Svogūnai nekraus žiedyno, augs dideli ir saldūs: ką reikia daryti

(3)

Dažniau žiedai atsiranda dėl trijų priežasčių, patyrę daržininkai pateikia rekomendacijas, kaip to išvengti.

Labai nemalonu, kai svogūnas pradeda žydėti, nes tada derliaus nelaukiama. Mat svogūnėliai gali visai nesusiformuoti arba užaugti labai maži. Svogūno žiedkotis - tai kotelis, kuriame subręsta sėklos, per kurį negali susiformuoti svogūnėlis. Be to, svogūnų, kurie eina į žiedus, apskritai nerekomenduojama auginti toliau, geriau iš karto suvartoti.

Tačiau, jei laikysitės kelių paprastų rekomendacijų, žiedų galima išvengti ir gauti didžiulį svogūnų derlių iš savo sklypo.

Kodėl svogūnai žydi

Tokia situacija dažniausiai pasitaiko dėl trijų priežasčių.

Jei pasodinti svogūnai laikomi netinkamoje temperatūroje.

Svogūnai prieš sodinimą neapdoroti tirpalu ir nepritaikyti sodinimui.

Pažeidžiamos tinkamos svogūnų priežiūros sąlygos.

Ką daryti, kad svogūnai nesusidarytų žiedų

Daigus reikia laikyti tamsioje, šiltoje ir sausoje vietoje. Jei jis laikomas žemoje temperatūroje, augimo metu gali atsirasti žiedai. Kadangi žema temperatūra išprovokuoja svogūno savisaugos instinktą, jis išleidžia žiedą, kad paliktų palikuonių. O kai jį pasodinsite, užuot suformavęs svogūnėlį, jis pradės gaminti žiedų antgalius, kad kuo greičiau išaugintų sėklas.

Perkamiems svogūnams prieš sėjant reikia pasirūpinti tinkamu pritaikymu. Likus dviem savaitėms iki sėjos, svogūną padėkite į šiltą, sausą vietą, svarbiausia, kad temperatūra būtų kambario temperatūros, kitaip jis sudygs.

Jei neturite laiko svogūnus mirkyti dvi savaites, duokite jiems šiltą vonią. Į gilų indą įpilkite šilto vandens, įdėkite svogūnus ir palikite keturioms valandoms. Periodiškai įpilkite šilto vandens. Tada svogūnus išimkite ir nusausinkite, laikykite kambario temperatūroje sausoje tamsioje vietoje iki sėjos.

Kaip teisingai pasodinti svogūnus, kad jie krautų žiedus: veiksmingi patarimai

Sodinimui geriau rinktis vidutinio dydžio svogūnus, nes dideli svogūnai labiau linkę leisti žiedus. Didelius svogūnus geriau sodinti dėl žalių laiškų.

Jei svogūnus sodinsite į šaltą dirvą, jie visi gali eiti į žiedus, todėl palaukite, kol dirva gerai įšils.

Norint tiksliai nustatyti svogūnų sodinimo laiką, patyrę daržininkai pataria atkreipti dėmesį į tai, ar ant beržų pasirodė lapai. Jų pasirodymas signalizuoja, kad žemė įšilo, todėl galima drąsiai sodinti daržoves.

Nelaistykite lysvių šaltu vandeniu, nes dėl streso svogūnai taip pat išleis žiedus.

Ar reikia pašalinti svogūnų žiedus

Jei taip atsitiko ir svogūnai vis tiek paleido žiedus, juos reikia nedelsiant pašalinti. Žiedyną reikėtų nupjauti pačioje apačioje, prie pagrindo. Norėdami dezinfekuoti pjūvį ir užkirsti kelią galimoms ligoms, pabarstykite pjūvį valgomąja druska.

Širdelių nereikėtų išmesti, jas galima panaudoti skaniems ir sveikiems patiekalams gaminti. Jos kepamos su prieskoniais ir patiekiamos kaip užkandis arba garnyras prie mėsos patiekalų. Svogūnų ūglius taip pat galima naudoti kaip užtepėlę ant duonos arba padažą prie mėsos.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder