Keturi požymiai, kad pradėjote gerti per daug vandens
Visi žinome, kodėl turime gerti vandenį. Jis padeda tiekti maistines medžiagas į ląsteles, šalinti toksinus ir toksinus, normalizuoti hormonus. Tačiau tik nedaugelis supranta, kaip reikia gerti vandenį.
Juk jei tai darysite neteisingai, galite gauti visai kitokį rezultatą, nei tikėjotės. O štai ženklai, kurie padės suprasti, ar teisingai geriate vandenį.
Bespalvis šlapimas
Jei jūsų šlapimas tamsiai geltonas, tai rodo dehidrataciją. Tokį galite matyti ryte, nes visą naktį nevartojote jokių skysčių.
Tačiau jei jūsų šlapimas per daug skaidrus, tai reiškia, kad vartojate per daug vandens. Gydytojai rekomenduoja stengtis pasiekti šviesiai geltoną šlapimo spalvą, kuri laikoma sveiko organizmo požymiu.
Dažnas pykinimas ir galvos skausmai
Jei jums per dažnai skauda galvą, viena iš priežasčių gali būti mažas natrio kiekis organizme. Kai geriate daug vandens, skystis išplauna naudingas medžiagas ir mineralus. Dėl mažo natrio kiekio patinsta smegenų ląstelės, kurios ima spausti kaukolę.
Geriate vandenį net tada, kai nesinori
Jei prieš rytinį bėgimą nusprendėte išgerti kelias stiklines vandens, kad po treniruotės organizmas galėtų atkurti vandens ir druskų balansą, vėliau tiesiog negalite pasakyti, ar jūsų organizmas nori skysčių, ar ne. Tai lemia nekontroliuojamą vartojimą. Geriausia gerti vandenį būtent tada, kai tikrai jaučiatės jo norįs.
Tinimas
Jei ant jūsų kūno atsiranda patinimas, tai rodo elektrolitų pusiausvyros sutrikimą, kuris atsiranda, kai geriate daug vandens. Tinimas ypač pastebimas ant veido, kaklo ir kojų. Pabandykite sumažinti skysčių kiekį, kurį suvartojate per dieną, ir pažiūrėkite į rezultatą. Jei patinimas vis tiek atsiranda, kreipkitės į gydytoją.
Kodėl neturėtumėte gerti daug vandens
Vartojant per daug skysčių, iš organizmo pradedama šalinti daugiau druskos. Nuo to labiausiai nukenčia rankų ir veido oda, išberia ir išberia plaukus. Jei esate įpratę gerti daug vandens, šaltuoju metų laiku skrandžio sultys taps mažiau koncentruotos.
Taip susidaro palanki terpė daugintis mikrobams, kurie į organizmą patenka su maistu. Jei netinkamai geriate vandenį, inkstų ir kepenų audiniai paburksta ir blogiau funkcionuoja.
Kiek vandens reikia išgerti, kad nepakenktumėte sau
Vienos normos visiems nėra, todėl vandens kiekis, kurį galite išgerti, visada bus individualus. Čia reikia atsižvelgti į įvairius veiksnius: amžių, lytį, fizinio pasirengimo lygį, aktyvumą, oro temperatūrą, oro sąlygas. Todėl gydytojai ir mitybos specialistai pataria prisiminti vieną paprastą taisyklę: gerkite vandenį tik tada, kai jaučiate troškulį.
Apytiksle norma suaugusiam žmogui laikoma 4 % viso kūno svorio. Vadinasi, jei jūsų svoris yra 70 kg, per dieną turite išgerti apie 2,8 litro vandens. Tačiau reikėtų suprasti, kad į tai įeina ne tik vanduo, bet ir vaisiai, sriubos, daržovės.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą