Bitelės, nešdamos medų, atneša ir harmoniją

(1)

Kiekvieną pavasarį vos tik saulė pro debesis ima rodytis dažniau ir savo spinduliais sušildo žemę, darbščiosios bitelės tuoj kimba į savo darbus ir nenuilsdamos pluša per visą vasarą. Pačiame Plungės mieste dūzgia kiek neįprastas bitynas, o jo pažiūrėti lankytojai atvažiuoja net iš kitų rajonų. Žaneta ir Tomas Golovinai moja ranka ir kviečia aplankyti dar visai nesenai jų kieme atsiradusį bičių terapijos namelį.

Po ilgų emigracijos metų grįžo namo

Daug metų praleidę užsienyje, sutuoktiniai į Žemaitiją grįžo prieš dešimtmetį. Tiesa, pats Tomas yra kilęs iš Klaipėdos, o Žavinta – plungiškė. Įsikūrė jiedu senoje sodyboje Plungės pakraštyje, kuri priklauso jau penktai giminės kartai.

Įžengus į kiemo vidų, kvapą užgniaužia didžiulė ir šeimininkų rankomis išpuoselėta sodybos erdvė, kurią puošia spalvingi žydintys vienas už kitą įdomesni augalai, kvepiantys ir biteles traukiantys gėlynai.

„Labai daug darbo reikėjo įdėti, kol pasiekėme tokį rezultatą.

Kai atsikraustėme, čia buvo vien tik šabakštynai. Nebuvo net kur kojos dorai įkelti.

Vienintelis likęs prisiminimas iš senos sodybos – šimtametė įspūdingo dydžio eglė“, – pasakoja šeimininkai.

Savo gimtinėje Žavinta užsiima prekyba ir turi nuosavą verslą, o Tomas yra taksi vairuotojas. Po darbų abu sutuoktiniai daug laiko praleidžia puoselėdami savo sodybą.

Su bitėmis – nuo pat vaikystės

T. Golovinui bitininkystė nėra naujiena, mat jo senelis daug metų laikė bičių. Tad ir jam pačiam ši veikla buvo prie širdies. Dar gyvendamas Anglijoje vyras kūrė ateities planus, ką darys ir kokia veikla užsiims parvykęs.

„Aš visada sau sakiau, kad vieną dieną, kai visam laikui parvažiuosiu į Lietuvą, iškart nusipirksiu bičių avilį“, – pasakojo sodybos šeimininkas.

Kaip planavo, taip ir padarė. Tik vietoj vieno žadėto avilio įsigijo net tris. Iš senų bitininkų buvo girdėjęs, kad vieno avilio negana, mat visko pasitaiko, būna, kad bitelės suserga ir miršta, tad visad reikia turėti bent tris šeimas.

Po mediniu gultu slepiasi net trys aviliai

Taigi įsigijęs tris avilius vyras pats sau sakė, jog tiek tikrai užteks, bet praėjus pusmečiui Golovinų kieme atsirado dar trys aviliai. O šiandien plungiškių bityne jų – net 27.

Paklaustas, iš kur semiasi žinių prižiūrėdamas bites, vyras neslepia dažnu atveju informacijos klausiantis ne pas kolegas bitininkus, o ieškantis internete. Esą tarp bitininkų tvyro šiokia tokia įtampa ir nėra itin draugiškų santykių.

„Niekas manęs nemokino ir kursų jokių nelankiau. Vien tik internetas, knygos ir dar kažkiek prisiminimų iš tų laikų, kai senelis turėjo savo bityną. Dabar turiu vieną kitą draugą, su kuriais kažkiek pasikonsultuojam tarpusavyje“, – atskleidė bičių augintojas.

Ir pridūrė, kad visgi nepigus malonumas tos bitelės ir jų priežiūra. Mat jas reikia ne tik pamaitinti ir pagydyti, jeigu suserga.

Reikalingos ir specialios darbo priemonės medui sukti.

„Daug žmonių tenka sutikti, kurie nuoširdžiai galvoja, kad nueini prie avilio, atsidarai jį ir medų tiesiog samčiais kabini. Toli gražu...“ – juokėsi Tomas.

Apiterapijos nauda organizmui

Bitininkystė yra bene vienas iš seniausių amatų Lietuvoje. Jos tradicijos nesikeičia jau daugybę metų, o šių dienų bitininkai nenoriai įsileidžia naujoves į savo ūkius. Tačiau Žavintai ir Tomui Golovinams tokie stereotipai negalioja.

Beveik prieš metus internete Tomas pamatė, kaip žmonės iš Ukrainos stato medinius namelius ir juose apgyvendina bites. Šios savo dūzgimu suteikia daug naudingų pojūčių į tokį namelį užėjusiam lankytojui.

„Mūsų namelio viduje yra du mediniai gultai, o po jais – aviliai.

T. Golovinas dar gyvendamas užsienyje svajojo apie bityną

Šie yra kruopščiai užsandarinti, kad nė viena bitelė nepatektų namelio vidun. Jos į savo avilį gali įskristi pro laktas, esančias lauko pusėje. O įėjus į tokį namelį reikia ramiai atsigulti ant gulto, atsipalaiduoti ir bent pusvalandį ramiai pagulėti“, – pasakoja T. Golovinas.

Teigiama, kad tokia apiterapija yra puiki priemonė subalansuoti organizmą, ypač jeigu jis yra išsiderinęs ar turime sveikatos problemų. Po gultais įmontuotuose aviliuose dūzgiančios bitės sukelia vibraciją, kuri atitinka sveiko žmogaus ląstelės skleidžiamą vibraciją.

„Visų pirma tokį namelį mes darėme sau. Kad po įtemptų dienos darbų ar kamuojami streso galėtume nueiti ten, atsigulti ir pamiršti visus rūpesčius. Dabar galime patvirtinti, kad tikrai labai gerai veikia. Nurimsta ir pailsi ne tik protas, bet ir visas kūnas. Aš ten visada einu, kai surakina nugarą“, – pasakojo T. Golovinas.

Iki šiol neregėta naujiena Plungėje

Vos tik išgirdę apie tokią naują „pramogą“ Plungėje, žmonės labai nustemba. Ir tuoj pat susidaro klaidingą nuomonę, kad vos atsigulę ant dūzgiančių gultų tuoj bus sugelti.

„Nieko panašaus nėra. Čia viskas saugu ir patikima. O apie tokio gulėjimą naudą būtų galima kalbėti ir kalbėti.

Atvyksta nemažai žmonių, kurie tvirtina, kad jie labai sunkiai užmiega naktimis. Tokiems siūlau užsukti į namelį ir truputį pagulėti, išbandyti šią terapiją. O tada patys labai nustemba, kad nejučia ima snausti“, – kalbėjo T. Golovinas

Tvirtinama, kad bičių terapija gali padėti išspręsti ir nusilpusio imuniteto problemą, padeda kamuojamiems kraujotakos, nervų ar endokrininės sistemos sutrikimų, streso, depresijos, aukšto ar žemo kraujo spaudimo.

O visų, norinčių išbandyti šią terapiją, sodybos šeimininkai laukia Miško g. 32 A, Plungėje

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder