Ar pastaruoju metu šveitėte savo odą? Sužinokite, ar tai daryti - būtina

Kuo odos priežiūros priemonės, skatinančios šveitimą - ar jos gali būti naudingos jūsų odai?

Kiekvienas, pastaruoju metu naršantis „TikTok“, gali būti įsitikinęs, kad šis ilgalaikis odos priežiūros metodas gali paversti kažką seno – tarkime, mūsų senstantį epidermį – į tarsi naują odą.



Tačiau Harvardo dermatologė sako, kad prašoma per daug.



„Nemanau, kad šveitimas sumažins kieno nors raukšles“, – sako medicinos mokslų daktarė Rachel Reynolds, laikinoji Beth Israel Deaconess medicinos centro dermatologijos vadovė. Nors odos šveitimas turi neabejotiną naudą, jis taip pat gali sudirginti odą, jei to neatliksite atsargiai arba naudosite chemines medžiagas, kurių jūsų oda netoleruoja.



Kaip atliekamas odos šveitimas?



Yra du pagrindiniai šveitimo būdai: mechaninis ir cheminis. Kiekvienas iš jų turi specifinių pranašumų.



Mechaniniam (arba fiziniam) šveitimui naudojamas įrankis, pvz., šepetėlis ar lufos kempinė, arba šveitiklis, kuriame yra abrazyvinių dalelių, kad fiziškai pašalintų negyvas odos ląsteles. „Mechaninis šveitimas gali pagerinti odos blizgesį, pašalindamas negyvą odos sluoksnį, dėl kurio ji gali atrodyti pavargusi“, – sako daktarė Reynolds. "Ir tai gali padėti šiek tiek atkimšti poras, o tai gali sumažinti kai kurių tipų spuogus."



Cheminio šveitimo metu negyvoms odos ląstelėms suskystinti naudojamos cheminės medžiagos – dažnai alfa ir beta hidroksi rūgštys. „Cheminiai šveitikliai veikia labiau mikro lygiu, kad padėtų ištirpinti odos ląstelių perteklių ir sumažinti netolygią pigmentaciją, esančią ant odos paviršiaus“, – aiškina ji. "Jie taip pat atkuria odos švytėjimą, sumažina spuogus ir suteikia odai šiek tiek daugiau blizgesio."



Kodėl odos priežiūros priemonės taip dažnai skatina šveitimą?



Dr. Reynolds pažymi, kad galbūt šimtai parduodamų odos priežiūros produktų – nuo kūno prausimo priemonių iki valiklių iki veido kaukių – yra pažymėtos kaip šveičiamosios. Tačiau ji skeptiškai vertina, kodėl toks platus daiktų asortimentas taip ryškiai prijungia šią funkciją.



„Kosmetikos įmonei naudinga parduoti vartotojams daugiau odos priežiūros produktų produktų“, – sako ji. „Tačiau pirkėjai saugokitės, nes tai visiškai nereguliuojama rinka, o kosmetikos įmonės gali pareikšti teiginius, kurių nereikia pagrįsti atliekant tikrus klinikinius tyrimus.



Ar mums reikia nušveisti odą?



Ne. „Nieko nenutiks, jei nesišveičiate – jūs tiesiog vaikštote su šiek tiek sausa oda, o tai nėra svarbu, išskyrus kosmetines priežastis“, – sako dr. Reynolds.

„Niekas neprivalo šveisti odos, bet gali būti naudinga šveisti rankų ar kojų odą“, – priduria ji. „Senstant šios sritys išsausėja labiau nei kitos kūno dalys, ir žmonės pastebi, kad jose susikaupia daug daugiau odos išsausėjimo plotelių ir tada oda atrodo kaip žuvies žvynai.



Šis reiškinys gali būti arba nebūti keratosis pilaris – dažnos, bet nekenksmingos odos būklės, kuriai būdinga šiurkšti, gumbuota „vištos oda“ ant žastų ir šlaunų – požymis. Fiziniai šveitikliai yra geras pirmasis pasirinkimas, nes keratosis pilaris apima sritis, kurių oda yra kietesnė nei veido, sako ji. Tačiau geriau naudoti prausiklį arba losjoną, kuriame yra cheminio šveitiklio. Bet kuris tipas gali pagerinti odos tekstūrą ir odos išvaizdą.



Ar šveitimas gali pakenkti mūsų odai?



Taip. Tiek fizinio, tiek cheminio šveitimo būdai gali padaryti daugiau žalos nei naudos, priklausomai nuo kelių veiksnių. Didesnė tikimybė, kad jautrią odą sudirgins koks nors šveitiklis. Persistengus – ar per stipriai trinant, ar naudojant produktą, kuriame yra didesnės koncentracijos rūgšties – gali išsivystyti iritacinis kontaktinis dermatitas.

„Per griežtai atliktas fizinis šveitimas taip pat gali pabloginti uždegiminių spuogų situaciją“, – sako dr. Reynolds. "Be to, šveitimas gali padidinti jūsų polinkį į saulės nudegimus."



Kokie yra saugiausi šveitimo būdai?



Dr. Reynolds rekomenduoja cheminius šveitiklius, o ne fizines jų versijas. „Kartais, pavyzdžiui, tuose abrikosų šveitikliuose esantys abrazyvai gali per daug pažeisti, sujautrinti odą ir sukelti uždegimą“, – sako ji.



Ji siūlo šiuos papildomus patarimus, kaip saugiai nušveisti odą:



Jei anksčiau nesate šveitęs odos, pradėkite nuo paprastos šluostės, kad įvertintumėte, kaip jūsų oda reaguoja į švelnų fizinį šveitimą.

Tada išbandykite švelnesnius cheminius šveitiklius, tokius kaip mažesnės koncentracijos hidroksi rūgštys arba salicilo rūgštis. Siekite stipresnės koncentracijos tik tada, kai to reikia.

Jei tikitės išgydyti sunkiai įveikiamas odos problemas, tokias kaip melasma (rudos veido dėmės) arba komedoniniai spuogai (maži, odos spalvos iškilimai dažnai ant kaktos ar smakro), apsvarstykite galimybę atlikti cheminį šveitimą dermatologo/kosmetologo kabinete.

Nešveiskite odos kiekvieną dieną. „Daugiausiai darykite tai du ar tris kartus per savaitę“, – sako daktarė Reynolds. „Jūsų oda turi atsinaujinti tarp šveitimo epizodų“.

Parengta pagal:www.health.harvard.edu

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder