Šlamštas po lova ir buvusiųjų dovanos atima gyvybines jėgas

Mūsų būstas - vieta, kur atgauname jėgas ir pasikrauname energijos. Būtent nuo „namų klimato" tiesiogiai priklauso mūsų vidinis nusiteikimas. Juk jėgų nebuvimas, apatija, silpnumas gali atsirasti ne tik dėl ligos. Tikėtina, kad tokius simptomus sukėlė jus supantys daiktai, tarsi energijos vampyrai „išsiurbiantys" gyvybines jėgas.

Kartais norint pasijusti geriau užtenka tik susitvarkyti ir atsikratyti nereikalingų daiktų. Kokių būtent? Psichologų patarimai.

Pro neplautus langus

Neretai langai yra vadinami namų šeimininko akimis. Juk pro juos matome aplinkinį pasaulį, jie įleidžia į namus šviesą. Nešvarūs langų stiklai iškreipia tikrovę, ji atrodo niūresnė ir pilka. Būtent nuo langų valymo reikia pradėti švarinti savo būstą.

Saulės šviesa, teigia gydytojai, yra būtinas geros savijautos elementas. Žmonės blogiau jaučiasi tada, kai lauke yra apsiniaukę. Yra duomenų, kad pro nešvarius langus į vidų gali patekti trečdaliu mažiau saulės šviesos negu pro švarius. Dėl saulės šviesos trūkumo didėja nutukimo, depresijos rizika, prastėja miegas ir stiprėja stresas.

Netvarka aplinkui

Pasitaiko, kad žmogus neturi laiko susitvarkyti, o susikaupusi nelygintų skalbinių krūva pradeda kelti neviltį. Jėgų vis mažėja, o noras ką nors nuveikti išvis dingsta.

Taigi susidaro užburtas ratas: netvarka išsunkia visas jėgas ir pati vis didėja. Dar vienas tokios padėties minusas - besikaupiančios dulkės. Jos šiaip ar taip nusės ant išmėtytų daiktų ir iškabinėtų drabužių. O tai - tiesus kelias į alergiją, kuri taip pat nepridės gyvybinių jėgų.

Kai kada nereikalingus daiktus žmonės laiko po lova. Šioje erdvėje sandėliuojant sugedusius prietaisus, nereikalingus skudurus blogėja miegas. Kad miegodami visavertiškai atgautumėte jėgas, susiorganizuokite aplinkui daugiau laisvos erdvės, o po lova laikykite tik švarius, lengvus lovos skalbinius.

Be to, kaupiami daiktai anksčiau ar vėliau pradeda nebetilpti po lova ar lentyna, erdvė užgriozdinama, o laikui bėgant bute taps nepatogu ir nekomfortiška. Be to, nereikalingų daiktų kaupimas gali būti rimto asmenybės sutrikimo - „Pliuškino sindromo" - požymis, kai žmogus renka nenaudojamus ir nereikalingus daiktus.

Pagal chaosą namuose specialistai net gali nustatyti diagnozę: kojinės po lova, ant kėdžių sukabinėti drabužiai, dulkių sluoksnis, bet kaip sumestos knygos ir daug kas kita gali rodyti, kad žmogaus sieloje, mintyse ir apskritai gyvenime tvyro chaosas.

Negailėdami atsikratykite daiktų, kurių nebenaudojate, drabužių, kurių nebedėvite, laiku išskalbkite skalbinius ir susitvarkykite namus. Neretai būna, kad susitvarkius šlamštu užverstus kampus ateina lauktas palengvėjimas. Pasak specialistų, chaosas namuose gali baigtis neuroze.

Ypatingą dėmesį reikėtų skirti virtuvei ir apdaužytiems indams. Taupydami mes kartais toliau naudojamės įskilusiais ar nudaužtais krašteliais indais.

Dėl to ne tik didėja rizika susižeisti, bet ir namai prisipildo stiprios neigiamos energijos. Manoma, kad naudodamiesi tokiais indais prie savęs ir namiškių traukiate ligas ir nemalonumus.

Augalai vampyrai

Net tokie pozityvūs dalykai kaip naminiai augalai, kurių paskirtis - valyti orą namuose, išskirti deguonį, gali atimti dalį žmogaus gyvybinių jėgų. Kaip visi gyvi organizmai, jie pasižymi gan stipria energetika ir tiesiogiai veikia atmosferą namuose.

Esama augalų, atimančių jėgas. Prie tokių, pavyzdžiui, priskiriami paparčiai. Be to, tokie augalai neretai būna gan dideli ir sunaudoja daug deguonies. O populiarioji difenbachija apskritai yra nuodinga gėlė. Patekusios ant odos, jos sultys ją stipriai nudegins ir sudirgins.

Praeities prisiminimai

Daiktais, kurie „išsunkia" žmogaus gyvybinę energiją, yra vadinami ir kai kurie suvenyriniai niekučiai, metų metais laikomi lentynose. Kiekvienas toks suvenyras turi savo istoriją ir veikia jausmus.

Ką nors galėjo padovanoti žmogus, su kuriuo seniai nebebendraujate. Kas nors gali asocijuotis su nemaloniu gyvenimo laikotarpiu, gali kelti stiprias neigiamas emocijas - liūdesį, pyktį, kartėlį, nuoskaudą. Tokiu atveju jų būtina skubiai atsikratyti.

Atskiras punktas - buvusiųjų dovanos. Juk ne visada ranka pakyla jas išmesti. Bet naujame laimingame gyvenime joms vietos nėra! Mintimis grįždami į praeitį vėl išgyvenate stiprias emocijas ir atimate iš savęs dabarties džiaugsmą, teigia specialistai.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder