Braškių eliksyras: kuo maitinti krūmus, kad saldžiomis uogomis būtų galima mėgautis iki rudens

Kodėl braškės nedera ir kaip to išvengti: patyrusių sodininkų patarimai.

Tikriausiai braškės - vienos iš reikliausių uogų, tačiau tokios geidžiamos kiekvienam saldumynų mėgėjui. Norėdami jas užauginti savo darže, turite įdėti daug pastangų. Kartais krūmai visai nedžiugina derliumi, gali visai nebūti uogų arba jos užauga labai mažos ir rūgščios.

Tačiau patyrę sodininkai žino, kaip gauti gausų braškių derlių. Todėl jie mielai dalijasi šių skanių uogų auginimo paslaptimis. Papasakosime, kodėl nėra braškių derliaus ir kaip to išvengti, kuo maitinti gegužės pabaigoje, kad saldžios uogos augtų iki pat rudens.

Kodėl nėra braškių derliaus: kokios priežastys

Netinkama veislė. Yra tokių braškių veislių, kurios pasižymi gera vešlia žaluma, bet duoda mažas uogas, tokie krūmai vadinami piktžolėmis.

Rudeninės braškės. Jei krūmelius pasodinote vėlyvą rudenį, kitais metais uogų iš jų nebus. Kadangi braškės pumpurus deda rudenį, o vėlai pasodinti krūmai neturi tam laiko, nes pagrindinės jėgos skiriamos prisitaikymui.

Jauni krūmai. Tokie sodinukai pirmaisiais metais neduoda uogų, todėl reikėtų palaukti kito sezono.

Oro sąlygos. Braškės žiedpumpurius deda esant palankioms oro sąlygoms. Temperatūra turėtų būti ne aukštesnė kaip +15, todėl jei rudens pradžia sausa ir karšta, derliaus kitą sezoną gali ir nebūti.

Kuo maitinti braškes gegužės pabaigoje, kad saldžios uogos būtų iki rudens

Tai tikras braškių eliksyras, po tokių trąšų krūmai derės iki pat rudens.

Trąšoms paruošti reikės:

10 litrų karšto vandens,

1/2 arbatinio šaukštelio boro rūgšties,

1/5 arbatinio šaukštelio mangano,

10 lašų jodo tinktūros,

3 valgomųjų šaukštų amoniako.

Į kibirą karšto vandens, ne verdančio, reikia įpilti mangano ir boro rūgšties, gerai išmaišyti, kad milteliai visiškai ištirptų. Tada supilti amoniaką ir jodą, vėl gerai išmaišyti, leisti tirpalui atvėsti.

Trąšomis reikia tręšti kiekvieną braškių krūmą pusės litro stiklainyje. Tirpalą reikia naudoti nedelsiant, nes po kelių valandų jis bus nenaudingas. Tokiomis trąšomis braškės laistomos tik vieną kartą gegužės pabaigoje. Trąšos skatina augimą ir vystymąsi, didina augalo imunitetą, saugo jį nuo grybelių, puvinių ir kenkėjų.

3 patarimai, kaip padidinti braškių derlių

Būtina išvyti iš sklypo braškių straubliuką, nes jos gadina žiedus ir uogas. Tam paimkite 100 g garstyčių, tabako lapų ir ūkinio muilo, užpilkite 5 l vandens ir užvirinkite. Atvėsusį nuovirą perkoškite ir nupurkškite braškių krūmus.

Krūmams tręšti geriausia naudoti kompostą, pelenus. Reikėtų nepamiršti, kad azoto trąšomis reikėtų tręšti tik pavasarį, o kalio-fosfato - du kartus iki rudens.

Per karščius braškes būtina laistyti, kitaip uogos bus rūgščios ir mažos.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder