Ar jūsų protas gali išgydyti jūsų kūną?

Tikėjimo gydytojai ir aiškiaregiai jau seniai tvirtino, kad turi magiškų galių išgydyti kūną. XIX amžiaus pabaigoje spiritistai tvirtino, kad gali išgydyti ligonius, kalbėti su mirusiaisiais ir protu perkelti daiktus.

Tuo metu psichologija buvo naujai atsiradęs mokslas. Amerikiečių filosofas ir psichologas Williamas Jamesas kartu su puikia, daugiadisciplinine mokslininkų grupe, įskaitant Nobelio medicinos premiją pelniusį, vadovavo rimtam aiškiaregystės ir kitų paranormalių reiškinių tyrimui. Kontroliuojamomis sąlygomis jie rado įrodymų, kad kai kurie aiškiaregiai gavo ir perdavė informaciją, kurios negalima racionaliai paaiškinti.

Daugelis šių tyrinėtojų troško rasti mokslinių įrodymų, patvirtinančių gyvenimą po mirties ir kitus paranormalius įvykius. Galiausiai daugelis šių mokslininkų išsiaiškino, kad tikėjimas yra stipresnis veiksnys nei įrodymas (Blum, D. 2007).

Tikėjimo galia

Šiuolaikiniai tyrinėtojai rado įrodymų, kad mūsų įsitikinimai turi fiziologinį poveikį mūsų kūnui. Viename tyrime mokslininkai atsitiktinai suskirstė viešbučio kambarines į dvi grupes. Vienai grupei buvo pasakyta, kad jų darbas atitinka generalinio gydytojo reikalavimus dėl sveikos gyvensenos režimo. Kita grupė tarnavo kaip kontrolė.

Visoms tarnaitėms prieš ir po tyrimo buvo taikomos fiziologinės priemonės. Po keturių savaičių tų, kurie manė, kad jų darbas atitinka sveikos gyvensenos reikalavimus, sumažėjo svoris, kraujospūdis, kūno riebalai, juosmens ir klubų santykis bei kūno masės indeksas, palyginti su kontroline tą patį darbą dirbančių tarnaičių grupe. (Crum, A. ir Langer, E. 2007).

2009 m. atliktame tyrime buvo tiriamas pacientas, kurio pažastyse, kirkšnyse ir pilve buvo milžiniški vėžio augliai. Gydytojai manė, kad jam liko gyventi tik kelios dienos. Gavus eksperimentinį vaistą, jo augliai išnyko.

 Kai vėliau sužinojo, kad šis vaistas buvo nesėkmingas klinikiniuose tyrimuose, jo augliai grįžo. Po to gydytojai jam pasakė, kad davė jam „dvigubo stiprumo“ vaistą (kuris buvo placebas), ir augliai vėl išnyko. Galiausiai jis perskaitė, kad jo vartojamas narkotikas buvo bevertis. Po kelių dienų jis mirė (Vernillo, A. 2009).

Laukimas

Mūsų lūkesčiai dėl medicininio gydymo daro įtaką organizmo reakcijai į gydymą. Imunologijos tyrime, kuriame dalyvavo vaikai, alergiški žemės riešutams, visiems tiriamiesiems buvo skiriami geriamieji imunoterapiniai vaistai, padedantys sumažinti jų alergines reakcijas. 

Daugelis pacientų atsisako šio gydymo dėl šalutinio poveikio, sukeliančio nerimą. Tyrėjai nusprendė išsiaiškinti, ar paciento mąstymo apie šalutinį poveikį pakeitimas gali duoti geresnių gydymo rezultatų.

Daugelis iš mūsų kreipiasi į akių gydytoją dėl kasmetinio akinių recepto ir mano, kad mūsų regėjimas yra statinis, o senstant blogėja. Ellen Langer ir kolegos iš Harvardo užginčijo šią prielaidą. 

Viename eksperimente MIT ROTC programos studentų buvo paprašyta patekti į skrydžio treniruoklį. Atlikę regėjimo testą, jie pateko į simuliatorių.

Kai kurie buvo paprašyti atlikti piloto vaidmenį, žinodami, kad pilotai turi turėti tobulą regėjimą, kad galėtų gauti kvalifikaciją. Kiti tiesiog įlipo į treniruoklį neatlikę piloto pareigų. Keturiasdešimčiai procentų „pilotais“ priskirtų asmenų regėjimas pagerėjo, palyginti su kontroliniais asmenimis, kurie nebuvo vaidmenis žaidžiantys pilotai simuliatoriuje.

Kitame tyrime tiriamųjų regėjimas pagerėjo po to, kai eksperimentatorius apvertė akių diagramą taip, kad raidės tapo didesnės, o ne mažesnės. Tiriamieji galėjo perskaityti mažesnį šriftą.

Proto ir kūno ryšys

Protas ir kūnas jungiasi sudėtingame neuroninių tinklų tinkle. Neseniai „Nature“ paskelbtame tyrime tikslus fMRI buvo naudojamas proto ir kūno ryšiams nustatyti. Smegenų motorinės grandinės, kognityvinis veikimas ir suvokimas yra susieti su pagrindinėmis kūno funkcijomis, tokiomis kaip kvėpavimas, širdies susitraukimų dažnis, skausmas ir raumenų įtampa (Gordon, E.M. ir kt., 2023). Tai rodo, kad negalime atskirti savo minčių ir suvokimo nuo fiziologijos.

Yra daug įrodymų, kad dėmesingumas (apibrėžiamas kaip sąmoningas dėmesys akimirksniu vykstantiems pokyčiams be sprendimo) turi didelę naudą sveikatai. Sąmoningumas sumažina su stresu susijusių ligų simptomus ir uždegimą. 

Kai pastebime neigiamus ir teigiamus fizinius pokyčius, tai padeda mums atlikti nedidelius pakeitimus, kad išvengtume traumų. Sąmoningumas skatina mus greičiau kreiptis į gydytoją dėl simptomų, o tai lemia geresnius sveikatos rezultatus, jei susirgsime.

Šie ir daugelis kitų tyrimų rodo, kad protas gali mobilizuoti kūno gydomąsias savybes. Pradėkite panaudodami savo įsitikinimus savo sveikatos ir gerovės labui.

Praktikuokite sąmoningumą ir pastebėkite subtilius savo kūno patobulinimus bei diskomfortą. Jei reikia, paguoskite ir supraskite, kas kursto jūsų džiaugsmą ir pasitenkinimą.

 Įsivaizduokite teigiamus gydymo rezultatus. Leiskite sau turėti teigiamų lūkesčių dėl savo sveikatos ir ateities. Galbūt tai nėra magija, bet jūsų nuostabus žmogaus protas yra galingas.

Šaltinis: www.psychologytoday.com

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder