelia raukšlės dugną, užpildydamas jį sumažina jos gylį ir sulygina paviršių.

Be to, naudojamas kokybiškas ilgalaikis hialurono rūgšties užpildas, pasižymintis elastingumo savybėmis, sukuria natūralų, jaunatvišką veidą ir nepalieka sąstingio efekto, todėl mimika išlieka tokia, kaip ir buvo prieš procedūrą.

Priklausomai nuo individualių organizmo savybių ir mimikos intensyvumo hialurono rūgšties užpildų sukeltas atjauninimo efektas trunka nuo metų iki dviejų ar ilgiau“, – sako Šiaulių „Kardiolitos klinikų“ Estetinės ir lazerinės dermatologijos centro gydytoja.

Ji akcentuoja, kad ilgalaikiais hialurono rūgšties užpildais galima ne tik lyginti raukšles, bet ir tobulinti veido formas ar formuoti jo kontūrus, pavyzdžiui, tiesinti nosį, jeigu ji yra kreiva ar su kuprele, pagražinti ir padidinti skruostikaulius, suformuoti taisyklingą smakrą, sukurti putlias, gražios formos, simetriškas lūpas.

Be to, ilgalaikio hialurono rūgšties užpildo poveikį galima labai greitai pašalinti bet kuriuo metu: gydytojui į atitinkamą vietą suleidus hialuronidazės, poveikis išnyksta.

„Kartu su PRP (trombocitais praturtinta plazma) ar vienas naudojamas hialuronas padeda ir ginekologijos srityje. Į intymiąją zoną leidžiamomis hialurono injekcijomis galima atjauninti lytinius organus, sumažinti makšties gleivinės sausumą ir pagerinti jos būseną. Į klitorį ir G tašką leidžiamomis injekcijomis galima pagerinti seksualinio gyvenimo kokybę“, – teigia D. Raudonaitienė.

PRP terapija: plaukams susigrąžinti, orgazmui ir potencijai gerinti

Gydytoja sako, kad PRP terapija taikoma gydant visą kūną: plaukus, veidą, kūno odą, moters orgazmo ir potencijos sutrikimus.

„PRP terapija yra vienas efektyviausių būdų sustabdyti plaukų slinkimą, ši procedūra taip pat gali padėti puoselėti gražius ir sveikus plaukus, padidinti jų apimtį. Terapija padeda atjauninti veido, kaklo, dekoltė zonos, rankų odą ir struktūrą, panaikinti „vištos sparnelių“ efektą.

Atjaunėjusi oda tampa skaistesnė, elastingesnė, turinti mažiau nelygumų ir randų. Įprastai šios terapijos kursą sudaro 2-3 procedūros, o poveikis jaučiamas ne vienerius metus“, – sako D. Raudonaitienė.

Ši procedūra taikoma ir erekcijos sutrikimams gydyti bei moterų lytinio gyvenimo kokybei gerinti. Po terapijos  padidėja lytinių organų jautrumas, o kartu su juo pagerėja ir seksualinis gyvenimas.

Kokios yra šių procedūrų kontraindikacijos?

Gydytojos dermatovenerologės teigimu, botulino toksino injekcijos neatliekamos sergantiems miastenija bei kitomis nervų ir raumenų ligomis, taip pat procedūras vengiama atlikti nėščiosioms ir maitinančioms mamoms.

„Botulino toksino, hialurono ir PRP procedūros yra neatliekamos kraujo krešėjimo sutrikimus turintiems asmenims ar geriantiems kraują skystinančius vaistus. Savaitę prieš ir po procedūrų pacientai turėtų nevartoti aspirino, alkoholio ir nerūkyti.

Pacientams, kurie suserga infekcinėmis ligomis, pavyzdžiui pūsleline, procedūros yra atidedamos. Visomis išvardintomis apsaugos priemonėmis siekiama panaikinti visus gijimą slopinti galinčius veiksnius“, – priduria Šiaulių „Kardiolitos klinikų“ gydytoja Daiva Raudonaitienė.

Kvalifikuoto ir patyrusio gydytojo atliekamos grožio ir sveikatinimosi procedūros – taip galima būtų įvardinti A tipo botulino toksino, hialurono ir PRP atliekamas injekcijas, kurios ne tik leidžia atsikratyti jaučiamo diskomforto ar nepasitenkinimo savo išvaizda, bet pagerinti ir gyvenimo kokybę.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder