Pagalba karštyje net ir be oro kondicionieriaus: kokie augalai vėsina orą

Dažnai ieškome būdų, kaip atvėsinti butą be ventiliatorių ir oro kondicionierių. Įdomu tai, kad kai kurie augalai gali padėti tai padaryti.

Vokietijos nekilnojamojo turto ekspertai papasakojo apie kambarines gėles, kurios gali atvėsinti orą. Žinoma, augalai negali tiesiogiai atvėsinti oro, tačiau jie išskiria tiek daug drėkinamojo vandens (apie 90 %), kad daro įtaką kambario temperatūrai. Tai reiškia, kad ypač sausu laikotarpiu jie išskiria drėgmę, o tai padeda sukurti gaivų efektą.

Paprastai augalai, galintys vėsinti orą, pasižymi gana dideliais lapais arba daugybe mažų lapelių. Jais jie reguliuoja savo temperatūrą išleisdami į orą vandenį. Lapų pigmento dėka augalai vykdo fotosintezę, saulės šviesos pagalba vandenį ir anglies dioksidą paverčia deguonimi. Kartu jie gauna augimui reikalingos energijos.

2018 m. NASA atliko „ECOSTRESS" tyrimą, kuris parodė, kad sušilus orui augalai iš lapų pradeda išskirti papildomą drėgmę. Šis procesas vadinamas transpiracija, ir būtent taip gėlės gali atvėsinti orą.

Idealiai kambario orą vėsina šiltas ir drėgnas vietas mėgstantys augalai. Jų termoreguliacija veikia taip: laistydami jie sukaupia didelį kiekį drėgmės, kurią vėliau sausuoju laikotarpiu išskiria į orą. Šią savybę geriausiai atitinka sukulentai ir palmės.

Štai augalai, kuriuos reikia laikyti namuose, jei reikia vėsinti orą:

  1. Ficus Elastica. Be to, ši gėlė taip pat sugeria formaldehidą. Ji turi gana didelius lapus, kurie suteikia vėsinamąjį poveikį. Šis fikusas natūraliai auga Indijoje ir Indonezijoje, mėgsta šviesą, bet ne tiesioginius saulės spindulius.
     
  2. Chrysalidocarpus arba Areca palmė - ji kilusi iš Azijos atogrąžų. Gamtoje jos aukštis gali siekti 20 metrų, tačiau kambaryje ši palmė per daug neišaugs. Jai reikia daug šilumos ir šviesos. Be to, nepamirškite drėkinti jos lapų purkštuvu.
     
  3. Benjamino fikusas - nors jos lapai maži, tačiau jų gausu, o tai padeda išlaikyti kambario orą vėsų ir drėgną. Šis augalas kilęs iš Pietryčių Azijos ir mėgsta šviesą bei šilumą. Vasarą jį reikėtų laistyti du kartus per savaitę ir laikyti gerai apšviestoje vietoje.
     
  4. Sansevieria yra smidrų šeimos augalas, kuris dažnai vadinamas „motinos liežuviu“. Priežiūroje jis nėra kaprizingas, gerai auga tamsioje ir sausoje patalpoje. Daug trąšų ar vandens jai nereikia, todėl idealiai tinka pradedantiesiems augintojams. O sansevjerija taip pat garsėja valomosiomis savybėmis.
     
  5. Aglaonema yra armainių šeimos augalas, augantis tropiniuose Azijos regionuose. Jai būdingi blizgantys žali lapai, kuriuos dažnai dengia baltos ar sidabrinės juostelės arba dėmės. Per karščius iš šių lapų išgaruoja daug drėgmės, todėl jie pasižymi vėsinamuoju poveikiu. Aglaonema gera tuo, kad jai nereikia daug priežiūros. Ją reikia laistyti saikingai, kad šaknys neužmirktų. Ji gerai auga drėgnoje ir šiltoje patalpoje, tačiau gali priprasti ir prie sausesnės aplinkos.

Šaltinis: tsn.ua

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder