Stilistė: „Spintos revizija padės taupyti“
Tuo įsitikino ir ką tik jos surengtame smagiame projekte dalyvavusios trys klaipėdietės. Siekdama paneigti mitą, kad stilingai gali atrodyti tik modelio figūrą turinčios moterys, L. Girdvainienė socialiniuose tinkluose kvietė visokių kūno linijų, proporcijų, ūgio savininkes įsitikinti, kad patrauklumas, savitas stilius dera kartu nepaisant nieko. Iš būrio norinčiųjų gauti nemokamas stilistės paslaugas ji atrinko tris laimingąsias, kurios greitai suprato, kad jų spintose tikrai yra ką apsirengti.
„Dažnai moterys tarsi save nurašo. Galvoja, kad norinčiosios pasinaudoti stilisto paslaugomis turėtų būti lieknos gražuolės ir t. t. Bet tai visiška netiesa. Stilingai aprengti galima bet kokių formų ar išvaizdos žmogų“, - pabrėžia L. Girdvainienė.
Įdomu tai, kad ir šis projektas patvirtino, jog dažnai pačios moterys apie save yra kur kas prastesnės nuomonės, nei jas mato aplinkiniai. Kai apie savo planus įvaizdžio stilistė paskelbė socialiniame tinkle, projekte panoro dalyvauti daugybė moterų, tačiau peržvelgusi jų nuotraukas L. Girdvainienė sakė suvokusi, kad daugelis jų ir taip atrodo nepriekaištingai.
"Beje, mano tikslas nebuvo visiškai pakeisti moterų stilių. Gal labiau - parodyti joms, kaip iš jau turimų drabužių galima susidėlioti stilingus komplektus. Beveik viską, ko reikėjo, radome jų pačių spintose, pirkome tik keletą detalių. Mano pozicija yra aiški - mažiau yra geriau. Nereikia turėti daug drabužių, kad turėtum ką apsirengti. Dažnai nutinka netgi priešingas variantas - spinta prigrūsta, o, atrodo, nėra ką vilktis.
Dažnai žmonės galvoja, kad pasinaudojus stilisto paslaugomis teks visus turimus drabužius mesti lauk ir išleisti krūvas pinigų naujiems. Ir kaip visi nustemba, kad, atlikęs jų spintų reviziją, stilistas sudėlioja keletą stilingų komplektų, apie kuriuos jie niekada patys nebūtų pagalvoję", - pasakoja Lina.
Kaip ir įprasta daugeliui dailiosios lyties atstovių, projekto dalyvės tarsi susitarusios stilistę tikino, kad jų spintose ji tikrai nieko stilingo nerasianti, tad rekomendavo tiesiu taikymu keliauti į parduotuvę ieškoti naujų drabužių. Tačiau kai Lina jas visgi prikalbino sykiu peržvelgti spintų turinį, ir pačios buvo nustebusios, kokie lobiai jose slepiasi.
„Manau, kad daugeliui moterų vis dar nedrąsu įsileisti svetimą žmogų į savo drabužinę. Čia “pasitarnavo„ ir įvairūs televizijos šou, kuriuose stilistai siekdami didesnio efekto kone gėdija klientus dėl spintos turinio. Bet realybėje tikrai taip nėra. Ir projekto dalyvės pripažino, kad šis procesas buvo netgi labai malonus ir labiau priminė ne egzaminą, o malonų ruošimąsi vakarėliui su drauge renkantis geriausius drabužių derinius“, - pasakojo stilistė.
Madingas nebūtinai stilingas?
Įvaizdžio stilistė-vizažo meistrė L. Girdvainienė grožio srityje dirba jau kone 20 metų.
„Per tuos visus darbo metus išbandžiau ir dirbau įvairius su grožiu, estetika susijusius darbus, o dabar esu man įdomiausioje, prasmingiausioje, labiausiai mane atskleidžiančioje grožio kryptyje“, - apie save pasakoja stilistė.
Ji pabrėžia, kad stilisto darbas paprastai nėra susijęs su vyraujančia mada, o labiau orientuotas į visapusišką asmenybės atskleidimą.
„Gali žmogų aprengti ir visiškai, atrodytų, nemadingais drabužiais, bet jis jausis nuostabiai, nes tai bus “apie jį„. Ne veltui sakoma, kad reikia rengtis ne tuo, kas patinka ar yra madinga, o tuo, kas tinka būtent tau. Mano klientės - tai moterys, kurioms patinka savęs pažinimo procesai, rūpintis savimi įvairiapusiškai, kurti harmoningą tiek savo išorę, tiek vidų. Taigi mano užduotis ir yra tinkamai suderinti aprangą ir sujungti su jos asmenybe, gyvenimo būdu, veikla, nuotaika ir galimybėm, tai yra sukurti jos individualų, neatkartojamą stilių, įvaizdį, grožį“, - pasakojo L. Girdvainienė.
Pažinti savo spintą
Per daugelį metų ji sako suvokusi, kad nors kiekviena moteris yra savita, jas dažniausiai vienija viena savybė - daugelis visiškai nepažįsta savo spintos turinio.
„Reta moteris yra išbandžiusi, kaip nauja palaidinė dera su visomis turimomis kelnėmis ir sijonais. Daugelis moterų nerepetuoja savo spintose ir drabužinėse. Pripažinkime, kad, artėjant kokiai nors svarbiai progai, daugelis visų pirma lekiame į prekybos centrą ir ten desperatiškai ieškome naujų drabužių. Dažnai jokio perliuko taip ir neradę, perkame drabužį iš bėdos, tik dėl to, kad jis naujas. Bet, patikėkite, jei tas pačias 2-3 valandas sąžiningai praleistumėte savo spintoje, tikrai rastumėte ką užsivilkti ir jaustis puikiai“, - tikino pašnekovė.
Tiesa, ji sutinka, kad ne kiekviena moteris turi reikiamų žinių ir įgūdžių, kaip tinkamai komplektuoti drabužius ir taip sukurti stilingus derinius.
„Bet juk tam ir yra stilistai“, - mirkteli.
Vyšnaitė ant torto - aksesuarai
Visgi daugeliui gali atrodyti, kad leisti pinigus stilisto paslaugoms - per didelė prabanga.
"Nesutinku. Tai kaip tik padeda sutaupyti nereikalingų išlaidų ir išlaisvina. Paprastai po stilisto atliktos spintos revizijos daugelis supranta, kad jiems nieko pirkti tikrai nebereikia ir pinigus gali išleisti kitiems malonumams, pavyzdžiui, kelionėms.
Net ir tie, kuri turi didesnes galimybes ir skrenda į užsienį kartu su stilistu pirkti drabužių, paprastai skaičiuoja, kad labai sutaupė, nors teko apmokėti ne tik stilisto paslaugas, bet ir nupirkti jam lėktuvo bilietus ir nakvynę viešbutyje", - įdomias detales atskleidė L. Girdvainienė.
Pasak jos, pakanka, kad stilistas padėtų susidėlioti tinkamus drabužių derinius sezonui ar dviem į priekį ir tuomet kasdien žinai, kaip apsirengti, tad išvengi nereikalingų pirkimų ir taupai nervus.
"Daugelis moterų labai imlios, joms pakanka vienos stilisto konsultacijos ir jos jau pačios žino, kaip pasiruošti naujam sezonui, kad nereikėtų kasdien sukti galvos dėl aprangos.
Peržvelgusi savo klienčių spintas matau vieną tendenciją, kad dažniausiai joms stinga nebent aksesuarų - diržų, šalikėlių, skarelių, papuošalų, kurie padeda užbaigti įvaizdį ir t. t. Taigi, jei mes turėtume mažiau drabužių ir daugiau aksesuarų, išsispręstų visos aprangos problemos. Reikiami aksesuarai - tarsi ta vyšnaitė ant torto", - patirtimi dalijosi L. Girdvainienė.
Už sąmoningą vartojimą
Pasak jos, paprastai vienam sezonui pakanka turėti 4 aprangos komplektus, kuriuos dar galima kaitalioti tarpusavyje.
„Vieną komplektą su drabužiais ir aksesuarais sudaro maždaug 7-8 daiktai. Tad paskaičiuokite, kiek turėdami vos 4 komplektus galite sukurti naujų derinių - kone 32. Kartais pakanka pakeisti avalynę, rankinę, diržą - ir įvaizdis jau visai kitas“, - paaiškino stilistė.
Ji pabrėžia ir tai, kad geriau pažindamos savo spintos turinį moterys išmoksta tvarumo ir sąmoningo vartojimo. Praeina noras pirkti vien dėl to, kad kažko užsimanei.
Pajuokavus, kad pirkti naujus drabužius - daugeliui vienas didžiausių malonumų, L. Girdvainienė patarė tokiais atvejais pirkti apatinį trikotažą arba pasitenkinti kokiu nors aksesuaru.
Pasiteiravus, kur pati Lina ieško sau tinkamų drabužių, ji patikino ieškanti perliukų visur, net ir dėvėtų drabužių parduotuvėse.
Įvaizdžio stilistė neslėpė, kad dažnai stebi žmones gatvėje ar viešajame transporte.
„Iš jų semiuosi įkvėpimo, naujų idėjų, įdomių aprangos sprendimo būdų. Bet sykiu ir matau, kad kai kurios moterys mažai sau skiria dėmesio, save prastina ir mažai šypsosi. Patarimas, kaip per sekundę atrodyti jauniau: išsitieskite, galvą kilstelėkite aukščiau ir nusišypsokite, mes juk tai mokame!“ - pataria stilistė.
Projekto dalyvės
Diana, 48 metų dėstytoja, šiuo metu studijuojanti edukologijos doktorantūroje: „Visada norėjau save pamatyti kitų akimis. O profesionalo žvilgsnis, pokalbis, patarimai - turtas, kurį įgyji ir pradedi keisti kažką savyje. Šis projektas man - spalvingas nuotykis ir galimybių atradimas. Kelio į save gilinimas ir gerų emocijų fontanas.“
Dalia Šmitienė, 43 m. anglų kalbos specialistė „Dalyvauti projekte buvo žaismingas, šiltas ir malonus nuotykis. Esu be galo dėkinga projekto organizatorėms už nuoširdumą ir atsidavimą. Susitikimas su stiliste atnešė naujų pamąstymų apie mano spintą ir drabužius. Supratau, kad iš keleto drabužių komplektų galima tikrai daug kartų pasipuošti ir būti stilinga. Nors iš pradžių buvo nejauku, kaip čia bus, kai kitas žmogus apžiūrinės mano spintą, susitikus su Linute tokios mintys iškart išgaravo, o jausmas - tarsi seniai pažįstamos bičiulės planuoja aprangą vakarėliui.“
Jurgita, 37 metai, vyr. buhalterė „Tai buvo staigmena, kad pakvietė dalyvauti projekte, kuris atnešė naujų idėjų, naujovių mano spintoje padedant stilistei Linai. Pasirodo, tai visai nebaisu. Šis projektas padėjo suprasti, jog esi graži ir nuostabi bei, atidariusi spintą, visuomet gali rasti kuo pasipuošti. Dėkoju visai projekto komandai, kuri tą dieną mane pavertė tikru “modeliu".
Rašyti komentarą