Specialistai sunerimę: net 7 iš 10 moterų netinkamai saugo odą nuo saulės. Kokios laukia pasekmės?

Ar tikrai geriau rinktis kremą su didžiausiu SPF? 4 mitai apie apsauginius kremus nuo saulės

Vasarą be kremo nuo saulės – nė žingsnio. Jis ne tik apsaugos odą nuo nudegimo, bet ir bus apsauga nuo raukšlių bei odos vėžio.

Atrodo, paprasta jį išsirinkti, tačiau yra daugybė skirtingų preparatų su skirtingais SPF rodikliais.

Pasak Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, tarp pirkėjų populiariausi yra pažymėti SPF 50, kurie sudaro net 51 proc. visų nuperkamų kremų nuo saulės.

Netrūksta ne tik skirtingų rūšių kremų, bet ir skirtingų nuomonių apie juos – kaip, kuriuos ir kada reikėtų tepti?

„Kremai su apsauga nuo saulės paklausūs ištisus metus – juk lietuviai ir žiemą vyksta atostogų į šiltus kraštus, taip pat klauso dermatologų raginimų odą saugoti net ir šaltuoju metų laiku.

Tačiau žinoma, vasarą būna šių kremų pikas. Pastebime, kad jų pardavimai stipriai siejasi ir su orais Lietuvoje – vos užklupus karščiams, jų paklausa šokteli net kelis kartus“, – sako V. Budrienė.

Nors kremas nuo saulės dažnam jau tapęs įprastu ryto ritualu, vis dar daroma nemažai klaidų jį tepant. „Iki“ dalijasi keturiais klaidingais įsitikinimais apie apsaugą nuo saulės.

Pirmas mitas: kiek kartų didesnis SPF – tiek kartų ir geresnė apsauga nuo saulės.

Ar manote, kad apsauginis kremas nuo saulės su SPF 100 suteikia daugiau nei tris kartus didesnę apsaugą nuo saulės spindulių nei kremas su SPF 30? T

ai netiesa. „Environmental Working Group“ (amerikiečių aplinkosaugos aktyvistų organizacijos) ataskaitoje teigiama, kad tinkamai naudojamas SPF 50 kremas nuo saulės blokuoja 98 proc. UVB spindulių , o SPF 100 – 99 proc.

Apsaugos skirtumai tarp filtrų iš tiesų nėra tokie dideli. Vis dėlto geriausia rinktis kremą, kurio SPF yra ne mažesnis kaip 30.

Antras mitas: galima sluoksniuoti skirtingo SPF kremus – ir jie sumuosis.

Tai klaidinga nuomonė. Jei patepsite kūną kremu su SPF 30, tuomet – su SPF 20 filtrais, negausite tokios pat apsaugos, kaip naudojant kremą su SPF 50.

Apsauga išliks tokio stiprumo, kurią suteikia kremas su didžiausiu SPF. Kita vertus, tą padaryti vis tiek galima – tepant odą keliais sluoksniais, bus mažesnė tikimybė praleisti kokias nors vietas ir palikti jas neapsaugotas.

Trečias mitas: pakartotinai pasitepti reikia tik tuomet, jeigu maudotės.

Apsauginį kremą nuo saulės reikia tepti kelis kartus per dieną. Johns Hopkins universitetinės medicinos mokyklos mokslininkai pataria, kad geriausia tą daryti maždaug kas 2 valandas.

Ne tik maudynės sumažina kremo apsaugą, bet ir gausesnis prakaitavimas – todėl reikėtų nepamiršti oda vėl pasirūpinti. Žinoma, jeigu dirbate patalpoje ir sėdite atokiau nuo langų, antro tepimo gali neprireikti.

Ketvirtas mitas: jeigu jau įdegėte, apsaugos nuo saulės nebereikia.

Nepriklausomai nuo odos atspalvio – visiems gresia saulės UV spindulių daroma žala.

Dermatologai pataria visiems naudoti apsauginius kremus nuo saulės – tyrimai netgi rodo, kad tamsią odą turintys žmonės dažniau miršta nuo odos vėžio, nes pavėluojama jį pastebėti.

Dėl to svarbu visiems naudoti apsauginį kremą nuo saulės, ypač kai einama maudytis. Atminkite, kad vanduo gali atspindėti saulės spindulius, todėl padidėja rizika nudegti saulėje.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder