Tačiau, kaip rašo "The Conversation", remiantis biomedicinos leidinių skelbimo platformoje "PubMed" paskelbtais tyrimais, deja, šiems teiginiams pagrįsti yra mažai įrodymų.
1 mitas - vanduo padeda deginti kalorijas
Vieno tyrimo, kuriame dalyvavo 14 jaunuolių, metu nustatyta, kad išgėrus 500 ml vandens, energijos sąnaudos ramybės būsenoje padidėjo apie 24 proc.
Kitame tyrime, kuriame dalyvavo aštuoni jauni žmonės, nustatyta, kad energijos sąnaudos padidėjo tik tada, kai vanduo buvo šaltas, ir tik 4 proc.
Abiem atvejais poveikis buvo trumpalaikis, truko tik valandą.
"Taigi, nors moksliškai ir įmanoma, faktinis grynasis sudeginamų kalorijų padidėjimas yra nedidelis.
Pavyzdžiui, net jei per dieną papildomai išgersite 1,5 litro vandens, taip sutaupysite mažiau kalorijų, nei gautumėte suvalgę riekę duonos", - pažymima straipsnyje.
2 mitas - vanduo su maistu mažina apetitą
Šis teiginys atrodo pagrįstas, nes jei skrandis bent iš dalies užpildytas vandeniu, jame lieka mažiau vietos maistui, todėl galiausiai suvalgote mažiau.
Tai patvirtina nemažai tyrimų, ypač atliktų su vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonėmis.
Dėl šios priežasties taip pat žmonėms, kurie blogai jaučiasi arba turi menką apetitą, nerekomenduojama gerti prieš valgį, nes tai gali sukelti mitybos nepakankamumą.
Vieno tyrimo, kuriame dalyvavo įvairaus amžiaus žmonės, metu nustatyta, kad vidutinio amžiaus ir vyresnio amžiaus žmonės, gėrę vandenį prieš valgį, per 12 savaičių numetė 2 kg, palyginti su žmonėmis, kurie negėrė vandens valgio metu.
Tuo tarpu jaunesni (21-35 metų amžiaus) tyrimo dalyviai svorio nepriaugo, nepriklausomai nuo to, ar gėrė vandenį prieš valgį, ar ne.
"Yra labai mažai aukštos kokybės įrodymų, kad apetito mažinimas apskritai lemia svorio mažėjimą laikui bėgant", - pažymima straipsnyje. - Taigi, nors vanduo gali slopinti apetitą, mažai tikėtina, kad dėl to ilgainiui pasikeis svoris."
Pažymima, kad yra gana svari priežastis, kodėl vanduo pats savaime nėra labai veiksmingas reguliuojant apetitą.
"Kai maistas patenka į skrandį, jis suaktyvina tempimo receptorius, kurie savo ruožtu lemia hormonų, pranešančių, kad esame sotūs, išsiskyrimą.
Tačiau kadangi vanduo yra skystis, jis greitai pasišalina iš skrandžio, o tai reiškia, kad jis iš tikrųjų nepasisotina.... Taigi, net jei jo išgersite valgio pabaigoje, tai nebūtinai pratęs sotumo jausmą", - rašoma straipsnyje.
Kartu vanduo gali netiesiogiai prisidėti prie svorio metimo, nes kaloringų gėrimų, tokių kaip gazuoti gėrimai ir alkoholis, pakeitimas vandeniu gali būti paprastas būdas sumažinti kasdien suvartojamų kalorijų kiekį, o tai gali padėti numesti svorio.
Rašyti komentarą