Amžinos jaunystės paslaptis: mokslininkai atrado unikalų geną

Ateityje, naudojant CRISPR genų redagavimo technologiją, kuri šiuo metu sėkmingai išbandoma su pelėmis, bus galima perprogramuoti reikiamą geną ir padaryti žmogaus organizmą saviregeneracinį. Apie tai praneša "Sci Tech Daily".

Mokslininkai atkreipė dėmesį į neįprastus jūrų anemonų gebėjimus.

Jūrų anemonai (Nematostella vectensis), aktinidai yra nedaugelis gyvūnų, kurie nepatiriantys senėjimo ir neigiamo aplinkos poveikio.

Mokslininkai jau seniai norėjo išsiaiškinti jų nemirtingumo paslaptį, o 2022 m. lapkritį tyrėjai priartėjo prie atsakymo į šį klausimą.

Jiems pavyko nustatyti genetinį aktinijos pirštų atspaudą ir aptikti geną, kuris atlieka ypatingą vaidmenį jų ląstelių vystymuisi.

Šis genas atlieka svarbų vaidmenį formuojantis žmonių ir kitų gyvūnų nervų sistemai, o tai rodo, kad šie nervinių ląstelių diferenciacijos reguliavimo mechanizmai yra išlikę visame gyvūnų pasaulyje.

Jūrų anemonų neuronai, liaukinės ir jutiminės ląstelės susidaro iš bendros populiacijos, o SoxC genas yra būtinas visai organizmo ląstelių įvairovei susidaryti ir jos pusiausvyrai palaikyti visą gyvenimą.

Nauji tyrimai taip pat rodo, kad šie gyvūnai turi bendras genų kaskadas su sudėtingais organizmais, kad diferencijuotųsi nervų ląstelės.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder