Ar optimistai gyvena ilgiau? Žinoma, kad taip

"Pasirinkite būti optimistu. Taip jausitės geriau", - yra sakęs Dalai Lama. Optimizmas tikrai yra naudingas. Ir štai kodėl...

Optimizmas gali pailginti jūsų gyvenimą

Naujas tyrimas, kuriame dalyvavo beveik 160 000 įvairių rasių ir kilmės moterų, parodė, kad didesnis optimizmo lygis susijęs su ilgesne gyvenimo trukme ir didesne tikimybe sulaukti 90 metų.

Sveikos gyvensenos veiksniai, tokie kaip mitybos kokybė, fizinis aktyvumas, kūno masės indeksas, rūkymas ir alkoholio vartojimas, sudarė mažiau nei ketvirtadalį ryšio tarp ilgaamžiškumo ir optimizmo, teigiama žurnale "Journal of the American Geriatrics Society" paskelbtame tyrime.

Tai ne pirmas tyrimas, kuriame nustatytas stiprus ryšys tarp ilgaamžiškumo ir optimistinio požiūrio į gyvenimą.

2019 m. atlikto tyrimo metu nustatyta, kad tiek vyrai, tiek moterys, kurių optimizmo lygis buvo aukščiausias, gyveno vidutiniškai 11-15 % ilgiau nei žmonės, kurie praktikavo mažai pozityvaus mąstymo.

Tiesą sakant, labiausiai optimistiškai nusiteikę asmenys greičiausiai gyveno iki 85 metų ar ilgiau.

Tyrimo metu nustatyta, kad rezultatai išliko tokie patys, net jei buvo atsižvelgta į socialinę ir ekonominę padėtį, sveikatos būklę, depresiją, rūkymą, socialinį aktyvumą, netinkamą mitybą ir alkoholio vartojimą.

Kaip tapti atsparesniems, remiantis tyrimo rezultatais

Ekspertai teigia, kad optimizmas nereiškia, jog reikia ignoruoti gyvenimo stresą.

Tačiau kai nutinka neigiamų dalykų, optimistiškai nusiteikę žmonės yra mažiau linkę kaltinti save ir dažniau vertina kliūtį kaip laikiną ar net teigiamą.

Optimistai taip pat tiki, kad jie gali kontroliuoti savo likimą ir gali sukurti galimybes, kad ateityje nutiktų gerų dalykų.

Jūs taip pat galite būti optimistas

Atlikus dvynių tyrimus nustatyta, kad tik apie 25 % mūsų optimizmo yra užprogramuota genuose. Likusi dalis priklauso nuo mūsų pačių ir nuo to, kaip reaguojame į gyvenimo citrinas. Jei esate labiau linkę nusiminti, kai patiriate stresą, nesijaudinkite.

Pasirodo, galite išmokyti savo smegenis būti pozityvesnius.

Vienas iš veiksmingiausių optimizmo didinimo būdų vadinamas "Geriausio įmanomo savęs" metodu.

Atlikdami šią intervenciją įsivaizduojate save ateityje, kurioje esate pasiekę visus savo gyvenimo tikslus ir visos jūsų problemos išspręstos.

Pradėkite 15 minučių rašyti apie konkrečius dalykus, kuriuos pasiekėte, ir penkias minutes praleiskite įsivaizduodami, kaip atrodo ir jaučiasi tokia realybė.

Ekspertų teigimu, kasdien praktikuojant tai, gali gerokai pagerėti jūsų teigiami jausmai.

Tyrimais nustatyta, kad teigiamų patirčių ir priežasčių būti dėkingam užrašymas padeda išmokyti smegenis būti optimistiškomis.

2011 m. atlikto tyrimo metu studentai aštuonias savaites kartą per savaitę 15 minučių praktikavo pratimą "Geriausias įmanomas aš". Jie ne tik jautėsi pozityviau, bet ir šie jausmai išliko maždaug šešis mėnesius.

Kitas būdas sustiprinti optimizmą - vesti dienoraštį, kuriame rašytumėte tik teigiamus tos dienos išgyvenimus.

Laikui bėgant toks susitelkimas į teigiamus dalykus gali pakeisti jūsų požiūrį, teigia ekspertai.

Kaip ir mankštą, optimizmo pratimus reikės praktikuoti reguliariai, kad išlaikytume gerą smegenų pozityvią perspektyvą, sako ekspertai.

Tačiau argi neverta stengtis dėl ilgesnio, laimingesnio ir pozityvesnio gyvenimo?

 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder